با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پوپولیسم چیست؟

دانلود و خرید کتاب پوپولیسم چیست؟

۳٫۸ از ۱۲ نظر
۳٫۸ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پوپولیسم چیست؟  نوشته  یان ورنر مولر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پوپولیسم چیست؟

پوپولیسم چیست؟ چه کسی را پوپولیست می‌گویند؟ چه نوع سیاستی را می‌توان پوپولیستی نامید؟ کتاب «پوپولیسم چیست؟» از یان ورنر مولر، کتابی به راستی هوشمندانه در مورد یک مفهوم سیاسی مبهم و گریزپا و در عین‌حال بسـیار مهم است. نقد صریح و کوبندۀ یان‌ ورنر مولر بر پوپولیسـم برای هر کسی که می‌کوشد ریشـه‌ها و ماهیت مناقشه‌های سـیاسیِ امروز اروپا و ایالات‌متحده را درک کند، راه‌گشا و همزمان چالش برانگیز خواهدبود. «ایوان کراستف»، اندیشمند سیاسی بلغار (که یکی از تیزبین‌ترین تحلیل‌گران زندۀ حیات دموکراتیک است)، زمانۀ ما را «عصر پوپولیسم» خوانده است‌. اساساً پای پوپولیسم که به میان می‌آید، هیچ چیزی که حتی شبیه به نظریه هم باشد در اختیار نداریم و به‌نظر می‌رسد محک و معیار محکمی هم نداریم که به‌مدد آن بدانیم سیاست‌مداران چه‌زمانی به‌طریقی قابل تشخیص پوپولیست می‌شوند. هرچه باشد، هر سیاست‌مداری‌ خاصه در دموکراسی‌های متکی به صندوق رأی‌ دلش می‌خواهد حمایت «مردم» را جلب کند، و همۀ آن‌ها می‌خواهند چیزی بگویند که تا حد ممکن شمار بیشتری از مردم آن را بفهمند و همه نسبت به طرز فکر، و به‌ویژه احساس «عامۀ مردم» حساس هستند. آیا ممکن نیست که یک پوپولیست صرفاً سیاست‌مدار موفقی باشد که دوستش نداریم؟ آیا اَنگ «پوپولیسم» خودش پوپولیستی نیست؟ یا اینکه آیا ممکن نیست که سرآخر، پوپولیسم، به‌قول کریستوفر لَش، در واقع «صدای اصیل دموکراسی» باشد؟ در این اثر با مرام پوپولیست‌ها، کارهای آنان، طریقه برخورد با آنان و هفت نظر درباب پوپولیسم آشنا خواهید شد. بخشی از کتاب: تلقی رایج این است که احزاب پوپولیست در اصل احزاب اعتراض هستند و اینکه با اعتراض نمی‌توان حکم راند، چراکه هیچ‌کس نمی‌تواند به خودش اعتراض کند (و، به‌محض آنکه این سیاست‌مداران به نخبگان نشسته بر مسند قدرت تبدیل شوند، دیگر محال است بتوانند موضعی نخبه‌ستیز به خود بگیرند).‌ در نهایت، این تلقی وجود دارد که پوپولیست‌ها، پس از به قدرت رسیدن، به‌طریقی درخشش خود را از دست خواهند داد؛ کاریزما در روال روزمرۀ کار پارلمانی رنگ خواهد باخت و هواداران از آن «دلسرد» خواهند شد. اگر به تعریفی قدیمی‌تر (و به‌عقیدۀ من پر ایراد) از پوپولیسم برگردیم، شاید فکر کنیم که ناکارآمدی راه‌حل‌ها و تجویزهای ساده‌انگارانۀ پوپولیست‌ها هم به‌سرعت عیان خواهد شد. ضدیت با سیاست نمی‌تواند سیاست واقعی خلق کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
پیام
۱۳۹۸/۱۰/۰۱

ترجمه ایراد دارد، جملات ثقیل هستند و طولانی و مدام مجبور خواهی بود به اول جمله برگردی تا مفهوم مرد نظر را درک کنی. خواندنش بسیار سخت است و متن روان نیست.

mostafa1985
۱۳۹۹/۰۹/۲۴

در زمانه‌ای که پاندمی‌ِ پوپولیسم، از چپ تا راست، از تهران تا واشنگتن، و از پوزیسیون تا اپوزیسیون را مبتلا کرده و با باطنِ خِرَدستیز و مستبد، اما ظاهرِ دلرُبا و مردمی‌اش به جنگ لیبرالیسم و آزادی و دموکراسی و

- بیشتر
امیرحسین
۱۳۹۷/۰۱/۳۰

واقعاً کتابی کم ورق که ارزش خواندن دارد تعبیر مناسبی بود، لذت بردم 🤗

شیرین
۱۳۹۸/۰۹/۱۱

ترجمه ی روانی نداره.بسختی دارم میخونمش.

ava
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

کتاب خیلی خوبیه و ترجمه نسبتا خوبی هم داره. اینکه نمونه‌های موردی و مثال‌ها به روزه و از وقایع و چهره‌های تازه حرف زده کتاب رو جذاب‌تر می‌کنه

علی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸

ترجمه یکم روون نبود ولی کتاب بدی نیست.

