دانلود و خرید کتاب شرافت و شیطان الکساندر دوما ترجمه حسینقلی‌میرزا سالور
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب شرافت و شیطان

الکساندر دوما‌ (۱۸۷۰- ۱۸۰۲)، نویسنده فرانسوی است. دوما به خاطر رمان‌های ماجراجویانه فراوانش یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رود. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمان‌هایی دنباله دار و سریالی هستند. او علاوه بر رمان‌نویسی، مقاله‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و خبرنگار پرتوانی بود. «شرافت و شیطان» داستان جوانی به نام گاستن است که در صدد گرفتن انتقام مرگ برادرش است؛ او نایب السلطنه فرانسه - دوک دورلئان- را مسبب مرگ برادرش می‌داند به همین علت با گروهی همدست می‌شود و خود شخصا مسئولیت کشتن دوک دورلئان را بر عهده می‌گیرد. از طرفی گاستن عاشق دختر راهبه‌ای است و نمی‌داند این دختر فرزند دوک دورلئان است. دوک دورلئان به کمک جاسوسانش از توطئه ای که علیه او در حال شکل‌گیری است خبردار می شود. او همچنین می فهمد دخترش هلن هم گاستن را دوست دارد به همین علت از کشتن گاستن و گروهش صرف نظر می‌کند اما وزیر او که می‌داند نایب السلطنه مرد مهربانی است فرمان مجازات را زودتر از فرمان عفو می فرستد به همین علت گاستن برای نجات دوستان خودش دیر می رسد و در کنار دوستانش اعدام می شود. هلن هم که تحمل مرگ گاستن را ندارد مدتی بعد می‌میرد.
معرفی نویسنده
عکس الکساندر دوما
الکساندر دوما

الکساندر دوما نویسنده‌ی شهیر و پرآوازه قرن نوزدهم فرانسه است. او از سال‌های نخست جوانی شروع به درخشیدن کرد و تاکنون هم افولی بر شهرتش نیست. دوما از خلال نوشتن نمایشنامه‌ها و رمان‌های تاریخی ماجراجویانه، نام خود را در تاریخ ادبیات فرانسه و جهان جاودان کرد.

نظرات کاربران

Saba Mirzahosseini
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

چرا همه‌ی داستان رو تو خلاصه‌ها اسپویل کردین؟

Soren Leader
۱۴۰۰/۰۶/۱۷

همه کتاب رو گفتی و خرابش کردی

جواد
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲۱)
وقتی آدم کسی را دوست دارد، گفته‌هایش را هم باور می‌کند.
نسیم رحیمی
چرا همیشه انسان در میان دشمنان خود آدم‌های دلیر و قوی دل را می‌بیند و میان خدمتگذارانش هیچ وقت به‌چنین آدم‌هایی برنمی‌خورد؟
نسیم رحیمی
یا آدم داخل کاری نمی‌شود یا اگر شد نباید وحشت کند.
نسیم رحیمی
هرکاری دو جنبه دارد، یک جنبه خوب و یک جنبه بد. وقتی کسی شانس نجات مملکت خودش را نداشته باشد، افتخار آن را دارد که شهید راه مقصود خویش بشود.
نسیم رحیمی
به‌نظر من برای خوشبختی فقط یک چیز لازم است و آن هم زندگانی است.
نسیم رحیمی
ای دریغ از وقتی که می‌باید در این دنیا تنها و بی‌کس بمانی...
نسیم رحیمی
نجیب‌زادگی زیاد هم اهمیت ندارد، ممکن است آدم اسمش «موتنه» باشد و درستکار هم باشد.
نسیم رحیمی
هیچ وقت زود نیست که انسان در فکر آخرت و سلامت ابدی خودش باشد.
نسیم رحیمی
دنیا پر از آدم‌های رسوا است... و اصلاً دنیا برروی رسوایی می‌گردد.
نسیم رحیمی
قیصر روم از آدم‌های لاغری که شراب نمی‌نوشیدند می‌ترسید و اتفاقا همان‌ها، یعنی «برتوس» و «کاسیوس» بودند که او را به‌قتل رسانیدند.
نسیم رحیمی

حجم

۲۴۸٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۳۷۶ صفحه

حجم

۲۴۸٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۳۷۶ صفحه

قیمت:
۵۹,۰۰۰
تومان