با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیدای شهادت

دانلود و خرید کتاب شیدای شهادت

۴٫۵ از ۶ نظر
۴٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شیدای شهادت  نوشته  گروه نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شیدای شهادت

«شیدای شهادت»زندگینامه و خاطرات شهید اسماعیل سریشی کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است. شهید سریشی در سال ۱۳۶۵ در همدان به دنیا آمد و در آخرین حمله نیروهای عبدالمالک ریگی به مرزهای شرق کشور در حالی که در مقابل دشمن ایستادگی می‌کرد به شهادت رسید. کتاب حاضر گزیده‌ای از خاطرات و زندگی‌ او به روایت خانواده و نزدیکانش است. در بخشی از کتاب از زبان پدر شهید می‌خوانیم: شخصی آمده بود خدمت یکی از بزرگان. می‌گفت من نمی‌توانم فرزندم را تربیت کنم. اصلاً مسائل تربیتی را نمی‌دانم. شما بگویید چه کنم!؟ ایشان در جواب فرموده بودند: به دنبال روزی حلال باش! روزی حلال به خانه ببر و همیشه برای هدایت فرزندت دعا کن. برای تو همین بس است. یک روز من به همراه اسماعیل کنار در منزل ایستاده بودیم. در همسایگی ما منزلی بود که درخت گردوی بزرگی داشت. طوری بود که یک مقدار از شاخه‌های درخت گردو از دیوار به بیرون کوچه افتاده بود. آن روز یک گردو از بالای درخت به پایین افتاد. من منتظر عکس‌العمل اسماعیل بودم. ببینم چه کار می‌کند. بالاخره آن موقع اسماعیل سنی نداشت که حلال و حرام را خوب تشخیص دهد. تقریباً نیم ساعتی گذشت اما دیدم که اسماعیل مشغول بازی خودش بود و هیچ اعتنایی به آن گردو نکرد! گفتم: اسماعیل چرا گردو رو برنداشتی!؟ اسماعیل گفت: بابا جان من نمی‌دونم که صاحبش راضی است یا نه!!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

این کتاب ؛ مجموعه خاطرات دوستان و خانواده‌ی یک شهید دهه‌ی شصتیه که در سال ۸۷ در عملیاتی که در منطقه‌ی سیستان با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی داشتند به درجه‌ی رفیع شهادت نائل اومدند. به خصوصیات اخلاقی شهید زیبا پرداخت شد

- بیشتر
لعیا محمدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰

خوش به سعادت و بخت بلندش که مهمان امام حسین و حصرت عباس شد ❤

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
«برای انسان‌های بزرگ بن‌بست معنا ندارد؛ چون بر این باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.»
hush
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق
:) Hani
از پیامبر اکرم (ص) سؤال شد: چرا همه مؤمنان در قبر مورد سؤال و سختی قرار می‌گیرند به جز شهدا!؟ حضرت فرمود: امتحانی که در زیر برق شمشیر داده است، برای او کافی است
اللهم عجل لولیک الفرج
می‌گفت: دوست دارم رو نَفس خودم کار کنم. تا بهتر مهارش کنم! تا خدا رو بهتر بشناسم. چون گام اول در خداشناسی، خودشناسی است. شهید علی چیت‌سازیان رو خیلی دوست داشت. همیشه به سر مزار او می‌رفت. این شهید جمله معروفی دارد که اسماعیل همیشه برای ما نقل می‌کرد. ایشان گفته بود: «تنها کسی می‌تواند از سیم خاردار دشمن عبور کند که در سیم خاردار نَفسش گیر نکرده باشد»!
اللهم عجل لولیک الفرج
تقریباً آخرین پیامکی که برای من و بیشتر رفقا فرستاد این بود: «لحظه‌ها را به بیداری بگذرانیم که سال‌های سال به اجبار خواهیم خفت»!
اللهم عجل لولیک الفرج
پیامبر اعظم (ص) فرمودند: هیچ فرزند نیکوکاری نیست که به چهره پدر و مادر خود نگاه مهربانانه‌ای کند؛ مگر اینکه خداوند برای هر نگاهی ثواب یک حج مقبول برایش منظور نماید.
اللهم عجل لولیک الفرج
گریه بر مصائب اهل بیت: و بخصوص حضرت سیدالشهدا (ع) از آن قبیل مستحباتی است که مستحبی افضل‌تر از آن نیست. «آیت‌الله العظمی بهجت»
اللهم عجل لولیک الفرج
پیامبر (ص) فرموده‌اند: بر شما باد به نماز شب، حتی اگر یک رکعت باشد؛ زیرا نماز شب انسان را از گناه باز می‌دارد، خشم پروردگار را خاموش و سوزش آتش جهنم را برطرف می‌کند
اللهم عجل لولیک الفرج
بزرگان دین فرموده‌اند: نماز شب و گریه از خوف خدا، نشاط در روز را به همراه دارد.
اللهم عجل لولیک الفرج
هنوز هم برای شهید شدن فرصت هست، دل را باید صاف نمود.
اللهم عجل لولیک الفرج

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۶
شابک۷- ۲۹ - ۷۸۴۱ - ۶۰۰ - ۹۷۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۶
شابک۷- ۲۹ - ۷۸۴۱ - ۶۰۰ - ۹۷۸