Hossein Mehrabi
۱۳۹۸/۰۱/۳۰

در ایران نیازی به خواندن این کتاب نیست ،فقط کافی که به تلویزیون یا صفحه گوشیتون در اینستاگرام نگاه کنید ، پوپولیسم= عوام فریبی

Ҭhe Stranger
۱۳۹۹/۰۴/۲۶

موضوع مورد بحث کتاب ، از موضوع های بحث بر انگیز در عالم سیاست است و معمولا بسیاری از سیاست مداران توده باور و منتقد به سیاست های تکنوکرات های لیبرال و نخبه های سیاسیِ دولت فعلی ،برچسب پوپولیست دریافت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
قدرت سراسر از مردم برمی‌خیزد، ولی کجا می‌رود؟
مـَه‌سـا
هرچه باشد، هر سیاست‌مداری‌خاصه در دموکراسی‌های متکی به صندوق رأی‌دلش می‌خواهد حمایت «مردم» را جلب کند، و همۀ آن‌ها می‌خواهند چیزی بگویند که تا حد ممکن شمار بیشتری از مردم آن را بفهمند، و همه نسبت به طرز فکر، و به‌ویژه احساس «عامۀ مردم» حساس هستند. آیا ممکن نیست که یک پوپولیست صرفاً سیاست‌مدار موفقی باشد که دوستش نداریم؟ آیا اَنگ «پوپولیسم» خودش پوپولیستی نیست؟
امیرحسین
آیا ممکن نیست که یک پوپولیست صرفاً سیاست‌مدار موفقی باشد که دوستش نداریم؟ آیا اَنگ «پوپولیسم» خودش پوپولیستی نیست؟ یا اینکه آیا ممکن نیست که، سرآخر، پوپولیسم، به‌قول کریستوفر لَش، در واقع «صدای اصیل دموکراسی» باشد؟
معین کرمانی
پوپولیست‌ها پس از به قدرت رسیدن معمولاً برخوردِ (دست‌کم) درشت و خشنی با سازمان‌های غیردولتی (اِن. جی. اُ) منتقد دارند.
Ordinax
«برای دوستانم، همه‌چیز؛ برای دشمنانم، قانون.»
پویا پانا
«متعصب‌ترین انسان‌های دنیا کسانی هستند که... دیگران را متعصب می‌خوانند.»
پویا پانا
شاید رواج و محبوبیت «پوپولیسم» نامیدنِ انواع مختلفی از پدیده‌ها، ناتوانی در داوری سیاسی باشد؟ این کتاب با این نظر آغاز می‌شود که باوجود بحث‌وجدل‌های بسیار بر سر پوپولیسم‌که حتی ایوان کراستف، اندیشمند سیاسی بلغار، که یکی از تیزبین‌ترین تحلیل‌گران زندۀ حیات دموکراتیک است، زمانۀ ما را «عصر پوپولیسم» خوانده است‌هیچ معلوم نیست که آیا می‌دانیم دربارۀ چه چیزی حرف می‌زنیم.
امیرحسین
پوپولیسم تهدیدی برای دموکراسی است، چراکه دموکراسی مستلزم کثرت‌گرایی و اذعان بر این واقعیت است که باید شرایط منصفانه‌ای برای زندگی در کنار یکدیگر، در مقام انسان‌های آزاد و برابر، و نیز متنوع و متفاوت از هم، بیابیم.
پیام
نیکولاس مادورو، جانشین نگون‌بخت هوگو چاوز در پست ریاست‌جمهوری ونزوئلا، را در نظر بگیرید که کوشید با اعزام سربازان به فروشگاه‌های لوازم خانگی و زدن برچسب‌های قیمتی ارزان‌تر بر محصولاتْ تورم را مهار کند.
Ordinax
همۀ پوپولیست‌ها، بدون استثناء، وقتی به قدرت رسیدند به این ادعا می‌آویزند که تنها نمایندۀ اخلاقاً مشروع مردم هستند و اینکه، علاوه‌بر این، فقط برخی از مردم آن مردم واقعی اصیلی هستند که لایق حمایت و، سرآخر، حکم‌رانی خوب‌اند.
Ҭhe Stranger

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۶۰-۹
تعداد صفحات۱۳۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۶۰-۹