با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه‌های کوفی

دانلود و خرید کتاب نامه‌های کوفی

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه‌های کوفی  نوشته  سعید بیابانکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نامه‌های کوفی

شعار «نامه‌های کوفی» در سه بخش سروده شده است. بخش نخست اشعار مذهبی و آیینی در دفتری با عنوان «خیزران» را شامل می‌شود. دفتر دوم به شعرهای عاطفی، اجتماعی و انتقادی درباره دفاع مقدس اختصاص دارد و در فصلی با عنوان «سیاه و سفید» آمده است. دفتر سوم با عنوان «نامه‌های کوفی» دربرگیرنده اشعار سپید است. این شعرها به فضای آیین‌های ما ایرانی‌ها درباره واقعه عاشورا می‌پردازد و نگاهی انتقادی به مردم و باورهایی دارد که سبب می‌شوند سواستفاده‌هایی از مساله عاشورا صورت بگیرد. دفتر اول و دوم حدود ۴۰ قطعه شعر و دفتر سوم حدود ۳۲ قطعه شعر سپید را شامل می‌شود. اشعار کلاسیک این مجموعه در قالب‌های غزل و چهارپاره سروده شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
زهرا قرنین
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

خیلی زیباست ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۹)
جهان یکسره فریاد می‌شد اگر روضه‌خوان‌ها حرف‌هایت را می‌شمردند نه زخم‌هایت را
مهدی فیروزان
نامه بیست و دوم چیزی عوض نشده فقط تقویم‌ها شیک‌تر شده‌اند و سال‌هاست دو روز پشت سر هم سرخ‌اند می‌گویی نه مسلمی ‌بفرست تا از بلندترین برج پایتخت پرتش کنیم!
مهدی فیروزان
در این مسیر و بیابان بی‌سوار خوشا به یادگار خطی از غبار بگذاری گمان کنم تو هم ‌ای گل بدت نمی‌آید همیشه سر به سر روزگار بگذاری
Leben
امه پانزدهم دهل‌فروشی سنج‌فروشی زنجیرفروشی شمشیرفروشی به نام تو چقدر دکان باز شده است
مهدی فیروزان
آبی نمانده روزه بگیرید نخل‌ها نخل امید رفته ولی بی‌سر آمده جای شریف بوسه پیغمبر خداست این نیزه‌ای که از همه بالاتر آمده آن سر که تا همیشه سر از آفتاب بود امشب به خون نشسته به تشت زر آمده ای دستِ پُر‌سخاوتِ روشن گشوده شو در‌یوزه‌ای به نیت انگشتر آمده بوی بهشت دارد و همواره زنده است این باغ گل به چشمت اگر پرپر آمده بگذار تا دمی ‌به جمالت نظر کنم هفتاد و دومین گل از خون بر‌آمده لب واکن از هم‌ ای تن بی سر حسین من حرفی به لب بیار و ببین خواهر آمده...
مهدی فیروزان
مگر قرار نشد شیشه‌ای از آن می‌ ناب برای روز مبادا کنار بگذاری؟ بیا که روز مبادای ما رسید از راه که گفته است که ما را خمار بگذاری؟
Leben
ای تشنگان سوخته لب! ‌تشنگی بس است سر بر کنید ساقی آب‌آور آمده این ساقی علم به کف بی بدیل کیست عطشان در آب رفته و عطشان‌تر آمده این ساقی رشید که در بزم می‌کشان بی‌دست و بی‌پیاله و بی‌ساغر آمده آتش به خیمه‌های دل عاشقان زده این آتشی که رفته و خاکستر آمده
مهدی فیروزان
نامه پنجم جهان یکسره فریاد می‌شد اگر روضه‌خوان‌ها حرف‌هایت را می‌شمردند نه زخم‌هایت را
parisa
چیزی عوض نشده فقط تقویم‌ها شیک‌تر شده‌اند و سال‌هاست دو روز پشت سر هم سرخ‌اند می‌گویی نه مسلمی ‌بفرست تا از بلندترین برج پایتخت پرتش کنیم!
parisa
به انتظار نشستن در این زمانه یاس برای منتظران چاره نیست ناچاری‌ست
Leben

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۲۴۳-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۲۴۳-۸