با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آن فرانک؛ خاطرات یک دختر جوان

دانلود و خرید کتاب آن فرانک؛ خاطرات یک دختر جوان

۴٫۰ از ۷۰ نظر
۴٫۰ از ۷۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آن فرانک؛ خاطرات یک دختر جوان  نوشته  شهلا طهماسبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آن فرانک؛ خاطرات یک دختر جوان

«خاطرات یک دختر جوان» دفترچه خاطرات آن فرانک، دختری هلندی در زمان جنگ جهانی دوم است. آن فرانک دو سال از زندگیِ شانزده‌ساله‌اش را مخفیانه در اتاقکی زیرِ شیروانی در شهر آمستردام زندگی کرده. این خاطرات، به زبان هلندی نوشته شده‌اند که توسط پدرش، اوتو فرانک که تنها بازمانده خانواده در جنگ بود، جمع‌آوری و چاپ شد.

در آغاز، ثبت خاطراتِ آن فرانک، جنبهٔ شخصی داشت اما روزی، یکی از اعضای حکومتِ در تبعید هلند، از رادیوی برون‌مرزی اعلام کرد که پس از پایان جنگ می‌خواهد گزارشی مردمانی را که شاهدان عینیِ رنج‌های مردم هلند در طول دورهٔ اشغال آلمانی‌ها بوده‌اند، تهیه و جمع‌آوری کند تا در دسترس عموم قرار بگیرد. آن فرانک، تصمیم گرفت که خاطراتش در قالب کتاب منتشر کند اما محل اختفای آنها در اتاقک زیر شیروانی لو رفت و آن فرانک کشته شد. دفتر خاطراتِ «آن فرانک» توسط یکی از کسانی که جان سالم به‌در برده بود، به پدرِ آن تحویل داده شد. پدرش هم تصمیم گرفت که آرزوی او را محقق کند و کتاب را چاپ کند. آن فرانک، تمام شخصیت‌های کتاب را، با نام مستعار نوشته اما پدرش ترجیح داد که افراد خانوادهٔ خود را به نام واقعیشان بنامد و در مورد دیگران از روش دخترش پیروی کند.

در حال حاضر این کتابِ ارزشمند، به پنجاه زبان مختلف در سراسر دنیا ترجمه شده و از برترین کتاب‌های قرن بیستم به‌شمار می‌آید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۵)
Metaf
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

کتاب درباره دختری ۱۳ ساله بود که در جریان کشتار یهودی ها به دست حزب نازی، همراه خانوادش نزدیک به ۲سال در اتاقی در یک شرکت مخفی میشه. روحیه این نوجوان و همراهانش مثال زدنی بود. وقتی نوشته ها و

- بیشتر
مریم قاسمی
۱۳۹۹/۱۱/۲۵

تو همه ی لحظه ها کنارش بودم کتاب دوست داشتنی بود حس حال ان به عنوان یه دختر یهودی خیلی برام جالب بود دوسش داشتم.

lucifer
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

ابتدای صحبتم رو با جمله ای از خود آن(نویسنده )شروع میکنم که میگه:((علیرغم همه ی اینها معتقدم که مردم قلبا خوب هستند!)) من خودم مدتی ست که بعد اتمام کتابی چه در طاقچه،چه در مطالعه شخصی، میرم اسم نویسنده رو سرچ

- بیشتر
عاشق کتاب
۱۳۹۷/۰۶/۲۴

فوق العاده بود. با آنافرانک در اتاق زیر شیروانی همراه شدم ، با او ترسیدم، عشق را تجربه کردم و در اوج وحشت و استیصال زندگی را ، واقعا زندگی کردم. وقتی به انتهای خاطرات رسیدم جایی که آنا فرانک و بقیه

- بیشتر
_echo_
۱۳۹۸/۰۵/۰۴

انقدر خوب و ساده داستان زندگیش رو براتون تعریف میکنه که نمیتونی زمین بزاریش👌 ولی پایان دردآوری داره😢

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۱)
من دلم می‌خواهد بنویسم، از این گذشته به شدت احتیاج دارم که همه‌چیز را از سینه‌ام بیرون بکشم.
صدیقه
گاهی فکر می‌کنم وحشتناک است که انسان به نزدیک‌ترین کسان خودش نیز نتواند اعتماد کند
zahra.Askari
خاطرات یک دختر جوان آن فرانک در ۱۲ ژوئن ۱۹۲۹ متولد شد. او سه ماه پس از شانزدهمین سالروز تولدش در زندان برگن بلسن جان سپرد.
سیّد جواد
راستش را بخواهی، من نمی‌فهمم کسی که به ضعف خود معترف است، چطور خودش را عوض نمی‌کند. اگر خصوصیت بد خودت را می‌شناسی، چرا با آن مبارزه نمی‌کنی و شخصیتت را پرورش نمی‌دهی؟ همیشه در جواب این سؤال می‌گویند «چون این‌طوری راحت‌ترم!» و این جواب مرا دلسرد می‌کند. راحت‌تری؟ یعنی زندگی فریبکارانه و کاهلانه چیز راحتی است؟ نه، این‌طور نیست.
Arshavir
«کاغذ صبورتر از انسان است.»
REZA
«در عاشقی و جنگ همه‌چیز رواست.»
Nima Akbarkhani
در جایی خوانده‌ام که «جوان‌ها، ته قلبشان، به مراتب از پیرها تنهاترند.» به نظر من کاملاً حقیقت دارد.
zahra.Askari
نمی‌خواهم مثل بیشتر آدم‌ها بی‌فایده و بی‌ثمر باشم. می‌خواهم مفید باشم و برای همهٔ آدم‌ها، حتی کسانی که هرگز ندیده‌ام، لذت بیافرینم. می‌خواهم حتی بعد از مرگم هم به زندگی ادامه بدهم!
Fati A
مرا سرزنش و محکوم نکن، به من به عنوان کسی فکر کن که گاهی به مرز انفجار می‌رسد!
SARINA
نمی‌دانم به کجا پناه ببرم. تنها کاری که از دستم برمی‌آید ادامهٔ زندگی است
zahra.Askari

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۲
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۲۳-۴
تعداد صفحات۳۵۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۲
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۲۳-۴