با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری

دانلود کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری

چرا بسیاری از رهبران مهم‌ترین مسئولیت‌هایشان را تفویض می‌کنند

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری

کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری، نوشته پاتریک لنچیونی، به یک سوال بسیار مهم پاسخ می‌دهد: چرا بسیاری از رهبران مهم‌ترین مسئولیت‌هایشان را تفویض می‌کنند؟

کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری را با ترجمه‌ی مریم شبیری بخوانید.

درباره‌ی کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری

پاتریک لنچیونی، نویسنده مطرح و پرفروش حوزه رهبری و مدیریت، این بار برخلاف تمام کارهای قبلی اش، از چگونگی رهبری کردن، عبور کرده و به «چرایی رهبر شدن» پرداخته است. در تمام کتاب‌های انگیزشی، به شما می‌گویند باید یک رهبر خوب باشید. آن‌ها مزایایی را برای رهبر خوب بودن برمی‌شمارند و شما را دعوت می‌کنند تا بعضی از مهارت‌هایتان را پرورش دهید تا بتوانید به استانداردهای اصلی یک رهبر و مدیر خوب بودن نزدیک شوید و هدایت تیم خودتان را بر عهده بگیرید. اما واقعیت این است که شما باید با خودتان صادق باشید و انگیزه‌هایتان را برای رهبر شدن پیدا کنید. خب این کار بسیار سخت است. بنابراین پاتریک لنچیونی در کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری به شما توضیح می‌دهد که ماهیت سخت رهبری یک تیم یا یک سازمان چیست؟ خواندن کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد چون ممکن است بعد از خواندن این کتاب به این نتیجه برسید که دلتان نخواهید رهبر باشید!

کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر روحیه‌ی رهبری یک تیم را دارید، یا قرار است در محل کارتان، مدیریت و رهبری تیمی را به عهده بگیرید، کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری را حتما بخوانید. 

درباره‌ی پاتریک لنچیونی

پاتریک لنچیونی (Patrick Lencioni)، رئیس شرکت مشاوره مدیریت «تیبل گروپ» است. کتاب‌های پرفروش او شامل «۵ مشکل یک تیم»، «مرگ از طریق جلسه» و «سیاست و جنگ‌های سرزمینی» می‌شوند. در سال ۲۰۰۸، سی‌ان‌ان در فهرستی، پاتریک لنچیونی را به‌ عنوان یکی از «ده معلمی که باید بشناسید»، مطرح کرد.

بخشی از کتاب انگیزه؛ حکایتی در باب رهبری

بررسی دو انگیزه برای رهبری

رهبری پاداش‌محور: اعتقاد به اینکه رهبر و مدیر شدن پاداش سختکوشی است؛ بنابراین، تجربه رئیس بودن بایستی خوشایند و لذتبخش باشد و به‌راحتی هر کاری را که می‌خواهند، انجام دهند یا از انجام هر کار بی‌اهمیت، ناخوشایند، یا دشواری پرهیز کنند.

رهبری مسئولیت‌محور: اعتقاد بر اینکه رهبر یا مدیر بودن یک مسئولیت است؛ بنابراین، تجربه رئیس بودن بایستی سخت و چالش‌برانگیز باشد (گرچه قطعا بدون عناصر رضایت شخصی هم نخواهد بود).

هیچ رئیسی صرفا پاداش‌محور یا مسئولیت‌محور نیست. اما یکی از این دو انگیزه غالب و برجسته است، و تاثیر چشمگیری بر موفقیت آن مدیر و سازمان تحت مدیریت او دارد. برای درک بهتر این موضوع، مثال دیگری می‌آورم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شای نگرشش را تغییر داد: «اشتباه برداشت نکن لیام. من واقعا بابت اومدنت به اینجا و همه چیز قدردانی می‌کنم اما نمی‌تونم اینجا بنشینم و همه چیز رو بدون ذره‌ای تردید قبول کنم.» لیام مهربانانه لبخند زد: «اگه هر چیزی رو به راحتی قبول می‌کردی، احمق بودی.»
Khaled Beg

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۰-۴۰-۸
تعداد صفحات۱۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۰-۴۰-۸