با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جان مکداول: ذهن و جهان

دانلود و خرید کتاب جان مکداول: ذهن و جهان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جان مکداول: ذهن و جهان  نوشته  حسن عرب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جان مکداول: ذهن و جهان

این دفتر از مجموعه متون محوری فلسفه به قلم تیم تورنتون، به بررسی کتاب «ذهن و جهان» جان مکداول می‌پردازد. جان هنری مکداول (- ۱۹۴۲)، فیلسوف تحلیلی اهل آفریقای جنوبی و استاد دانشگاه پیتزبورگ است. مکدوال در زمینه‌های متافیزیک، معرفت‌شناسی، فلسفه زبان، فلسفه عملی و فلسفه اخلاق مطالعه می‌کند. «کتاب ذهن و جهانِ مکداول نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. این کتاب که بر پایهٔ شش درس‌گفتار او دربارهٔ جان لاک در سال ۱۹۹۱ تهیه شده‌است روان‌ترین اثرِ چاپ‌شدهٔ اوست. کتابِ حاضر همچنین تنها روایت مفصل از فلسفهٔ اوست. این کتاب به سه دلیل اثری چالش‌برانگیز، مهیّج و مهم است. نخست اینکه این کتاب به پرسشی می‌پردازد که شاید پرسش محوریِ فلسفهٔ مدرن از زمان دکارت باشد: رابطهٔ بین ذهن و جهان چیست؟، دوم اینکه [در این اثر] ترکیب شخصیت‌ها قابل‌توجه است. روایت مکداول از رابطهٔ ذهن و جهان از جمله از آثار ارسطو، کانت، هگل، فرگه، راسل، ویتگنشتاین، سلارز، دیویدسون و ایوانز بهره می‌برد. و سوم اینکه علی‌رغمِ برخی تأثیرپذیری‌ها از سنت فلسفی، قصدِ مکداول نوعی نظریه‌سازی فلسفیِ بنیادین نیست. او قصد ندارد بر شکاف میانِ ذهن و جهان پل بزند، بلکه می‌خواهد نشان دهد که شکافی برای پل زدن وجود ندارد.» «ذهن و جهان با این ادعا شروع می‌شود که موضوعِ اصلی‌اش «نحوهٔ وساطتِ مفاهیم در رابطهٔ میان اذهان و جهان است» اما این هدفِ محدود و بسیار فنی صرفاً بخشی از موضوعی بسیار گسترده‌تر و مهیج‌تر است. فهمِ نقشی که مفاهیم در تجربه بازی می‌کنند و نقشی که تجربه در پی‌ریزیِ اندیشه بازی می‌کند، به روشن‌سازیِ ارتباط ذهن و جهان کمک می‌کند. این فهم همچنین بر ماهیت خودِ طبیعت نیز پرتو می‌افکند.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
یک زبان طبیعی، یعنی آن نوع زبانی که انسان‌ها نخست با آن آشنا می‌شوند، به‌عنوان گنجینهٔ سنت عمل می‌کند، خزانه‌ای از حکمت که به‌صورت تاریخی اندوخته شده و در این باب است که چه چیزی دلیلِ چه چیزی است.
yalda

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۷