با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فنون رفتاردرمانی

دانلود و خرید کتاب فنون رفتاردرمانی

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فنون رفتاردرمانی  نوشته  شهربانو قهاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فنون رفتاردرمانی

رفتاردرمانی نام مکتبی است در روان‌شناسی که شناخت درمانی بر آن بنا شده و گسترش یافته است؛ بنابراین یادگیری فنون و مهارت‌های رفتاری برای بسیاری از درمانگرانی که با رویکرد رفتاری شناختی کار می‌کنند ضروری است. کتاب رفتاردرمانی یک کتاب درسی برای دانشجویان روان‌شناسی است که به آن‌ها کمک می‌کند تا با مفاهیم، فنون و راهبردهای رفتاری آشنا شوند. ذکر مثال‌های متعدد در سراسر متن درک مطالب را برای خواننده آسان کرده است.

این کتاب می‌تواند راهگشای درمانگران و دانشجویان روان‌شناسی، روان پزشکی و مشاوره علاقه‌مند به رویکرد رفتاری- شناختی باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mahnaz Keshavarzi
۱۳۹۸/۰۵/۱۶

کتاب بسیار خوب و پرمحتوایی است و خیلی ساده و کاربردی توضیح داده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اولیه است، کسانی که تحت تأثیر دیدگاه واتسون بودند. در نظریهٔ واتسون، که رفتارگرای روش شناختی نامیده می‌شود، تنها رفتارهای قابل مشاهده مورد توجه قرار می‌گرفتند و رویدادهای درونی (مانند افکار، احساسات و...) از بررسی خارج می‌شدند، زیرا از دیدگاه واتسون و پیروانش این رفتارها را نمی‌توان با روش‌های علمی مورد اندازه‌گیری قرار داد. برخلاف واتسون، رفتارگرایانی که تحت تأثیر اسکینر و پیروان او بودند، به رویدادهای درونی نیز توجه داشتند و آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دادند و این رویدادها را از همان جنس رویدادها و فعالیت‌های آشکار بیرونی می‌دانستند. اسکینر و پیروان او بر این باور بودند که هر دو دسته رویدادهای درونی و بیرونی مشمول اصول و قوانین یادگیری مشابهی هستند؛ بنابراین همان‌طور که رویدادها یا رفتارهای آشکار را می‌توان بر اساس اصول یادگیری تبیین و پیش‌بینی کرد، رفتارهای نهان نیز از این قوانین پیروی می‌کنند (سیف، ۱۳۸۹).
کاربر ۲۷۲۹۹۱۷

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۹
تعداد صفحات۴۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۹