با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیمار خاموش

دانلود و خرید کتاب بیمار خاموش

۴٫۴ از ۵۴۰ نظر
۴٫۴ از ۵۴۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیمار خاموش  نوشته  الکس مایکلیدیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بیمار خاموش

رمان بیمار خاموش از مجموعه رمان‌های روز دنیای نشر سنگ و نوشته الکس مایکلیدیس است. این رمان یک اثر روانشناختی و تریلر است که یکی از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز در سال ۲۰۱۹ بوده است.

خلاصه کتاب بیمار خاموش

داستان بیمار خاموش درباره زنی هنرمند است که به خاطر بیماری روانی، همسرش را می‌کشد. 

آلیسیا برنسون نقاش در یک روز گرم تابستانی، همسرش گابریل، عکاس مد و فشن را در خانه با سیم به صندلی می‌بندد و با اسلحه چندبار به سر و صورت او شلیک می‌کند. ماموران او را در حالی پیدا می‌کنند که با لباسی سفید و حالتی بهت‌زده بالای سر جنازه ایستاده، چاقویی کنار پایش افتاده و رگ دست خودش را هم زده است.

آلیسیا دستگیر و به بیمارستان فرستاده می‌شود. در بازجویی‌های پلیس، آلیسیا هیچ حرفی نمی‌زند. او تا انتهای داستان خاموش می‌ماند و سکوت او داستان را از یک تراژدی معمولی به چیزی فراتر، به یک راز و معما تبدیل می‌کند.

در بیمار خاموش نویسنده روی بخشی از روان انسانی انگشت گذاشته است که احساسات بیان نشده‌اش را در آن مدفون می‌کند. احساساتی که به قول فروید هیچ وقت از بین نمی‌روند. فقط به شکل زنده مدفون می‌شوند و یک روز به شیوه‌ای زشت‌تر سر برمی‌آورند.

داستان بیمار خاموش در پنج بخش و از زبان تئو، روان‌درمانگر دادگاه و آلیسیا، البته دفتر خاطرات او، روایت می‌شود و هر چه پیش می‌رود خواننده را بیشتر درگیر پیچیدگی‌های خود می‌کند.

خواندن بیمار خاموش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به رمان‌های تریلر، معمایی و جنایی حتما این داستان رازآلود را بخوانند.

درباره الکس مایکلیدیس

الکس مایکلیدیس سال ۱۹۷۷ در قبرس از پدری قبرسی-یونانی و مادری انگلیسی به دنیا آمد. او در دانشگاه کمبریج ادبیات انگلیسی خواند و از موسسه‌ فیلم آمریکا در لس‌آنجلس، لیسانس فیلم‌نامه‌نویسی گرفت. مایکلیدیس در سال‌های ۲۰۱۳و ۲۰۱۸ دو فیلم‌نامه‌ سینمایی نوشت و خیلی زود جایگاهش به عنوان فیلم‌نامه‌نویس تثبیت شد. اما سال ۲۰۱۹ به نوشتن رمان روی آورد و نامش سر زبان‌ها افتاد. 

بیمار خاموش اولین رمان مایکلیدیس است که به دلیل موفقیت شگفتش باعث شده در توصیف او، به جای فیلم‌نامه‌نویس، بیش‌تر از عبارت داستان‌نویس استفاده شود. 

بیمار خاموش بلافاصله بعد از انتشار در اوایل سال ۲۰۱۹، در صدر پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و سایر فهرست‌ها و سایت‌های معتبر قرار گرفت و مدت زیادی در این فهرست باقی ماند.

جملاتی از کتاب بیمار خاموش

تئو رفت. تنها هستم. با نهایت سرعت این را می‌نویسم. زیاد وقت ندارم. در حالی‌که هنوز جان دارم، باید این را بنویسم.

ابتدا فکر می‌کردم که دیوانه‌ام. برایم آسان‌تر بود که فکر کنم دیوانه‌ام، تا باور کنم که حقیقت این است. اما من دیوانه نیستم. نیستم.

