با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درون سازمان اپل

دانلود و خرید کتاب درون سازمان اپل

۲٫۱ از ۷ نظر
۲٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درون سازمان اپل  نوشته  آدام لشینسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درون سازمان اپل

«درون سازمان اپل» کتابی به قلم آدام لشینسکی، روزنامه‌نگار حوزه فناوری است که به شرح رفتارهای درون سازمانی و مدیریتی شرکت اپل می‌پردازد. قوانین اخلاقی شرکت، قوانین کاری، سلسله مراتبی و تجاری شرکت از جمله مطالبی است که در این کتاب می‌خوانید. نویسنده در بیان مراحل نگارش کتاب و سختی‌های نگارش درباره اپل چنین گفته‌ است: ازآنجاکه شیوه کار اپل با هر شرکت دیگر تفاوت دارد، افشای اسرارش کاری خطرناک است. رازداری ویژگی اصلی اپل است. اپل با حضور هریک از کارمندان یا مدیرانش در مصاحبه‌ها مخالف بود. برای نگارش این کتاب با افراد بسیاری صحبت کردم که در سطوح مختلف اپل کار کردند و تا جایی که می‌دانم، هیچ‌کدامشان هم از اپل اجازه نگرفته بودند. صدای بسیاری از آن‌ها ضبط شد و نامشان موجود است و بسیاری هم خواستند گمنام بمانند. بیشتر آن‌ها شرکت را دوست داشتند و می‌خواستند تصویری خوب از شرکت ارائه دهند، هرچند که می‌دانستند اپل ترجیح می‌دهد اصلاً به تصویر کشیده نشود. در صنعتی که هرکس امید دارد روزی با اپل یا برای اپل کار کند، تلافی کردن یکی از دغدغه‌های احتمالی است. در کمال تعجب، حداقل برای کسی که به اندازه من غرق در دنیای اپل نیست، برخی کارمندان و شرکای سابق و کنونی بیشتر تمایل داشتند درباره اپل مثبت صحبت کنند تا منتقد آن شناخته شوند. هرجا که ممکن بود سعی کردم دقیقاً عین صحبت فرد را بیاورم و در غیر این صورت طوری نقل‌قول کردم که ویژگی‌ها و اصالت سخن او حفظ شود. جاهایی که مستقیم از جابز و کوک بدون توضیح بیشتر نقل‌قول کردم، یا مستقیم از نظراتشان آگاه بودم یا به طریقی آگاه شده بودم. هنگام تهیه مستندات برای این کتاب با جابز و کوک صحبت کردم؛ اما هیچ‌یک مصاحبه رسمی در زمینه نگارش کتاب یا چاپ مقاله اصلی در مجله فورچون را نپذیرفتند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
وحید
۱۳۹۶/۱۱/۱۲

کتاب بسیار خوبی‌ه. اما متاسفانه ترجمه چندان خوب نیست.

mehdivalipour
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

ترجمه خجالت آوره واقعا، کتاب با این مفهوم و عمق، با این ترجمه ی فاجعه بار، لذت خوندش رو از دست میده

@MarketingGaze
۱۳۹۸/۰۷/۰۹

کتابی جالب و‌خواندنی که با مرور سطرهای اون و‌تجسم و تصویرسازی ذهنی میتونه به درک مسیر پیموده شده و شرایط و عوامل موثر در رشد و افول شرکت ها کمک کنه. حتی میتونه دید بیشتر و الگو هم به خواننده

- بیشتر
ابوذر
۱۳۹۶/۱۱/۲۵

کتاب بسیار خوبی هست، ولی تقریبا بدترین ترجمه‌ای هست که تا حالا توی طاقچه خوندم. نمی‌دونم آیا کتاب اصلی هم به همین بدی هست، یا ناشر فایل ویرایش نده رو روی طاقچه قرار داده!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
اگر طرفداران و دشمنان، اپل را درست می‌شناختند، آن را مجموعه عظیمی از تناقض‌ها می‌دیدند، شرکتی که روش‌هایش در مقابل دَه‌ها اصول مدیریت عالی ایستاده بود
وحید
ما بر این باوریم که روی زمین حضور داریم تا محصولاتی بی‌نظیر بسازیم و عقیده‌مان تغییر نخواهد کرد. ما همیشه بر نوآوری متمرکز هستیم. ما سادگی را قبول داریم نه پیچیدگی را. ما معتقدیم باید تکنولوژی‌های اولیه‌ای داشته باشیم که محصولاتمان را بر پایه آن‌ها بسازیم و آن‌ها را کنترل کنیم و فقط وارد بازارهایی شویم که حرف مهمی برای گفتن در آن‌ها داریم. ما بر این باوریم که باید به هزاران پروژه نه بگوییم و فقط بر تعداد اندکی پروژه تمرکز کنیم که برایمان مهم و مفید هستند.
وحید
او به کسی که برای اجرای دیدگاهش مهارت داشت بدون قیدوشرط اعتماد می‌کرد.
وحید
مدیران اپل برای راه‌اندازی فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود فقط از مغازه‌های موجود الهام نگرفتند. آن‌ها از خود پرسیدند بهترین تجربه‌های مردم در زمینه مصرف چیست؟
@MarketingGaze
او به‌طور آشکار به سادگیِ طراحی اپل و دقت به جزئیاتش فکر می‌کند: «ما قبل از هرچیز برای مشتری تجربه‌ای بی‌عیب فراهم می‌کنیم که روی آن به‌طور عمیق فکر شده است. ما درباره دکمه‌ای که در گوشه صفحه تعبیه شده است ساعت‌ها و ساعت‌ها و ساعت‌ها بحث می‌کنیم، روی ماکت بررسی می‌کنیم و صدها طرح مختلف را روی آن اجرا می‌کنیم تا به چیزی برسیم که می‌پسندیم. این نوع توجه به جزئیات یعنی اینکه شما نمی‌توانید کارهای چندان زیادی انجام دهید و فقط باید چند کار انگشت‌شمار را بسیاربسیار عالی انجام دهید.»
@MarketingGaze
جابز به‌عنوان یکی از تحسین‌کنندگان بی‌دلهره شرکت‌های نوپا جنگید تا برخی ویژگی‌های نوپا بودن اپل حفظ شود. درواقع به نظر می‌رسد شیوه اپل مناسب بررسی و آموزش به شرکت‌های متوسط و بزرگ است؛ اما بهترین آموزه‌های اپل مناسب شرکت‌های نوپاست، زیرا وقتی جابز به اپل پیوست،‌ شرایط شرکت وخیم بود و او توانست آن را از اول بنا کند، و این همان چیزی است که در جهان به پروژه بازگشت معروف است.
@MarketingGaze

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۲
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۶۳-۱
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۲
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۶۳-۱