با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد (سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ) اثر ابین الکساندر

دانلود و خرید کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد (سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ)

۳٫۷ از ۲۰۴ نظر
۳٫۷ از ۲۰۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد (سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ)  نوشته  ابین الکساندر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد (سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ)

«بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد (سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ)» نوشته دکتر ایبِن الکساندر(-۱۹۵۳) است: در دهم نوامبر سال ۲۰۰۸ دچار یک بیماری نادر شدم و به مدت هفت روز متوالی به کما رفتم. به‌عنوان یک جراح مغز و اعصاب، در طول سال‌ها، داستان‌هایی از تجربیات عجیب مردم، اغلب بعد از ایست قلبی، شنیده بودم؛ داستان‌هایی از سفر به مکان‌هایی اسرارآمیز و مناظر فوق‌العاده، صحبت کردن با بستگانی که از دنیا رفته بودند و حتی دیدار با خداوند! بدون شک مباحث فوق‌العاده‌ای بودند، اما به نظر من، همگی توهم و خیال محض بودند. چه چیزی باعث چنین تجربیات فرازمینی می‌شد که این افراد اغلب از آن می‌گویند؟ همه‌ی هوشیاری انسان بر پایه‌ی مغز است. اگر مغز کار نکند، انسان نمی‌تواند هوشیار باشد. اما این نظراتم همگی مربوط به قبل از زمانی هستند که مغز خودم آسیب دید. وقتی به کما رفتم، مشکل عملکرد نامطلوب مغزم نبود، بلکه مغزم درواقع اصلا کار نمی‌کرد. حال دیگر باور دارم که همین مسئله، دلیل عمق و شدت «تجربه‌ی نزدیک به مرگ» بوده است که خود دچارش شده بودم. من با دنیایی از هوشیاری مواجه شده بودم که کاملا فارغ از محدودیت‌های مغز فیزیکی‌ام بود. مورد من، نمونه‌ی خارق‌العاده‌ای از تجربیات نزدیک به مرگ بود. به عنوان جراحی مجرب و با تکیه بر دهه‌ها تحقیق و تجربه‌ی عملی اتاق عمل، می‌توانستم به خوبی در زمینه‌ی واقعیت آنچه بر سرم آمده بود و همین‌طور پیامدهای آن، اعلام نظر کنم. این تجربه به من نشان داد که مرگ بدن و مغز، پایان هوشیاری نیست و اینکه انسان پس از مرگ نیز به حیات ادامه می‌دهد. جایی که من به آن رفتم، واقعی بود. آنجا به قدری واقعی بود که در قیاس با آن، زندگی کنونی ما، کاملا خواب‌مانند به نظر می‌رسد. این زندگی بی‌معنی نیست، اما ما بیش‌تر اوقات آن را بی‌معنی تلقی می‌کنیم. اتفاقاتی که در حالت کما برای من رخ دادند، بدون شک مهم‌ترین داستانی‌ست که همیشه خواهم گفت. وظیفه‌ی خود می‌دانم که آنچه را خارج از کالبد انسان و این جهان دیده‌ام، به دیگران منتقل کنم. به ویژه اصرار دارم داستانم را به گوش کسانی برسانم که قبلا داستان‌های مشابهی شنیده اما نتوانسته‌اند کاملا باور کنند.
hassan
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

کتاب خیلی خوبیه به خصوص اینکه نویسنده کتاب پزشکی برجسته هست و این موضوع اعتبار کتاب رو بیشتر می کنه. این کتاب رو همراه با کتاب سه دقیقه در قیامت بخونین.

atiye
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

تجربه ی مرگ و بازگشت به دنیا از زبان یک متخصص مغز و اعصاب و باتوجه به دلایل علمی که آورده بود جذاب بود👍👍👍

arash
۱۳۹۷/۰۸/۱۵

به نظر من باید سوابق اعتقادی این فرد چک بشه و در مورد گذشته اش اطلاعاتی به دست آورد و دید آیا واقعا اینطور که میگه یک فرد اسما مذهبی بوده و بیشتر اهل علم بوده یا نه از اول

- بیشتر
MasoudTM64
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

کتاب خوبی بود و در واقع سعی بر رساندن پیامی دارد مبنی بر اینکه جهانی که ما در آن زندگی میکنیم در مقابل جهان بعد از مرگ واقعا یک بازی و وهم و خیاله و زندگی اصلی و حقیقی بعد

- بیشتر
حسین
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

بیشتر شبیه کتاب زندگی نامه و بیوگرافی هست تا رخداد های پس از مرگ ، در کل این کتاب مجموعا شاید نهایتا دو صفحه راجع به وقایع رخ داده در دنیای دیگر توضیح داده که آن را هم به زیبایی

- بیشتر
مریم بانو
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

خیلی خوشم اومد....کتاب ی که مدتها توذهن می مونه

raana
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

دوست عزیزی که میگید هنگام مرگ ماده مخدر تولید میشه در ذهن و باعث توهم میشه...ایشون دکتر مغز و اعصاب بودن و کاملا علمی توضیح دادن که دچار مرگ مغزی شده بودن و عملا مغزی نداشتن که توهم بزنه!

