با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اسطوره‌ی معجزه‌ی یونانی اثر شروین وکیلی

دانلود و خرید کتاب اسطوره‌ی معجزه‌ی یونانی

۳٫۶ از ۵ نظر
۳٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسطوره‌ی معجزه‌ی یونانی  نوشته  شروین وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اسطوره‌ی معجزه‌ی یونانی

ایرانی بودن یا نبودن، مسأله این است. بیست و پنج سده‌ی پیش، زمانی که مفهوم ایرانی بودن ــ شاید به عنوان نخستین شکل از مفهوم «ملیت» ــ صورت‌بندی می‌شد، مسأله این بود، و امروز نیز مسأله همین است. با این تفاوت که آن ایرانی بودنِ بیست و پنج سده‌ی پیش، امری خودمدار، نوآورانه، پیشرو و مرکزی بود، و این ایرانی بودنِ امروزین وضعیتی تدافعی و حاشیه‌ای دارد. متنی وجود ندارد که بریده از شرایط زمانه‌اش نوشته شود. به ویژه دست یازیدن به نگارش رساله‌ای در قلمرو علوم انسانی، آن هم زمانی که موضوعش هویتی ملی و سرگذشتی تاریخی باشد و زبانش انتقادی، باید پیشاپیش با پذیرشِ این تأثیرپذیری از شرایط زمانه ــ با تمام نقاط قوت و ضعفش ــ همراه گردد. از این رو، این متن به هیچ عنوان ادعای استقلال از شرایط زمانه‌اش را ندارد. برعکس، سرِ آن دارد که بر دغدغه‌ای که در شرایط خاص تاریخی و جغرافیایی ما قابل طرح است انگشت گذارد و از دریچه‌ی این‌جا و اکنون به مشکلی بنگرد که حدود صد میلیون ایرانی را با خود درگیر کرده است: یعنی دغدغه‌ی ایرانی بودن.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Hemmat
۱۳۹۵/۰۱/۰۶

دکتر شروین وکیلی درس خوانده ی جامعه شناسی است و با تاریخ ایران نیز آشنایی دارد. او در این کتاب برای تحلیل تاریخ و هویت ملیت ایرانی نقطه عزیمت خود را بر اسطوره ی معجزه یونان باستان گذاشته است که

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۲۴
شابک‏‫۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۲۷-۱
تعداد صفحات۶۴۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۲۴
شابک‏‫۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۲۷-۱