با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب تربیت کودکان برای مغزی یکپارچه اثر شادی جهرانیoff

کتاب تربیت کودکان برای مغزی یکپارچه

نویسنده:شادی جهرانیدنیل جی سیگلتینا پین برایسنانتشارات:پندار تابانسال انتشار:۱۳۹۳تعداد صفحه‌ها:۲۴۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۶از ۲۲ رأیخواندن نظرات
انتشاراتپندار تابان

سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۲۴۰ صفحه

معرفی کتاب تربیت کودکان برای مغزی یکپارچه

کتاب «تربیت کودک برای مغزی یکپارچه» راهنمایی است برای پدران، مادران، و همه‌ی کسانی که به نحوی با کودکان سر و کار دارند و کلنجار رفتن با بدقلقی‌ها، ناآرامی‌ها، ترس‌ها، پرخاشگری‌ها و هرگونه رفتارهای آزاردهنده، یا نگران‌کننده‌ی کودکان، بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزانه‌ی آنان است. در این کتاب دکتر دنیل ج. سیگل متخصص روانشناسی کودکان و استاد روانپزشکی بالینی دانشگاه کالیفرنیا، به شما می‌آموزد که چگونه با در نظر گرفتن ساختار مغزی کودکان در هر دوره از زندگی، آنها را به شایستگی تربیت کنید و در طول این کار با راهنمایی‌های کاربردی این کتاب بتوانید بخش‌های مغزی او را باهم یکپارچه و هماهنگ سازید. هدف دکتر دنیل جی سیگل از نگارش کتاب این است که به شما بیاموزد چگونه از آنچه هر روز میان شما و فرزندانتان می‌گذرد، به عنوان فرصت‌هایی استفاده کنید، برای کمک به خودتان و به هر کودکی که به نحوی برای شما مهم است؛ کمکی در جهتِ از سر گذراندن و (البته) شکوفا شدن. اگرچه می‌توانید خلاقیت به خرج بدهید و بیشتر مطالب کتاب را برای نوجوانان هم به کار ببرید.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

المیرا رحیمی
۱۳۹۹/۰۲/۲۶

بی اندازه عالی و کاربردی بود کتاب و از جای جای خوندنش لذت بردم و تا الان سه دفعه مطالعه کردمش و به همه ی مادر و پدرا توصیه اش میکنم

فروز
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

کتاب بسیار عالی هست پیشنهاد میکنم

ری
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

متن کتاب روان وساده وپراز راهکار است. کاش این کتاب را زودتر می خواندم. به نظرم از بهترین کتابهای والدگری است.

نسرین
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

کتاب کاملا کاربردی با راهکارهای عالی در زمینه تربیت کودک و بالابردن بهره وری مغز. به اونهایی که بچه ندارن هم توصیه میکنم بخونن

ati
۱۴۰۰/۰۵/۱۶

بسیار کاربردی و مفید حتی برای بزرگسالان 👌

خانوم شهبازی
۱۴۰۱/۰۹/۰۱

عااالی. عاشقش شدم. رفتم نسخه چاپی رو هم خریدم.

sajil
۱۴۰۰/۱۲/۲۴

این کتاب بزای پدر و مادرها و معمان دارویی است برای شفای هر دردی در ارتباط با کودکان

