با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من ناشناخته

دانلود و خرید کتاب من ناشناخته

۲٫۴ از ۹ نظر
۲٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من ناشناخته  نوشته  کارل گوستاو  یونگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب من ناشناخته

کتاب من ناشناخته نوشته کارل گوستاویونگ است که با  ترجمه سید مصطفی حسینی منتشر شده است. این کتاب در قالب شش فصل به مفاهیمی چون خودشناسی و خودآگاهی، آن چه دنیای مدرن بر سر انسان آورده، ارتباط انسان کنونی با دین، مذهب و خودشناسی و نقشی که مذهب در مقابل توده گرایی ایفا می‌کند می‌پردازد و این مسائل را از ابعاد گوناگون مورد مطالعه قرار می‌دهد.

درباره کتاب من ناشناخته

کارل گوستاو یونگ متولد  ۱۸۷۵  درگذشته ۱۹۶۱ فیلسوف و روانپزشک اهل سوئیس بود که با فعالیتش در روانشناسی و ارائه نظریاتی با عنوان روان‌شناسی تحلیلی شناخته می‌شود. یونگ بعضی از معروفترین مفاهیم روانشناسی را ابداع کرده‌است مانند: ناخودآگاه جمعی، سایه‌ها، پرسونا، عقده‌ها، آنیما و آنیموس، درونگرایی و برونگرایی. این کتاب نگاهی دارد به رویکرد یونگ درمورد شناخت خود و آن‌ چیزی که در ناخودآگاه ما باقی می‌ماند.

خواندن کتاب من ناشناخته را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به روانشناسی و خودشناسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب من ناشناخته

برای آزادسازی افسانهٔ حکومت مستقل یا به عبارتی دیگر هوا و هوس کسانی که آن را دستکاری می‌کنند، از هر محدودیت کلی، تمام جنبش‌های سیاسی اجتماعی که در این راستا حرکت می‌کنند همیشه تلاش می‌کنند تا عرصه را ازکنترل ادیان خالی کنند. زیرا برای اینکه افراد را تحت سلطهٔ حکومت در بیاورند باید اتکا و وابستگی آنها را از هرچیزی جز دولت و حکومت قطع کنند. اما دین به معنای وابستگی و تحت سلطهٔ حقایق غیرعقلانی تجربیات است. این تجربیات به طور مستقیم به شرایط جسمی و اجتماعی مربوط نمی‌شوند بلکه مربوط به چیزی ماورای نگرش ذهنی فرد هستند.

اما داشتن یک نگرش نسبت به شرایط خارجی زندگی تنها زمانی امکان‌پذیر است که نقطهٔ مرجعی خارج از آن‌ها وجود داشته باشد. ادیان به ما این نگرش را می‌دهند، یا حداقل ادعا می‌کنند که چنین دیدگاهی دارند، در نتیجه فرد را قادر می‌سازد تا قضاوت خود و قدرت تصمیم‌گیری خود را به انجام برساند. ادیان در برابر فشار آشکار و اجتناب‌ناپذیر شرایطی که هر کس فقط در جهان بیرون زندگی می‌کند و زمین دیگری زیر پایش ندارد، یک منبع و تکیه‌گاهی بزرگ برای فرد می‌سازند. اگر واقعیت آماری تنها واقعیت باشد، پس می‌توان آن را تنها مرجع دانست. در این صورت تنها یک شرط وجود دارد، و از آنجا که هیچ شرط مخالفی وجود ندارد، قضاوت و تصمیم نه تنها زائد و اضافی بلکه غیر ممکن می‌شود. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Mohammadhosein Abdi
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

ترجمه افتضاح به نظر من و کلافتون میکنه

Afshin Hezaveh
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

موضوع کتاب عالی. ولی ترجمه‌ی کتاب افتضاح‌. ویرایش کتاب به شدت بد. بدترین ترجمه‌ای بود که در عمرم از یک کتاب خوندم. واقعاً حیف پول و وقتی که گذاشتم. واقعاً حیف از یونگ و این کتاب خوبش که با چنین ترجمه‌ی مسخره‌ای منتشر شده.

عباس اهوازی
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

نمی شود این کتاب را خواند و فهمید. اشکال در ترجمه است یا متن؟؟؟؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
آنچه که عصر ما به آن فکر می‌کند، آن است که "سایه" و بخش تحتانی ذهن شامل چیزهایی بیشتر از چیزی است که صرفاً منفی است. این حقیقت که از طریق علم خود - یعنی با کشف روح خودمان، به غریزه و دنیای آن‌ها بر می‌گردیم، باید کمی نور بر روی قدرت‌هایی که در روح به خواب می‌روند، که ما به ندرت از آن آگاه هستیم، به فراموشی بسپاریم، که همه چیز خوب پیش می‌رود. آن‌ها توانایی‌های بالقوه بسیار پویایی هستند، و به طور کامل به آمادگی و نگرش ذهن خودآگاه بستگی دارد که این نیروها و تصاویر و ایده‌های مرتبط با آن‌ها به سمت ساخت یا فاجعه گرایش دارند. به نظر می‌رسد که روان‌شناس تنها کسی باشد که از تجربه آمادگی روانی انسان مدرن آگاهی دارد، زیرا او تنها کسی است که خود را مجبور به جستجو در طبیعت بشر می‌کند و این نیروها و ایده‌هایی است که فرد را قادر ساخته‌است تا راه درست را از طریق تاریکی و خطر پیدا کند.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۶-۰۲۶-۶
تعداد صفحات۱۰۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۶-۰۲۶-۶