نایب
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

این کتاب یکی از بهترین ها در زمینه تجارب نزدیک به مرگ بود ، شنیدن این اتفاق از زبان یک جراح مغز که فرد معتقدی نیز نبوده بر اعتبار گفته ها افزوده است ، متن کتاب روان و بسیار جذاب

- بیشتر
مریم
۱۳۹۷/۰۲/۰۶

ار نظر تجربیات نزدیک به مرگ مطلب مهم و گیرایی نداره و صرفا برای خود طرف خیلی قابل درک و هیجان انگیز بوده. توضیحات پزشکی کتاب در موردبیماری مننژیت خیلی جالب تره. در مورد تجربیات نزدیک به مرگ کتاب در آغوش

- بیشتر
naz a
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

این کتاب رو چندسال قبل از خیابون انقلاب خریدم و چندبار خوندم، برای همه جویندگان حقیقت دنیای ابدی به شدت جذاب خواهد بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲۷)
باید اراده کنم که از آنچه هستم دل بکنم تا بتوانم آنچه می‌خواهم شوم. آلبرت آینشتاین
رهگذر
وجود شیطان ضروری‌ست چرا که بدون آن، آزادی اراده غیرممکن است، و بدون آزادی اراده، هیچ رشدی، هیچ پیشرفتی و هیچ شانسی برای تبدیل‌شدنمان به آنچه خداوند میل دارد، وجود نخواهد داشت.
helena
انسان باید به دنبال آنچه هست باشد، نه آنچه تصور می‌کند باید باشد. آلبرت آینشتاین (۱۹۵۵ ـ ۱۸۷۹)
علی
این زندگی بی‌معنی نیست، اما ما بیش‌تر اوقات آن را بی‌معنی تلقی می‌کنیم.
ツAlirezaツ
لحظاتی قبل از ترک اورژانس و پس از دو ساعت ناله‌های بلند و حیوان‌گونه‌ی بدون وقفه، آرام گرفتم. سپس به ناگاه و به شکلی غیرمنتظره، سه کلمه را فریاد زدم. این کلمات کاملا واضح بودند و توسط تمام پزشکان و پرستاران حاضر و همین‌طور هالی شنیده شدند که چند قدمی دورتر، پشت پرده ایستاده بودند. «خدایا، کمکم کن!»
ツAlirezaツ
در تاریکی فراگیر فضای مادی، زمین را همچون یک نقطه آبی کمرنگ می‌دیدم. می‌توانستم ببینم که زمین جایی‌ست که خیر و شر درهم آمیخته‌اند و این یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن به شمار می‌آید. حتی روی زمین هم خیر بسیار بیش‌تر از شر است، اما زمین جایی‌ست که شر مجاز به نفوذ و گسترش است. البته این اتفاق در سطوح والاتر، کاملا غیرممکن است. شر، گاهی می‌تواند در این جهان بر خیر برتری داشته باشد و این پیامد طبیعی نعمت اختیار است که خالق به ما داده است. ذرات کوچکی از شر در سراسر جهان پراکنده شده‌اند، اما مجموع بدی‌های موجود در این جهان، در مقایسه با خوبی، فراوانی، امید، و عشق بی‌قید و شرطی که جهان با آن سیراب شده، مانند دانه‌ای از شن در یک ساحل پهناور است. ساختار اصلی این جهان بر پایه‌ی عشق و مقبولیت است و هر چیزی که این ویژگی‌ها را نداشته باشد، به سرعت و به وضوح از آن حذف می‌شود.
فاطمه
هرچند مغز مکانیسمی بسیار شگفت‌انگیز است، آنچه آن روز مرا نجات داد، مغزم نبود. آنچه مرا در لحظه‌ی باز شدن چترچاک تحریک کرد، چیزی به غیر از مغزم بود، قسمتی ژرف‌تر از وجودم. قسمتی که می‌تواند بسیار سریع عمل کند و مثل مغز و جسم، در بند زمان نیست. و این همان قسمت از وجودم بود که مرا در دوران کودکی شیفته‌ی آسمان‌ها کرده بود. این نه‌تنها هوشمندترین، بلکه عمیق‌ترین قسمت از وجود ماست. با این‌حال، در بخشی اعظم از دوران بزرگسالی‌ام، آن را باور نداشتم. اما اکنون دیگر باور دارم
ka'mya'b
من معتقدم که معمای حیات بشر دستخوش ساده‌سازی‌های علمی گشته چرا که علم، ماتریالیسم و الگوهای فعالیت‌های عصبی را منشأ بعد معنوی انسان معرفی می‌کند. این باور، خرافه‌ای بیش نیست... ما باید بپذیریم که موجوداتی معنوی هستیم و روح‌هایمان ساکن دنیایی معنوی هستند و البته از سوی دیگر، موجوداتی مادی هستیم و بدن‌ها و مغزهایمان در دنیایی مادی سکونت می‌کنند. سر جان سی. اکلس (۱۹۰۳ ــ ۱۹۹۷)
مهدی
اگر واقعآ در جستجوی حقیقت باشید، لازم است که حداقل یک بار در زندگی، تا حد امکان، به همه‌چیز شک کنید. رنه دکارت (۱۵۹۶ ـ ۱۶۵۰)
مهدی ایمنی
برای زندگی کردن دو راه وجود دارد. یکی این است که باور کنید هیچ معجزه‌ای وجود ندارد و دیگری این‌که باور کنید همه‌چیز معجزه است. آلبرت آینشتاین (۱۹۵۵ ـ ۱۸۷۹)
مهدی ایمنی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۲۲۸-۰‬
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۲۲۸-۰‬