با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مهدی موعود (عج)؛ دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه‌ی اطهار اثر شهید مرتضی مطهری

دانلود و خرید کتاب مهدی موعود (عج)؛ دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه‌ی اطهار

۴٫۹ از ۹ نظر
۴٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهدی موعود (عج)؛ دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه‌ی اطهار  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مهدی موعود (عج)؛ دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه‌ی اطهار

«مهدی موعود (عج)» دو گفتار از کتاب «سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام» استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری است. رساله حاضر شامل دو سخنرانی از استاد شهید آیت‌الله مطهری درباره حضرت مهدی علیه‌السلام است. گفتار اول تحت عنوان «عدل کلی» در تاریخ ۱۳۴۹/۷/۲۴ مطابق با چهاردهم شعبان ۱۳۹۰ در حسینیه ارشاد ایراد شده و گفتار دوم با عنوان «مهدی موعود» به فاصله یک هفته بعد در همان مکان ایراد شده است. این دو گفتار قبلا در کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام منتشر شده است. امید است مطالعه این رساله ما را با قیام و انقلاب موعود اسلام آشناتر سازد و از منتظران واقعی آن حضرت قرار دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
zoha
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

چقدر کتاب دوست داشتنی هست ⚘ استاد شهید مطهری یک نابغه بود ، یک فیلسوف، یک دانشمند به تمام معنا .

Mohammad hossien Mokarian
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

کتاب زیبایی بود بخونید

M
۱۴۰۰/۰۳/۲۲

مانند سایر آثار استاد بسیار آموزنده است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
نقد این نظریه این هم خیلی واضح است که یک تئوری غیرعملی است، زیرا فقط درباره افرادی صادق است که زور زیاد ندارند. درباره بنده ممکن است صادق باشد. من که یک آدم ضعیفی هستم، وقتی از همسایه‌هایم می‌ترسم و می‌بینم به اندازه‌ای که من زور دارم همسایه‌ام هم زور دارد، از ترس زور همسایه می‌شوم عادل. اما آن ساعتی که یک قدرتی به دست آوردم که هیچ بیمی از همسایه‌ام نداشتم و صددرصد یقین داشتم که اگر او را لگدکوب کنم قدرتی نیست که در مقابل من بایستد، آنوقت چطور می‌توانم عادل باشم؟ چطور علم من می‌تواند مرا عادل کند؟! جنابعالی می‌گویید بشر منفعت‌پرست است و علم به او می‌گوید به خاطر منفعت خودت عادل باش. این حکم آن وقت قابل عمل است که من زوری را در مقابل خودم ببینم؛ وقتی که زوری در مقابل خودم نمی‌بینم چطور عادل باشم؟! ولهذا فلسفه راسل ـ برخلاف همه شعارهای انساندوستی او ـ به همه اقویا و زورمندان درجه اول که هیچ بیمی از ضعفا ندارند حق می‌دهد که هرچه می‌خواهند ظلم کنند.
مادربزرگ علی💝
قرآن این مطلب را تأیید و تأکید می‌کند، نوید به آینده می‌دهد و آینده دنیا را روشن می‌بیند. آیات زیادی در این زمینه هست، از جمله همین آیه‌ای که در ابتدای سخنم تلاوت کردم: وَعَدَ اللهُ الَّذینَ امَنوا مِنْکمْ وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ لَیسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الاَْرْضِ کمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَیمَکنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی لَهُمْ وَ لَیبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ اَمْنآ یعْبُدونَنی لایشْرِکونَ بی شَیئآ. وعده می‌دهد به اهل ایمان و مردمی که عملشان صالح و شایسته است که عاقبت دنیا به دست اینهاست، آن که در نهایت امر بر دنیا حکومت می‌کند دین الهی و معنویت و لا اله الّا الله است، مادیگری‌ها و ماده‌پرستی‌ها و خودخواهی‌ها از بین خواهد رفت، عاقبتِ دنیا امنیت است (وَ لَیبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ اَمْنآ)، عاقبت دنیا توحید است به تمام مراتب خود.
مادربزرگ علی💝
همه پیامبران الهی که از طرف خدای متعال در میان بشر مبعوث شده‌اند، برای دو هدف اساسی بوده است. یکی از این دو هدف، برقراری ارتباط صحیح میان بنده و خالق خودش، میان بنده و خداست، و به تعبیر دیگر منع بشر از پرستش هر موجودی غیر از خالق خودش، که در کلمه طیبه «لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ» خلاصه می‌شود. هدف دومی که برای بعثت پیامبران عظام از طرف خداوند متعال هست، برقراری روابط حسنه و صالحه میان افراد بشر، بعضی با بعضی دیگر، بر اساس عدالت و صلح و صفا و تعاون و احسان و عاطفه و خدمت به یکدیگر است.
میچکا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۲۲
شابکundefined
تعداد صفحات۷۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۲۲