با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چشم انداز شنبه ها

دانلود و خرید کتاب چشم انداز شنبه ها

۴٫۶ از ۹ نظر
۴٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چشم انداز شنبه ها  نوشته  ای. ال کونیگسبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چشم انداز شنبه ها

«چشم‌انداز شنبه‌ها» نوشته ای ال کونینزبرگ(۲۰۱۳-۱۹۳۰) نویسنده و تصویرگر داستان‌های کودکان و نوجوانان است. خانم اوا ماری اولینسکی همیشه جواب خوبی در آستین داشت. هرکسی ازش می‌پرسید چگونه اعضای تیم را برای شرکت در رقابت علمی انتخاب کرده، جواب خوب و متفاوتی بهش می‌داد. بیشتر وقت‌ها می‌گفت هر کدام از این چهار نفر مهارت‌هایی دارند که همدیگر را کامل می‌کنند. دلیل قانع‌کننده‌ای هم بود. گاهی می‌گفت افراد تیمش خیلی خوب با هم تمرین می‌کنند که این هم درست بود. اما به بازرس مدارس منطقه، جواب خوبی نداد و این قضیه فقط همین یک بار اتفاق افتاد و خانم اولینسکی برای این کارش دلیل خوبی داشت. راستش خود خانم اولینسکی هم نمی‌دانست چطور تیمش را انتخاب کرده، اما مدتی بعد دلیل انتخابش را فهمید. چیزی که خیلی وقت‌ها درست است و گاهی آدم تا آخرین لحظه اصلاً به آن فکر هم نمی‌کند. خانم اولینسکی هم تا آخرین روز رقابت و پایان کار چهار دانش‌آموز کلاس ششمی‌اش، از جریان بی خبر بود. آنها اسم خود را گذاشته بودند "یاران" و به خانم اولینسکی گفتند قبل از اینکه هم‌گروه شوند، چنین اسمی داشته‌اند. خانم اولینسکی هم گفت پس از وقتی اسمشان "یاران" شده، هم‌گروه شده‌اند. بعد از مدتی، هم معلم و هم چهار عضو تیم به این نتیجه رسیدند که بحث کردن فایده‌ای ندارد؛ مثل این بود که بگوییم اول مرغ بوده یا تخم‌مرغ. به هرحال، چه مرغ بود و چه تخم‌مرغ، چه تیم علمی بود و چه گروه "یاران"، مطمئن باشید که نتیجه‌ی به دست آمده، تخم بود؛ بله، بدون شک تخم بود. این موضوع سر زبان‌ها افتاد و همه گفتند خیلی عجیب است که این چهار دانش‌آموز کلاس ششمی به مرحله‌ی پایانی مسابقات رسیده‌اند. اپیفانی که قبلاً حتی در مسابقات محلی هم برنده نشده بود، حالا به مرحله‌ی ایالتی رسیده بود…

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۶/۰۲

عالیه پر از حس خوب بخوانید و بخوانید

🦋🍁SARA
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

عالی بود. لذت بردم.

super reader
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

خیلی خیلی قشنگ از اون کتاب هایی که هر کسی خوشش میاد👌👌👌👌👌👌👌👌👌👍👍👍👍👍👍👍

lily
۱۳۹۷/۰۷/۲۰

خیلی عالی بود واقعا از خوندنش لذت بردم

ز.م
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

عالی نبود ولی خوب بود. به نظرم داستان و ماجرای خیلی خاص یا نقطه قوت آنچنانی نداشت. ولی زیبا بود

ف.ن
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

فراز و نشیب قصه خیلی دیر بود و صادقانه ۵۰ صفحه‌ی آخر جذاب بود. از نظر مفهوم داستان قشنگی بود ولی باتوجه به نداشتن فراز و نشیب مشخصی، می‌شد یک داستان کوتاه بشه حتی.

☀️J.S.Kinglee🍂
۱۳۹۹/۱۱/۲۶

کتاب فرار به موزه نیویورک که از همین نویسنده و نشر هست رو هم بزارید لطفا. ممنون

اعظم🎈
۱۳۹۹/۱۲/۰۱

از اون دست کتابهاییه که دلت میخواد تو هم تجربشون کنی... فقط میتونم بگم با خوندنش انگار تو قلبت یه چیزی جوونه میزنه💚

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
اگر فقط بدی دیده باشد، نمی‌تواند خوبی را بشناسد.
vania
مادربزرگ سادی گفت: «ناتان، چطور می‌توانی یک قطعه را بارها و بارها بزنی؟» و پدربزرگ نیت جواب داد: «چرا نمی‌پرسی چطور می‌توانی یک زن و فقط یک زن را بارها و بارها و تا آخر عمر دوست داشته باشی.» و مادربزرگ با وجود سن و سالی که از او گذشته، سرخ شد و گفت: «Sha! A shancda for die kinder» گفته‌ای که آن را بارها قبل از آمدن پدربزرگ و مادربزرگ به دهکده‌ی سنچری شنیده بودم و ترجمه‌اش این است: هیس، ساکت شو، جلو بچه‌ها خجالت بکش! ولی معنی واقعی‌اش این بود که مادربزرگ دوست داشت پدربزرگ بغلش کند.
ραřηïαηツ
لاک‌پشت مادر حدود نصف تخم‌هایش را در جاهای خطرناک می‌گذارد، جاهایی که احتمال دارد تخم‌ها با امواج بلند شسته شوند و بروند یا زیر پای مردم یا چرخ ماشین‌ها له شوند. تخم لاک‌پشت غذای شاهانه‌ای برای پرندگان، ماهی‌های بزرگ و به خصوص راکون‌هاست. مردم با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست اجازه دارند لانه‌ها را به جاهای امن‌تری منتقل کنند. آنها بالای هر لانه‌ای که پیدا می‌کنند، چه آن را منتقل کنند و چه نه، تابلویی می‌گذارند و غیرقانونی بودن دست زدن به لانه‌ی لاک‌پشت را تذکر می‌دهند. اگر کسی بدون داشتن مجوز به لانه‌ی لاک‌پشت‌ها دست بزند، تا ۰۰۰,۵۰ دلار جریمه یا به یک سال زندان محکوم می‌شود. رنگ این تابلوها زرد است، رنگی که هرکسی می‌داند برای اخطارهای جدی است.
neda
وقتی چیزی برای کسی مهم نیست، متوجه گم شدن آن هم نمی‌شود. چطور بدانیم چیزی وجود دارد وقتی نبودنش را حس نمی‌کنیم؟
neda

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۱۸۸-۴‬‬
تعداد صفحات۲۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۱۸۸-۴‬‬