با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بخشنده

دانلود و خرید کتاب بخشنده

۴٫۷ از ۱۱ نظر
۴٫۷ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بخشنده  نوشته  لوئیس لوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بخشنده

بخشنده رمانی برای نوجوانان و نوشته لوئیس لوری، نویسنده آمریکایی ادبیات کودک و نوجوان است. این اثر اولین قسمت از یک چهارگانه است که با عنوان‌های در جست‌وجوی آبی‌ها، پیام‌رسان و پسر کامل می‌شود.

خلاصه کتاب بخشنده

 یوناس پسری دوازده ساله است که موظف است نزد یک مربی پیر به اسم بخشنده، تعلیمات خاصی ببیند. دنیای یوناس یک دنیای کامل بدون درد و رنج و جنگ ...و حتی بدون هیچ احساسی است. نه احساس نیاز به دوست، نه عشق و نه خانواده اما یوناس از وظیفه‌اش سر بازمی‌زند زیرا او به داشتن خانواده و عشق و احترام به سالخوردگان و خیلی احساسات انسانی دیگر احساس نیاز می‌کند؛ بنابراین به فکر فرار از این جامعه مدرن و خالی از عواطف می‌افتد.

 هدف لوری درداستان بخشنده نشان دادن تقابل میان سنت و مدرنیسم  و نکوهش جامعه‌ مدرن است که به عنوان آرمانشهر به نسل جدید معرفی می‌شود.

خواندن کتاب بخشنده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

نوجوانان و جوانان مخاطبان اصلی این داستان تفکربرانگیز هستند.

 درباره لوئیس لوری

خانم لوئیس لوری، نویسندهٔ امریکایی و خالق آثار متعددی برای کودکان و نوجوانان است. او آثار درخشانی در زمینهٔ ادبیات کودک و نوجوان خلق کرده و دوبار برندهٔ مدال نیوبری شده است. مدال نیوبری یکی از بزرگ‌ترین جوایز ادبی در امریکا است. کتاب بخشنده در سال ۱۹۹۴ موفق به دریافت جایزهٔ نیوبری شده است.

داستان‌های خانم لوری هم مفرح و سرگرم‌کننده هستند و هم جدی و تأمل‌برانگیز و دارای جنبه‌های انتقادی نسبت به دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم و دنیایی که در حال ساختن آن برای نسل‌های آینده هستیم.

خانم لوری که متولد سال ۱۹۳۷ است، هم‌اکنون چهار نوه دارد و از بودن با آن‌ها، باغبانی، بافندگی و کتاب خواندن لذت می‌برد.

از این نویسنده تاکنون چهار مجموعه، شامل نوزده قسمت و سیزده کتاب منتشر شده است که همگی مورد توجه مخاطبان کودک و نوجوان قرار گرفته است.

جملاتی از کتاب بخشنده

یوناس به‌ندرت خواب می‌دید. به‌همین دلیل در مراسمی که هر روز صبح بین اعضای خانواده برگزار می‌شد و طی آن خواب‌های‌شان را تعریف می‌کردند، کمتر شرکت می‌کرد. بعضی وقت‌ها، احساس می‌کرد، چیزهایی به‌نظرش می‌آید امّا وقتی می‌خواست آن‌ها را جمع و جور کرده و تعریف کند، خیلی قابل توجه نبود.

امّا امروز صبح تفاوت داشت. او شب گذشته به‌وضوح خواب دیده بود. وقتی لی‌لی طبق معمول تعریف خواب طولانی‌اش را شروع کرد، یوناس از فکر بیرون آمد. لی‌لی خواب وحشتناکی دیده بود. او قانون‌شکنی کرده و سوار دوچرخهٔ مادر شده بود و مأموران دولتی او را دستگیر کرده بودند. همه با دقت گوش کرده و او را در مورد هشدار خواب آگاه کردند.

یوناس همان عبارت همیشگی را گفت: «لی‌لی، متشکریم که خوابت را تعریف کردی.» و با دقت حرف‌های مادر را گوش کرد، مادر هم به‌دنبال یک قانون‌شکنی تنبیه شده بود، آن‌ها متفقاً به این نتیجه رسیدند که خواب مادر بازتابی از احساس او در مورد آن شهروند خلافکار بوده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
i._.shayan
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

حدود ۵ سال پیش وقتی اولین بار فیلم بخشنده رو دیدم دقیقا بعد از دیدن مجموعه های پادآرمان شهری جدیدی مثل عطش مبارزه و ناهمتا و حتی دونده هزارتو بود و حسابی تو کف این مجموعه ها رفته بودم و

- بیشتر
کاربر 1400600
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

این کتاب مثل یک آینه آینده دنیا رو به من نشون داد 🌍🌎که اگه نجنبیم دنیایی یکنواخت و خسته کننده پیدا میکنیم بدون هیچ لذتی ، تازه رنگ ها ، آنها را ..... 🌸🌹🌻🌺🌼...... من واقعا متاثر شدم و واقعا لذت بردم