نخستین بار که او را در اتاق درمان دیدم، مطمئن نبودم. چیز آشنایی در او دیدم، اما متفاوت... چشمانش را شناختم. نه از روی رنگش، از روی شکلش. از روی بوی سیگار و ژل پس از اصلاحش، طرز حرف زدنش، ریتم صحبت کردنش. اما نه از روی لحن صدایش که کمی فرق داشت. به همین دلیل مطمئن نبودم. اما دفعهٔ بعد که همدیگر را دیدیم، فهمیدم خودش است. کلماتی را گفت که دقیقاً در خانه گفته بود. آن کلمات مدام در خاطراتم زبانه می‌کشید:

«می‌خواهم به تو کمک کنم... می‌خواهم کمکت کنم تا همه چیز را عیان ببینی.»

همین‌که این را شنیدم، چیزی در سرم جرقه زد و پازل ذهنی‌ام کامل شد.

خودش بود.

چیزی در من زنده شد. نوعی غریزهٔ حیوانی وحشی. می‌خواستم او را بکشم. بکشم یا کشته شوم. 


-Dny.͜.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

بشتابید بشتابید ببینید چی اوردم واستون... داستانیییی کاملا متفاوت با هر آنچه که تا حالا خوندید پ.ن : گمونم شبیه تبلیغات تلویزیونی شد :/ _____________ و‌ اما جونم براتون بگه که این متفاوت گفتنا از اون متفاوت گفتنای کشکی نیستا « اسپویلش نمیکنم خودت باید

- بیشتر
elahe
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

خیلی درگیرش میشی دوست داری همشو بخونی نمیشه ولش کنی اما خیییلی کشش داد

فریا
۱۳۹۸/۱۲/۱۸

قشنگ و جذاب بود و قابل پیش بینی نبود.

Saana
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

اوایلِ خوندن کتاب بدلیل جذاب نبودنش،چند بار رهاش کردم ولی دغدغه به انتها رسوندنِ داستان،مجبورم کرد ادامه بدم.میشه گفت داستان،از اواسطش تازه کنجکاوی ات رو تحریک میکنه و جذاب میشه و در انتها جوری متحیر میشی که به هیچ وجه

- بیشتر
Fatemeh Karimian
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

بسیار کتاب دوست داشتنی ای بود.. کمی که از ابتدای داستان دور بشیم جذابیتش چندین برابر میشه.. اون 100 صفحه آخر هم که خیلی شوکه کننده بود.. یه لحظه انگار هنگ کرده بودم:) واقعا خشکم زده بود.. پایانش رو هم خیلی دوست داشتم..

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۹۰)
نوشتن یک جور آزادسازی است. یک جور تخلیه که می‌توانی با آن خودت را شرح دهی. به نظرم چیزی مثل درمان.
شراره
گاهی دلم می‌خواست که بتوانم ناپدید شوم
-Dny.͜.
احساسات بیان نشده هیچ وقت از بین نمی‌روند. فقط به شکل زنده مدفون می‌شوند و یک روز به شیوه‌ای زشت‌تر سر برمی‌آورند. زیگموند فروید
mary
صدای حرف زدن رفتار همیشه بلندتر از واژه‌هاست.
.Z.B
یکی از سخت‌ترین چیزها این است که در بیش‌تر موارد وقتی نیاز به دوست داشته شدن داریم، این اتفاق نمی‌افتد. احساس وحشتناکی است. درد ناشی از دوست نداشته شدن.»
mary
من عقیده دارم که همهٔ ما دیوانه هستیم و فقط روش دیوانگی‌مان با هم فرق دارد.
mary
وینیکوت گفته، هیچ نوزادی نمی‌تواند از مادرش متنفر باشد، مگر این‌که ابتدا مادر از او متنفر شده باشد.
ایمان
اگر نگاه می‌توانست کسی را بکشد، من مرده بودم.
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
موسیقی این قدرت را دارد که سرسخت‌ترین افراد را رام کند.
ونوشه
نوشتن یک جور آزادسازی است. یک جور تخلیه که می‌توانی با آن خودت را شرح دهی. به نظرم چیزی مثل درمان.
آسمان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۲۹
شابک۹۷۸۶۲۲۹۵۸۲۷۰۱
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۲۹
شابک۹۷۸۶۲۲۹۵۸۲۷۰۱