Im here
۱۴۰۱/۰۱/۲۸

هنوز بیست درصدش رو خوندم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲۷)
وقتی فرزندتان بی‌ادبی می‌کند و برمی‌گردد و جوابِ شما را می‌دهد، وقتی مدیر مدرسه دنبالتان فرستاده تا گفت‌وگویی با شما داشته باشد، وقتی همه‌ی دیوارهای خانه‌تان با مداد شمعی خط‌خطی شده‌اند: این‌ها همان موقعیت‌هایی هستند که می‌خواهید فقط جوری "از سر بگذرانیدشان". هیچ بحثی در این‌باره نیست. اما در عین حال، همین موقعیت‌ها را می‌توان فرصت‌هایی مناسب هم دانست. حتی می‌شود گفت "موهبت"‌ هستند، زیرا "یک لحظه‌ی از سر گذراندن"، "یک لحظه‌ی شکوفا شدن" هم هست. و در چنین لحظه‌هایی است که وظیفه‌ی مهم و هدفمندِ "تربیت فرزند" را می‌توان به انجام رساند.
fa bahrami
وقتی برای کودک لحظه‌هایی دردناک، ناامید کننده، یا ترس‌آور پیش می‌آید، چنین لحظه‌هایی، بر اثر هیجاناتِ زیاد، و حس‌های بسیاری که در بدنش ایجاد می‌کنند، و موجب طغیان مغز راست می‌شوند، می‌توانند برایش طاقت‌فرسا باشند. وقتی چنین می‌شود، ما پدر و مادرها می‌توانیم کمک کنیم تا بچه با کارِ نیمکره‌ی چپ مغزش عملاً آشنا شود و بتواند کم‌کم درک کند که جریان از چه قرار است. یکی از بهترین راه‌ها، برای به قوام رساندنِ این گونه از یکپارچگی، این است که به فرزندمان کمک کنیم، تا ماجرای آن تجربه‌ی ترسناک یا دردناک را بازگو کند.
zahra96
نکته‌ای ارزشمند درباره‌ی نگرشِ "گذران کردن" و "شکوفا شدن" این است که لازم نیست برای شکوفا شدن فرزندتان، به دنبال جور کردن وقت و شرایط خاص باشید. می‌توانید از هر آنچه میانتان می‌گذرد ـ از برخوردهای پر از تنش و خشم گرفته، تا رفتارهای فوق‌العاده خوب و تحسین‌برانگیز ـ به عنوان فرصت‌هایی برای کمک به فرزندانتان استفاده کنید، تا همان افراد مسئولیت‌پذیر، باعاطفه، و توانمندی بشوند که آرزویش را دارید. موضوع این کتاب همین است؛
fa bahrami
همچنان که کودکان رشد و تکامل می‌یابند، مغزشان همچون "آینه"، مغز والدینشان را در خود منعکس می‌کند. به بیان دیگر، این‌که والدین خودشان روندی از رشد و تکامل را در پیش گرفته باشند یا نه، بر مغز کودکشان هم تأثیر می‌گذارد. والدین هرقدر آگاه‌تر، و به لحاظ عاطفی ـ احساسی سالم‌تر باشند، کودکانشان هم از ثمره‌ی آن بهره‌مند خواهند شد و به سوی سلامتی پیش خواهند رفت. این بدان معناست که: اگر مغز خودتان را یکپارچه کنید و با تمرین، به آن تکامل ببخشید، یکی از پرمهرترین و سخاوتمندانه‌ترین هدیه‌ها را به فرزندتان داده‌اید.
fa bahrami
برایتان خبرهای خوشی داریم: همان وقت‌هایی که دارید تلاش می‌کنید تا اوضاع فعلی را "از سر بگذرانید"، عملاً فرصت‌هایی هستند برای کمک به پرورش و شکوفایی کودکانتان.
fa bahrami
اما آن وقت‌هایی که شتابزده و سراسیمه هستیم، تنشِ زیادی داریم، یا مثلاً وقتی می‌خواهیم خودمان را هرچه سریع‌تر به بازی فوتبال برسانیم و حاضریم بابتش به بچه‌ی کوچولویمان باج بدهیم که در صندلی‌اش بگیرد بنشیند و بگذارد رانندگی‌مان را بکنیم، یک هوار کشیدن را کم داریم، اما به سختی جلوی خودمان را می‌گیریم، مبادا کسی (با دیدن رفتارمان) بگوید: "واقعاً که خبیثی!"
fa bahrami
ما اسیر تقدیری نیستیم که در سال‌های ابتدایی زندگی‌مان رقم خورده بوده است. اگر گذشته‌تان را خوب درک کنید، خودتان را از بند اسارتی رها می‌کنید که می‌توانست میراثی از رنج و ناامنی را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند؛ (اکنون) در عوض، میراثی از عطوفت و عشق را برای فرزندانتان فراهم می‌کنید.
فهیمه
تحقیقات نشان داده است که حتی بزرگسالانی که کودکی‌شان را در شرایطی پایین‌تر از حد مطلوب گذرانده‌اند، می‌توانند بچه‌هایشان را از هر نظر به کارآمدی کسانی تربیت کنند که خانواده‌ای باثبات‌تر و با محبت‌تر داشته‌اند؛ بچه‌هایی که حس کنند پدر و مادرشان دوستشان دارند، و با آرامشِ خاطرْ وابسته‌ی والدینشان باشند.
فهیمه
موقع‌هایی که بردبارتر، آرام‌تر، و معقول‌تر هستیم، پروراندن کودکانمان و تربیت کردن ذهنشان، افزودن بر حس کنجکاوی و شگفتی‌جویی‌شان، و کمک کردن به آن‌ها برای به فعل درآوردن توانایی‌هایی بالقوه‌شان در همه‌ی جنبه‌های زندگی، برایمان مهم می‌شود.
fa bahrami
نکته این است که "تربیت" چنان اهمیتی دارد که (حتی می‌تواند) بر سرشتِ ذاتی و ژنتیکی ما هم اثر بگذارد
فهیمه