- بیشتر
ف.ن
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

داستان بخشنده بیانگر آینده آدم‌هاست. زندگی‌ای که خودشان بسازند. زندگی پر از قانون برای آسایش. اما آرامش چه می‌شود؟ یوناس به‌دنبال آرامش می‌رود. آرامشی که در پیدا کردن حقیقت است. حقیقتی که بخشنده به او می‌دهد. این داستان از لوئیس لوری درباره‌ی

- بیشتر
Zohreh Khaghani
۱۳۹۹/۱۲/۱۹

من خیلی سال پیش فیلم بخشنده رو دیدم و بعدها فهمیدم در واقع فیلم از کتاب اول از یک مجموعه چهار کتابی ساخته شده. این کتاب داستان زندگی یوناس هست که در جامعه ای کنترل شده و با نظم زندگی

- بیشتر
کاربر ۹۴۴۱۵۶
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

این رمان نقاط روشنی از زندگی را به ما نشان داد که شاید کمتر توجه می کنیم مثلا وجود امید، رنگ، اختیار انتخاب . فکر میکنم دنیای این کتاب حس خوب دیدن د و انتخاب را بسیار یادآوری می‌کند اهمیت وجود

- بیشتر
خیلی خواندنی و جالب بود
۱۴۰۰/۰۴/۲۹

به نظرم این کتاب خیلی قشنگ و جالب بود به نظر من که همین الان بخرش حتی نمونشم نخون

she
۱۳۹۸/۰۹/۰۶

کتابی متفاوت در مورد زندگی در دنیایی بدون هیچ ترس یا درد یا خاطره و ب شکل سیستماتیک ک بالاخره یک نفر تصمیم ب تغییر آن میگیرد. انگار ی فیلم سینمایی با داستانی خاص است. جالب بود برام. البته سه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
«بدترین قسمت نگهداری خاطرات، درد نیست. بلکه تنهایی آن است. خاطرات را باید تقسیم کرد.»
به رنگ لیمو :)
«امّا نکته همین‌جاست... بدون خاطرات هیچ‌چیز مفهومی واقعی ندارد.
b.i
«بدترین قسمت نگهداری خاطرات، درد نیست. بلکه تنهایی آن است. خاطرات را باید تقسیم کرد.»
b.i
مرد گفت: «چیزهای زیادی وجود دارد. چیزهایی فراتر از ما، چیزهایی در جاهای دیگر، و چیزهایی مربوط به گذشته و قبل از آن و باز هم قبل از آن. وقتی که من برای این شغل انتخاب شدم، تمام آن‌ها را دریافت کردم. و همه را در این اتاق به‌تنهایی، بارها و بارها تجربه کردم. به این طریق است که خرد حاصل می‌شود و آینده شکل می‌گیرد.» او لحظه‌ای استراحت کرد، نفس عمیقی کشید و گفت: «و این‌ها خیلی ارزشمند هستند.» یوناس احساس کرد که برای مرد نگران است. «این مثل...» مرد لحظه‌ای تأمل کرد، به‌نظر می‌رسید که به‌دنبال کلمات صحیح می‌گردد. بالاخره گفت: «درست مثل پایین رفتن از یک سرازیری در میان برف شدید، بر روی یک سورتمه است. اول، فرح‌بخش است: سرعت، هوشیاری، هوای تازه، ولی بعد، توده‌ای از برف روی هم انباشته می‌شود و چون دیواره‌ای در جلوِ سورتمه‌ران ظاهر می‌شود و برای ادامهٔ حرکت بایستی به‌سختی کوشید و...»
باران ریزوندی
چگونه می‌توان یک سورتمه را بدون توضیحی در مورد تپه و یا برف تشریح کرد و چگونه می‌توان یک تپه و یا برف را برای کسی توضیح داد که هرگز، ارتفاع، باد و یا آن سرمای جادویی را حس نکرده است؟ و با وجود سال‌ها فراگیری زبان، چه کلمه‌ای قادر به بیان تجربهٔ آفتاب خواهد بود؟
باران ریزوندی
می‌دانست که تسکین به این شکل، برای این‌گونه احساسات وجود ندارد. این‌گونه احساسات آن‌قدر عمیق بودند که به کلام نمی‌آمدند و فقط احساس می‌شدند.
b.i
امّا، اگر مانده بود... اگر مانده بود، به نوعی دیگر، گرسنگی می‌کشید. تمام عمر گرسنهٔ احساسات، رنگ‌ها و عشق می‌ماند.
b.i
زندگی هرکس مفهوم خودش را دارد.
Hope🤗
«نه، نه، فقط با استفاده از یک قرص، مشکل حل می‌شود، این درمان بلوغ است.»
b.i
«دقیقاً نمی‌دانم، آن‌ها به جایی رفتند که خاطرات متعلق به آن‌جاست، جایی خارج از این‌جا...»
باران ریزوندی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB