با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدأ و سرنوشت عالم)

دانلود و خرید کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدأ و سرنوشت عالم)

۴٫۱ از ۱۰۰ نظر
۴٫۱ از ۱۰۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدأ و سرنوشت عالم)  نوشته  استیون هاوکینگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدأ و سرنوشت عالم)

«جایگاه ما در جهان هستی» یا «تئوری همه چیز» نوشته استیون ویلیام هاوکینگ، فیزیکدان مشهور انگلیسی است. وی از سال ۱۹۷۹ مقام استادی کرسی لوکاس در رشته ریاضیات در دانشگاه کمبریج را از آن خود کرده است. این کرسی در سال ۱۶۶۳ با هزینه‌ هنری لوکاس، یکی از اعضای شورای دانشگاه و به درخواست وی برگزار شد. این مقام، اولین بار نصیب باروک و سپس در سال ۱۶۶۹ نصیب نیوتون شده بود. هاوکینگ در سال ۲۰۰۶، مدال بسیار با ارزش Copely را از انجمن سلطنتی به ارمغان آورد و پس از دریافت آن گفت: این مدالی افتخار آمیز است؛ مدالی است که به چارلز داروین، آلبرت اینشتین و فرانسیس کریک داده شده است و باعث افتخار من است که در کنار آن‌ها باشم. او سال‌های طولانی از زندگی‌اش را به سبب گونه‌ای بیماری تقریباً به طور کامل فلج بود و با یک صندلی چرخ‌دار حرکت می‌کرد و با کمک یک کامپیوتر با دیگران ارتباط برقرار می‌کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۳)
s sam
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

طرف یه جوری کتاب رو ترجمه کرده که انگار هاوکینگ حافظ کل قرآن و یه شیعه ی ۱۲ امامی بوده...خنده داره😅😅

علیرضا
۱۳۹۸/۰۱/۰۸

سلام، فیزیک یکی از علم های شیرین دنیاست. شهید مصطفی چمران دکترای فیزیک داشت. بهتره بیخود وقتمونو سر کافر بودن یا نبودن نویسنده صرف نکنیم، «انظر الی ما قال، لا تنظر الی من قال »

abolfazl
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

ترجمه افتضاح اصلا با اصطلاحات علمی اشنایی نداشته

مصطفی
۱۳۹۸/۰۱/۱۴

وقتی شروع می کنی به خوندن یک کتاب و ناگهان می بینی ۴۰ صفحه رو خوندی و اصلا متوجه زمان نشدی یعنی اون کتاب در اون لحظه عالی ترین چیز در جهانه برای تو

arash
۱۳۹۷/۰۸/۱۲

به نظرم نسبت به بقیه کتاب هاش جذابیت کمتری داشت ولی فقط با خودش مقایسه اش میکنم. اوج باسواد بودن همین هست که یک اندیشمند بتونه قضایا رو به زبون ساده و همه فهم تعریف کنه و هاوکینگ در این

- بیشتر
محمد
۱۳۹۸/۰۶/۱۲

از برخی عبارات کتاب پیداست که نویسنده با فلسفه اسلامی به خصوص فلسفه صدرایی آشنایی نداره، البته کاملا طبیعیه چرا که نظرات صدرا بین مسلمانان هم ناشناخته است‌ ولی شاید براتون جالب باشه که نظرات نویسنده بسیار با نظرات ملاصدرا که

- بیشتر
آلاله جنیدی|Alale Joneidi
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

اگر با خوندن نجوم و فیزیک و... حیرت زده نشید و به جست و جوی بیشتر نپردازید حتما از عناصر سخت تری نسبت به بقیه تشکیل شدین...

رادمهر باوندپور ۲
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

همه نظرات این کتاب از نظر فیزیک بی نقص و بی مشکل است. وهبچه ایرادی علمی نداره و جعلی نیست.

م.احمدی
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

ترجمش خوب نبود

Hassan
۱۳۹۷/۰۸/۲۶

کتاب فوق العاده ای هست ،میتونه به دیدگاهتون درباره نظام جهان کمک شایانی بکنه واینم بگم در صورتی میتونید ازش لذت ببرید که بجای مقاومت در برابرش بخواهید چیزی ازش یاد بگیرید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۲)
داستان سیبی که به سر نیوتن خورد به‌احتمال خیلی زیاد جعلی است! تنها چیزی که خود نیوتن در مورد نحوه رسیدن ایده گرانش به ذهنش گفته بود، این است که جایی نشسته و غرق در تفکر بودم که ناگهان سیبی از درخت افتاد!
mahdi024
به نام خدایی که حقیقت، تنها از آنِ اوست
....
در آن سال گالیله با استفاده از تلسکوپی که به‌تازگی اختراع‌شده بود، به رصد آسمان شب می‌پرداخت. زمانی که گالیله به سیاره مشتری نگاه می‌کرد، پی برد که چندین قمر (ماه) کوچک که اطراف آن گردش می‌کنند همیشه همراه این سیاره هستند.
إلَیْـڪَ
«ال. پی. هارتلی» در کتاب خود این گونه نوشته است: «گذشته، یک کشور بیگانه است. در آن جا، مردم کارها را به شیوه ای متفاوت انجام می‌دهند. اما چرا گذشته تا به این اندازه با آینده تفاوت دارد؟ چرا گذشته را به‌خاطر می‌آوریم، ولی آینده را نمی‌توانیم به‌خاطر بیاوریم؟» از سوی دیگر، چرا زمان همواره به جلو می‌رود؟ و آیا این به جلو رفتن به سبب انبساط جهان است؟
sara.m.shzi
مدارک حاضر دالّ بر آن است که احتمالاً جهان هستی برای همیشه به انبساط خود ادامه می‌دهد. ولی روی آن حساب نکنید. آنچه ما می‌توانیم به آن مطمئن باشیم، این است که حتی اگر جهان به‌سوی فروریختن برود، این رویداد حداقل ده میلیارد سال دیگر رخ خواهد داد. زیرا حداقل ده میلیارد سال است که جهان در حال انبساط است و همین مدت طول می‌کشد تا به ‌حال نخستین برگردد. این موضوع نباید بی‌جهت موجب نگرانی ما شود. زیرا اگر انسان تا آن زمان به آن سوی منظومۀ شمسی مهاجرت نکرده باشد، خیلی پیشتر از آن از روی زمین محو شده است و با مرگ خورشید، او نیز مرده است.
bfz
چرا ما وجود داریم؟
....
در پایان کنفرانس، شرکت‌کنندگان این توفیق را یافتند که به حضور پاپ برسند. او اظهار داشت قابل قبول است که تحول و دگرگونی جهان هستی پس از مهبانگ مورد مطالعه قرار گیرد، ولی تفحص در خود مهبانگ شایسته نیست. مهبانگ لحظۀ خلقت و فعالیت خداست. خوشحال بودم که پاپ نمی‌دانست من دربارۀ چه موضوعی در جلسۀ کنفرانس سخنرانی کرده‌ام. مایل نبودم به سرنوشت گالیله دچار شوم! من نسبت به گالیله بسیار احساس همدردی می‌کنم. بخشی از آن به ‌خاطر این است که درست سیصد سال پس از مرگ او به دنیا آمده‌ام.
majid
مردم به حقایق جاویدان و ابدی باور داشتند و از این اندیشه احساس آرامش می‌کردند که گرچه خودشان پیر می‌شوند و می‌میرند، ولی جهان بدون تغییر ادامه می‌یابد
صدرا
فضا - زمان مشابه سطح زمین است، جز آنکه دارای دو بعد اضافی است. سطح زمین از جهت مساحت محدود است، ولی فاقد مرز و لبه است. اگر در سفری دریایی به‌سوی مغرب سفر کنید، از لبۀ زمین سقوط نمی‌کنید، یا به درون یک تکینگی وارد نمی‌شوید. من این را می‌دانم؛ زیرا به دور زمین سفر کرده‌ام. اگر فضا - زمان اقلیدسی به زمانی موهوم که در یک تکینگی آغاز شده است، بازگردد با همان اشکالی روبه‌رو خواهیم شد که در نظریۀ کلاسیک، در تعیین وضعیت آغازین جهان برمی‌خوریم. خداوند احتمالاً می‌داند که جهان چگونه آغاز شده است، ولی ما نمی‌توانیم دلیل خاصی مبنی بر اینکه جهان بدین ‌صورت یا صورت دیگر آغاز شده است را ارائه کنیم
sara.m.shzi
میدان گرانشی دارای «انرژی منفی» است. در مورد کل جهان، می‌توان نشان داد که این انرژی گرانشی منفی دقیقاً انرژی مثبت ماده را خنثی می‌کند؛ بنابراین کل انرژی جهان صفر است.
sara.m.shzi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۲۳-۸
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۲۳-۸