با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قطعه‌ای از آسمان؛ دوکوهه

دانلود و خرید کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ دوکوهه

یادمان‌های جنوب

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ دوکوهه  نوشته  سارا مهدی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ دوکوهه

قطعه‌ای از آسمان، مجموعه کتاب‌هایی از انتشارات صریر است که با هدف معرفی مناطق جنگ‌زده کشور، به رشته تحریر درآمده‌اند. درواقع هرکدام از این کتاب‌ها را باید شناسنامه مختصر و مفیدی از یک منطقه دانست.

 درباره مجموعه قطعه‌ای از آسمان 

 نویسنده در هر کدام از کتاب‌ها، ابتدا تاریخچه‌ای از پیشینه منطقه روایت می‌کند و در ادامه به شرح اتفاقات دفاع مقدس در منطقه می‌پردازد. ذکر خاطرات تاریخ‌سازان مناطق جنگی با زبانی ساده از ویژگی‌های مهم این مجموعه کتاب‌ها است. امید است مجموعه قطعه‌ای از آسمان راهنمای مشتاقان زیارت این مناطق باشد و بتواند لحظات نابی را برای خوانندگان فراهم کند..

خواندن مجموعه قطعه‌ای از آسمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب‌های قطعه‌ای از آسمان را به علاقه‌مندان به تاریخ دفاع مقدس و کسانی که قصد بازدید از مناطق جنگی را دارند پیشنهاد می‌کنیم. علاوه بر این خواندن مجموعه قطعه‌ای از آسمان به افرادی که دوست دارند از این مناطق بازدید کنند اما شرایط برای آنان فراهم نمی‌شود، بسیار سودمند است چون توصیفات کتاب‌ها نسبتا کامل است و می تواند خواننده را به فضای دلخواهش نزدیک کند.

جملاتی از کتاب قطعه‌ای از آسمان (دوکوهه)

جواد صراف (فرمانده گردان شهادت، از لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ع) که در عملیات کربلای ۵ شهید شد) با اسلحه کلاش بالای سرمان ایستاده بود و تیراندازی می‌کرد. صدای انفجار اولی که یک مین ضدتانک بود، شوک عجیبی به بچه‌ها وارد کرد. به‌خصوص آن‌که بچه‌های گردان‌های دیگر که در حسینیه حاج‌همت خوابیده بودند، با فریاد الله‌اکبر، مثل مور و ملخ از حسینیه بیرون زدند و فرار کردند. اکثر شیشه‌های حسینیه با صدای انفجار شکست. آن‌هایی که در حسینیه خوابیده بودند، فکر می‌کردند هواپیماهای عراقی حمله کرده‌اند. جواد صراف تیراندازی می‌کرد و روی یک در آهنی که روی زمین افتاده بود، بالا و پایین می‌پرید تا بیشتر ایجاد صدا کند. چند نفر از بچه‌ها که بدجوری شوکه شده بودند، می‌خواستند از پشت‌بام پایین بپرند که بقیه جلویشان را گرفتند. بچه‌ها دست‌پاچه از پله‌های ساختمان پایین می‌رفتند. صدای شلیک توپ‌های ۵۷ و ۱۴.۵ و ۲۳ میلی‌متری لحظه‌ای قطع نمی‌شد. صدای انفجار، سکوت دوکوهه را درهم شکسته بود. بچه‌ها روی پله با هم برخورد می‌کردند. بعضی زمین می‌خوردند و بعضی با اسلحه تیراندازی می‌کردند. همین سبب شد تا دیگران سریع‌تر به پایین ساختمان برسند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۹