با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قطعه‌ای از دنیا

دانلود و خرید کتاب قطعه‌ای از دنیا

۴٫۵ از ۸ نظر
۴٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قطعه‌ای از دنیا  نوشته  کریستینا بیکرکلاین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قطعه‌ای از دنیا

«قطعه‌ای از دنیا» اثری از نویسنده معروف کریستینا بیکر کلاین و خالق داستان پرفروش «قطار یتیمان» است. بیکر کلاین در این اثر داسانی متفاوت از دوستی، عشق و هنر تعریف می‌کند. داستانی که به گفته خودش از نقاشی مشهور و رازآلود اندرو ویث به نام «دنیای کریستینا» الهام گرفته شده است. دنیا برای کریستینا اولسون، مزرعه خانوادگی‌اش در شهر کوچک ساحلی کوشینگ در ایالت مین است. کریستینا تنها دختر خانواده‌ای پسردار است که به دلیل وضعیت جسمی‌اش و شرایط دیگری که دارد در خانه مانده است و گویا سرنوشتش داشتن همین زندگی محدود است؛ اما او برای اندروویث یک منبع الهام عالی میشود تا یکی از معروفترین نقاشی‌های قرن بیستم، «دنیای کریستینا» را خلق کند. این نقاشی به شیوه‌ای رئالیستی کشیده شده که زنی دراز کشیده روی سبزه‌زار را نشان می‌دهد که به کلبه‌ای خاکستری در افق می‌نگرد. این اثر در موزه هنر مدرن نیویورک نگهداری می‌شود. در این رمان که از زبان دختر خانه‌نشین و معلول نقاشی روایت می‌شود با دنیای او از نگاه بیکر کلاین آشنا می‌شویم. کریستینا در این رمان با نقاش خود ملاقات می‌کند. او در مقام دوست‌ پسر، نامزد و بعدها همسر بتسی دوست صمیمی کریستینا به خانه‌شان می‌آید، در یکی از اتاق‌های طبقه بالا ساکن می‌شود تا تابلو خود را بکشد. تابلو به تدریج کامل می‌شود و ما در کنار آن با دنیایی که کریستینا توصیف می‌کند و شیوه زیست و نگرشش به زندگی آشنا می‌شویم: «او را می‌بینم که سه‌پایه‌اش را در همان قطعه از علف‌ها برپا می‌کند که روز قبل گذاشته‌بود. لحاف را باز می‌کند و روی زمین می‌اندازد، لبه‌های دالبری‌اش را می‌کشد تا صافش کند. سپس به داخل برمی‌گردد تا مرا ببرد، خیلی نزدیکم می‌ایستد و شانه‌اش را زیر شانهٔ من می‌گذارد و مرا از روی صندلی‌ام بلند می‌کند. من از زمانی که با والتون بودم، با هیچ مرد غریبه‌ای این‌قدر نزدیک نبودم. من به‌شدت از بدنم درکنار اندی آگاهم، استخوان‌های ظریف و پوست نازکم دربرابر سینهٔ محکم و گرمش است و دست قدرتمندش دست لاغر و استخوانی مرا گرفته است. ناگهان حواس پنجگانه‌ام قوی می‌شوند؛ چشمان عقاب، گوش‌های گربه و بویایی سگ را دارم. نفسش روی صورتم به‌طرز تهوع‌آوری شیرین است. صدای ضعیفی از بین دندان‌هایش می‌شنوم. وقتی مغزم این بو را ثبت می‌کند، دلم آشوب می‌شود. «تافی کره‌ای... خورده‌ای؟»» کریستینا بیکر کلاین تا کنون شش رمان نوشته و برای مجلات ادبی نقد و بررسی و مقاله می‌نویسد. او در نزدیکی نیویورک سیتی و در ساحل مین زندگی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سبزانگشتی
۱۳۹۸/۱۱/۲۴

داستان کتاب ساده، زیبا و جذاب است. اگر از روزمرگی خسته‌اید و دلتان می‌خواهد فضایی آرام و متفاوت را تجربه کنید. حتما این داستان را بخوانید.

زویا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

کتاب خیلی خوبیه اونایی که کتاب من چراغ ها را خاموش می کنم دوست داشتن حتما این کتاب رو هم بخونن

آیدا
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

لطفا توی بی نهایت بذارین

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
هرچه سنم بالاتر می‌رود، بیشتر اعتقاد پیدا می‌کنم که پذیرش بزرگ‌ترین مهربانی است.
شلاله

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۵۳۸۸۸
تعداد صفحات۳۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۵۳۸۸۸