با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یالوم‌خوانان

دانلود و خرید کتاب یالوم‌خوانان

۴٫۷ از ۷ نظر
۴٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یالوم‌خوانان  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یالوم‌خوانان

اروین یالوم نویسنده و روان‌درمانگر مشهور و قابل احترام معاصر و نویسنده کتاب‌های پرفروش «دروغگویی روی مبل»، «دژخیم عشق» و «مسئله اسپینوزا» در این اثر گلچینی از مشهورترین آثارش را ارائه داده و آنها را با مقالات جدید و درخشانی در مورد نوشتن و هنر روان درمانی تکمیل کرده است.

خوانندگان در این اثر ارزشمند با مجموعه متنوعی از نوشته‌های یالوم روبه‌رو می‌شوند؛ از قطعات توضیحی در مورد بیماران گرفته تا الگوهای نظری و ادبیات گسترش یافته.

این یادداشت‌ها که به دقت ویرایش شده‌اند شامل بخش‌هایی از نوشته‌های استادانه یالوم در حوزه گروه‌درمانی و درمان اگزیستانسیال و همچنین گلچینی از «دژخیم عشق»، «وقتی نیچه گریست» و «دروغگویی روی مبل» است.

یالوم هم در آثار داستانی و هم در آثار غیر داستانی‌اش از پشت عینک روان‌درمانی، ماهیت انسان را بررسی می‌کند و به ما نشان می‌دهد که خط میان حقیقت و تخیل همیشه به راحتی قابل تشخیص نیست. علاقه زیاد او به روایت، همیشه انگیزه مهمی برایش بوده و همین اشتیاق است که گزیده‌های او را در این کتاب به یکدیگر پیوند داده است.

این کتاب برای روان‌درمانگران یا روان‌شناسان نیست. این کتاب را همه می‌توانند بخوانند زیرا خوانندگان متون بالینی دکتر یالوم، مسحور آثار او می‌شوند و خوانندگان عمومی هم درکی وسیع‌تر از کار روان‌درمانی پیدا می‌کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Narsis Star
۱۳۹۹/۰۱/۰۳

لطفا در طاقچه بی نهایت قرارش بدید تشکر

tsadr
۱۳۹۷/۰۹/۲۱

تا اومدم کتاب رو بخرم، تخفیف برداشته شد، تا فصل یک رو خواندم، خیلی با جزییات مسئله رو بررسی کرده بود، امیدوارم باز تخفیف بخوره تا بتونم بقیه کتاب رو هم بخوانم.

نیلو
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

لطفا این کتاب رو رایگان کنید

Sedigh Ghaei
۱۳۹۷/۰۹/۱۶

درباره آثار دکتر یالوم کسی اطلاع داره پاسخ بده لطفا اصلا در چه زمینه ای می نویسند

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
دومین راز مشترک احساس عمیق بیگانگی میان‌فردی بود ـ اینکه شخص علی‌رغم تظاهرهایی که می‌کند، واقعاً نمی‌تواند نگران دیگران باشد یا به آن‌ها عشق بورزد.
sarab
اگر نگاهی عمیق به زندگی داشته باشید، همواره دچار نومیدی می‌شوید.
پویا پانا
یکی از تناقض‌نماهای بزرگ زندگی این است که خودآگاهیْ اضطراب به وجود می‌آورد.
پویا پانا
نمی‌دانم چرا زندگی می‌کنم. نمی‌دانم چطور زندگی کنم!
پویا پانا
هری استاک سالیوان، یکی از تأثیرگذارترین نظریه‌پردازان روان‌شناسی در آمریکا، روان‌درمانی را این گونه تعریف می‌کند: بحث بر سر مسائل شخصی میان دو نفر که یکی از آن‌ها مضطرب‌تر از دیگری است. سالیوان در ادامه می‌گوید اگر درمانگر مضطرب‌تر از بیمار باشد، او به بیمار و بیمار به درمانگر تبدیل می‌شود. یونگ هم می‌گوید فقط یک دکتر زخم‌خورده می‌تواند شفادهنده‌ای واقعی باشد. یونگ تا آنجا پیش می‌رود که می‌گوید موقعیت درمانی آرمانی وقتی است که بیمار مرهمی برای زخم درمانگر با خود بیاورد.
پویا پانا
از نظر من اراده کردن دو مرحله دارد: شخص از طریق آرزو شروع می‌کند و بعد تصمیم‌گیری را عملی می‌کند. برخی افراد آرزویی ندارند. آن‌ها نه می‌دانند چه چیزی حس می‌کنند و نه می‌دانند چه می‌خواهند. آن‌ها بدون عقیده، بدون انگیزه و بدون تمایلات به انگل خواسته‌های دیگران تبدیل می‌شوند. این افراد تمایل دارند که مزاحم باشند.
پویا پانا
نیچه حقیقت را با پوست مار مقایسه می‌کند که وقتی مار بزرگ‌تر و مسن‌تر می‌شود آن را می‌اندازد.
پویا پانا
دوستی می‌گفت: «می‌توانم تو را مانند یک کتاب بخوانم!»
پویا پانا
بیماری‌هایی که زندگی را به خطر می‌اندازند، داغداری، بحران‌های میان‌سالی، جدایی و طلاق.
پویا پانا
زندگی بدون مرگ را تصور کنید. در این صورت، زندگی قدرت خود را از دست می‌دهد. وقتی مرگ انکار شود، زندگی تهی می‌شود. فروید، که در ادامه توضیح خواهم داد، که بنا به دلایلی زیاد در مورد مرگ صحبت نکرده است، باور دارد که بی‌ثباتی زندگی دلیل لذت بردن ما از آن است. «محدودیت در امکان لذت بردن، ارزش لذت را بالا می‌برد.»
شاهین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸
تعداد صفحات۶۰۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