با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تحصیل‌کرده

دانلود و خرید کتاب تحصیل‌کرده

۴٫۳ از ۴۲ نظر
۴٫۳ از ۴۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحصیل‌کرده  نوشته  تارا وستُور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحصیل‌کرده

«تحصیل‌کرده» سرگذشت تلاش‌ها و رنج‌های تارا وستور، نویسنده و تاریخ‌نگار معاصر آمریکایی برای بالیدن و رشد کردن و درس‌خواندن است. شاید بگویید خب همه ما به نوعی برای رشد کردن و به کمال رسیدن، سختی‌هایی را تحمل می‌کنیم اما نه زمانی که به عنوان یک شهروند و یک انسان حتی وجود نداشته باشیم. نه زمانی که در یک خانواده متعصب مذهبی به دنیا آمده باشیم که دولت، مملکت و هیچ‌کدام از نهادهای آن را قبول ندارد و حاضر نیست حتی برای فرزندان خود شناسنامه بگیرد و بغرنج‌تر این که، هیچ‌گونه وسیله ارتباط جمعی را در خانه مجاز نمی داند. تارا وستور در چنین محیطی سعی می‌کرد تا یک انسان عادی باشد. «تحصیل‌کرده» که سرگذشت تارا را تا سی سالگی روایت می‌کند، اولین بار در فوریه ۲۰۱۸ منتشر شد و بلافاصله در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. وبسایت آمازون و گودریدز «تحصیل‌کرده» را در صدر آثار زندگی‌نامه‌ای خود قرار دادند. نشریه تایم آن را جزء ۱۰ کتاب برتر و نویسنده‌اش را جزء ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۱۹ معرفی کرد. تارا وستور در یک خانواده «مورمون» به دنیا آمد. مورمون‌ها یک گروه فرهنگی و مذهبی از شاخه اصلی جنبش قدیسان آخرالزمان هستند که بسیار متعصب‌اند. دوران کودکی تارا زیر بار القائات مذهبی پدر خانواده گذشت که آنها را به خیال خود برای روزهای آخرالزمان تربیت و آماده می‌کرد. پدر تارا بسیار سخت‌گیر و به حکومت بدبین بود. او فرزندانش را منزوی بار میارورد و هرگونه تماس آنها را با جامعه و موسسات دولتی ممنوع کرده بود. تارا تا ۱۷ سالگی به مدرسه نرفت و تا ۹ سالگی شناسنامه‌ای نداشت. «با اینکه هفت سال بیشتر ندارم، اما خوب می‌دانم آنچه بیش از هر چیز دیگری خانواده‌ام را از دیگر خانواده‌ها متفاوت می‌کند این است که ما به مدرسه نمی‌رویم. پدرم نگران است دولت، ما را به زور به مدرسه بفرستد، اما دولت نمی‌تواند ما را به زور به مدرسه بفرستد زیرا از وجود ما بی‌اطلاع است. چهار بچه از هفت بچهٔ پدر و مادرم شناسنامه ندارند. هیچ گزارش پزشکی از تولّد ما وجود ندارد و پروندهٔ پزشکی هم نداریم زیرا ما در خانه به دنیا آمده‌ایم و هرگز چشمانمان به جمال یک پرستار یا یک دکتر روشن نشده. هیچ گزارش و پرونده‌ای هم از مدرسهٔ ما در دست نیست زیرا هرگز پایمان را داخل کلاس درس نگذاشته‌ایم.» باراک اوباما این اثر را سرگذشت فوق‌العاده دختری دانسته که با چنگ و دندان برای تحصیل‌کردن مبارزه می‌کند و بیل گیتس، تارا را استاد خودآموزی دانسته و گفته است تارا وستور در «یکه و تنها آموختن» او را ضربه فنی کرده است. «تحصیل‌کرده» اکنون به بیشتر از سی زبان دنیا ترجمه شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۵)
farnaz
۱۳۹۸/۰۸/۱۲

من از خواندن این کتاب بسیار لذت بردم اصلا از دستم نمیوفتاد گاهی در بعضی قسمت ها منظور نویسنده واضح نیست چون خودش درست به یاد نمیاره یا اینکه کامل شرح نداده اما چیزی از لذت خوندنش کم نمی کنه به

- بیشتر
راضیه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

کتاب ارزش تلاش برای دچار نشدن به مرگ شناختی رو به زیبایی به تصویر کشیده و نیاز به دانستن و فهمیدن حتی تحت فشار شدید تفکرات و گاها تعصبات والدین را مورد تاکید قرار داده است

ناسارا
۱۴۰۰/۰۲/۱۲

اول اینکه اسم کتاب جذبم کرد. و بعد اینکه سرگذشت واقعی کسی بود. کتاب برای من به طرز تکاندهنده ای پر از احساس همدردی بود. من شاید مصیبت های تارا رو نکشیدم اما به نوع دیگری درکش کردم. راهی که ناهموار است

- بیشتر
mahdokht
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

خیلی کتاب تاثیرگذاریه...انگیزه بخش برای مواقع خستگی...

mehr62
۱۳۹۸/۰۶/۲۵

خیلی زیبا و جذاب بود

mm
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

کتابی که اولش یکم سخت تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم اما بمرور جذبم کرد ولی نمیدونم سانسور خودنویسنده بود یا مترجم یاانتشارات یکم گنگ کرد داستان رو ( اصلی ترین موضوع رو )

م.احمدی
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

با خوندن نمونش جذبش شدم.

کاربر ۲۳۷۷۰۴۴
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

داستان بسیار جذاب و در عین حال بسیار روان

🔆🔅ارغوان🔅🔆
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

ترجمه هوشمند دهقان از انتشارات نیلوفر(نسخه چاپی) رو مطالعه کردم..بسیار گیرا و جذابه به حدی که متوجه حجم قصه نمیشم و چون از بطن زندگی یک دختر خردسال و بعد نوجوان و بعد جوان آمده من رو حیرت زده کرده

- بیشتر
مگدا
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

داستان جالبی داشت مخصوصا برای دخترانی که در خانواده سنتی و مذهبی زندگی کردن میتونه ایده دهنده و امیدبخش باشه. تنها مشکلی که من دیدم از میانه کتاب تا انتها غلط های املایی زیادی به چشم میخوره و همچنین ترجمه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۲)
هر کسی که با برداشتن گامی بزرگ به سوی برابری مخالفت می‌کند، او همان کسی است که باید آزادی او سلب شود.
شلاله
تا جایی که به یاد دارم تصور من از بهشت چنین بود: مردی با زنانِ بسیار. برای من دردآور بود که در حساب دیفرانسیل الهی بهشت یک مرد می‌تواند معادله را برای زنان بی‌شماری موازنه کند.
شلاله
«آزادی مثبت تسلط بر خویشتن خویش است. برای برخورداری از آزادی مثبت باید بتوان بر روی افکار خود تسلط داشت و خود را از ترس‌ها و اعتقادات غیرمنطقی و نامعقول و اعتیاد و خرافه‌پرستی و انواع خود اجباری‌ها و اضطرارها آزاد کرد.»
شلاله
«خودت را آزاد کن! نگذار ذهنت در بردگی بماند هیچ‌کس به جز خودِ ما نمی‌تواند ذهنمان را آزاد سازد»
رز صورتی
«دختر نمایشنامه تا زمانی که خودش را باور نداشت، یک دختر معمولی بود که لباس زیبایی به تن داشت، ولی زمانی که خودش را باور کرد دیگر اهمیتی نداشت چه لباسی به تن دارد.»
Fatemeh Adeli
«آزادی منفی، رهایی از موانع و محدودیت‌های بیرونی است. بر اساس این تعریف انسان زمانی آزاد است که از نظر فیزیکی محدودیتی برای عمل کردن نداشته باشد.»
رز صورتی
پدر و مادر در زنجیر بدرفتاری، تهمت زدن و کنترل کردن، گرفتار شده‌اند، از نظر آن‌ها تغییر کردن خطرناک است و هر کسی که بخواهد تغییر کند را طرد می‌کنند. این عقیده‌ای اشتباه از وفاداری خانوادگی می‌باشد. آن‌ها مدعی ایمان هستند ولی رفتارشان با آنچه در کتاب مقدّس آمده در تناقض است.
امیر
گذشته به این دلیل زیباست که ما هرگز قادر به درک هیجانات و احساساتمان در زمان حال نیستیم. این احساسات به مرور و با گذشت زمان بسط یافته و ما قادر به درک آن‌ها خواهیم بود؛ بنابراین ما در زمان حال احساسات و هیجانات تکامل یافته و قابل درکی نداریم و تنها این احساسات و هیجانات گذشتهٔ ما هستند که کامل بوده و به خوبی قابل درکند. ویرجینیا وولف
نیلوفر
«هیچ‌کس جز خود ما نمی‌تواند ذهنمان را آزاد سازد.»
رز صورتی
آن شب نیازمند یک انقلاب بود و باید نقش‌های کهنه و شکننده‌ای که از دوران کودکی بازی کرده بودیم از بین می‌رفت. امیلی باید دست از حفظ ظاهر برمی‌داشت و مانند یک مرد، عرض اندام می‌کرد و مانند یک پدر عقیده‌اش را می‌گفت و بدون در نظر گرفتن تفاوت‌ها دست به اقدامی می‌زد.
رز صورتی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۸۳۶۲۶۵
تعداد صفحات۴۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۸۳۶۲۶۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن