با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیپلماسی دیجیتال؛ نظریه و عمل

دانلود و خرید کتاب دیپلماسی دیجیتال؛ نظریه و عمل

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیپلماسی دیجیتال؛ نظریه و عمل  نوشته  کورنلیو بیولا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیپلماسی دیجیتال؛ نظریه و عمل

«دیپلماسی دیجیتال؛ نظریه و عمل» کتابی نوشته کورنلیو بیولا و مارکوس هلمز است. این کتاب نسبت میان دیپلماسی و تحولات تکنولوژیکی در عرصه فضای مجازی را بررسی می‌کند. نهادی کهن و قدیمی همچون دیپلماسی در مواجهه با پدیده نوظهور انقلاب دیجیتال، دیپلماسی دیجیتال را طی فرایندی به وجود آورد. حوزه‌ای جدید از کنش و واکنشی عمیقاً ریشه‌دار در زندگی بشری. نهاد دیپلماسی همیشه و در طول تاریخ ثبات داشته و کارش حل و فصل اختلافات، بازکردن فضای تعامل و همکاری، آگاهی از جوامع دیگر و حفظ بقا و امنیت جامعه بوده است اما از نظر شکلی همواره خود را با تغییرات در حوزه‌های گوناگون تطبیق داده است. دنیای دیجیتال طبیعتا بر ر دیپلماسی هم اثر کرده و با خود گستره‌ای از مفاهیم، موضوعات، فرصت‌ها و چالش‌ها را وارد دنیای دیپلماتیک کرده است. نسبت دنیای دیپلماتیک را با دنیای دیجیتالی نمی‌توان صرفاً از منظر فنی و تکنولوژیک نگریست. دنیای دیجیتالی بر ماهیت کنش و واکنش عامل انسانی در دیپلماسی اثر کرده است، مفهوم قدرت را دگرگون کرده است، مدیریت بحران‌ها و چالش های سیاسی را دستخوش تحول نموده و در یک کلام مرزهایی نوین را برای نهادی کهن چون دیپلماسی فراهم کرده است. کتابی که پیش رو دارید کوششی جدی در شناخت و فهم نسبت دنیای نوین دیجیتال با دنیای کهن دیپلماسی است. مطالعهٔ این نسبت برای علاقه‌مندان به دانش سیاسی در کشور ما ضرورتی غیرقابل انکار است. مجموعهٔ افرادی که در حوزهٔ نظری سیاست به روابط بین‌الملل توجه دارند و نیز افرادی که در حوزهٔ عملی در ادارهٔ مناسبات سیاسی و دیپلماتیک کشور درگیرند، نیازمند انسجام ذهنی و فکری در مورد دیپلماسی، دنیای دیجیتال و نسبت این دو با یکدیگرند. دغدغهٔ اصلی کتاب، حول مدیریت تغییر در دیپلماسی از منظر ظرفیت‌ها و امکانات تکنولوژی دیجیتال است و افق‌هایی جدید را در عرصه‌های نظری و عملی فراروی خوانندهٔ فارسی‌زبان در حوزهٔ دیپلماسی دیجیتالی قرار می‌دهد. این کتاب پر از مفاهیم، داده‌ها، چارچوب‌ها و موضوعاتی است که نشان می‌دهند که نسبت دیپلماسی و تحولات دیجیتالی نسبتی مستقیم، بسیار جدی، چندوجهی و در حال دگرگونی است؛ به گونه‌ای که بدون توجه به ابزار و ابعاد دیجیتالی، فهم و ادارهٔ دیپلماسی برای کنشگران مختلف امکان‌پذیر نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۸۳۵۵۸۷
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

ترجمه کتاب افتضاح می باشد و خود مترجم نیز متوجه نشده چی نوشته، حیف کتاب به این خوبی که اینقدر افتضاح ترجمه شده است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بسیاری از نویسندگان نقش مهم دیپلماسی دیجیتال را در مدیریت تغییر بین‌الملل برجسته کرده اند، اما روشن شد که دیپلماسی سنتی ــ خواه به صورت شخصی و چهره‌به‌چهره و خواه در قالب ملاقات‌ها، اجلاس‌ها، ائتلاف‌ها، پنهان‌کاری و مانند آن ــ جایگاه خود را خواهد داشت. همان‌طورکه هلمز استدلال می‌کند، دیپلماسی دیجیتال به‌خصوص در مدیریت تغییرات درون‌زای تدریجی مفید است، آنجا که آگاهی و تحلیل تغییرات کوچک در سیستم بین‌المللی بدون ابزارهای تکنولوژی متناسب با آن اقدام مشکل است. آنچه در این نگرش ضروری است این است که دیپلماسی دیجیتال نمی‌تواند جایگزین «تماس شخصی» در دیگر اشکال تغییر مانند بحران‌ها یا وضعیت‌های برون‌زایی شود که نیازمند تحلیل دقیق نیات و مقاصد یک کشور است.
محمدعلی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۶
تعداد صفحات۴۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۶