دانلود و خرید کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور جی. کی. رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور اثر جی. کی. رولینگ

کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور

معرفی کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور

کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور نوشتهٔ جی. کی. رولینگ و استیو کلووس و ترجمهٔ ویدا اسلامیه است. انتشارات کتابسرای تندیس این کتاب را منتشر کرده است؛ کتابی حاوی فیلم‌نامهٔ اصلی «جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور».

درباره کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور

کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور فیلم‌نامه‌ای نوشتهٔ جی. کی. رولینگ و استیو کلووس است. این اثر سومین جلد از مجموعهٔ «جانوران شگفت‌انگیز» است. این فیلم‌نامه میان دو دنیای قدیم و جدید در رفت‌وآمد است و با درهم‌آمیختن عواطف با سحر و جادو، به داستانی سیاسی تعادل و استحکام می‌بخشد. در این داستان، «آلبوس دامبلدور»، یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین شخصیت‌های جی. کی. رولینگ، با خطرهای امروز و افسوس‌های دیروز دست‌به‌گریبان است و در این بین، «نیوت اسکمندر» رهبری گروهی را به عهده دارد که مأموریتش ممانعت از به قدرت رسیدن «گریندل‌والد» است. در فیلم‌نامهٔ رازهای دامبلدور، دوران پرمخاطره ممکن است به نفع مردان خطرناک تمام شود، اما سرسختی و شجاعت دامبلدور، نیوت و گروهی که برای مقابله با مرگبارترین جادوگر قرن گرد آمده‌اند، نویدبخش پیروزی نور و عشق به‌رغم شرایط دشوار است.

خواندن کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران مطالعهٔ فیلم‌نامه و علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جی کی رولینگ

جی کی رولینگ با نام کامل «جوآن کاتلین رولینگ» یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که بیشتر او را به‌عنوان نویسندهٔ مجموعهٔ داستانی پرطرفدار «هری پاتر» می‌شناسیم. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند. گفته شده است که مجموعه داستان‌های «هری پاتر» بود که منجر شد رولینگ تنها طی پنج سال از فردی فقیر به مولتی‌میلیونری شناخته‌شده تبدیل شود. او که در ۳۱ جولای ۱۹۶۵ در شهر یاته واقع در شهرستان گلاسترشر در انگلستان متولد شد، از خردسالی داستان‌های تخیلی کوتاه می‌نوشت و به نوشتن علاقهٔ بسیار داشت. پس از طی درجات در مدرسه و کالج، در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه اکستر مدرک لیسانس ادبیات فرانسه و ادبیات باستانی یونان و روم را دریافت کرد و سپس در مؤسسهٔ عفو بین‌الملل لندن به‌عنوان محقق و منشی دوزبانه مشغول به کار شد. ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» زمانی به ذهن رولینگ خطور کرد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در جست‌وجوی چیزی بود که زندگی‌اش را با عشق و علاقه وقف آن کند. او در شغل‌های بسیاری فعالیت کرده بود، اما هیچ‌یک از آن‌ها شغلی نبود که او را مجذوب خود کند. در همین اثنا، مادر رولینگ پس از نبردی ده‌ساله با بیماری تصلب، در ۴۵سالگی از دنیا رفت. رولینگ که در اثر مرگ زودهنگام مادرش دچار افسردگی شده بود، به پرتغال رفت تا زندگی ماجراجویانهٔ خود را به‌عنوان معلم انگلیسی در این کشور ادامه دهد و در همین روزها بود که ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد.

در سال ‍۱۹۹۷، رولینگ توانست با چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» در انگلستان به ثروت و شهرت عظیمی دست پیدا کند. او در این دوره دیگر با نام مستعار «جی‌. کی. رولینگ» شناخته می‌شد. علت انتخاب این نام توسط او این بود که رولینگ نمی‌دانست پسرهای مخاطب داستان‌هایش چه واکنشی به یک نویسندهٔ زن داشته باشند؛ بااین‌حال او تا به امروز با همین نام مستعار فعالیت کرده است. رمان «هری پاتر و سنگ جادو» توانست جوایز متعددی از جمله جایزهٔ کتاب بریتانیا را دریافت کند. یک سال بعد و در ۱۹۹۸، در ادامهٔ کتاب نخست هری پاتر، رولینگ کتاب «هری پاتر و تالار اسرار» را منتشر کرد. این کتاب یکی دیگر از بزرگ‌ترین موفقیت‌های رولینگ به شمار می‌رفت و در پاییز همان سال، کمپانی وارنر قراردادی را با رولینگ جهت ساخت یک فیلم بلند امضا کرد. پس از این دو کتاب، رولینگ کتاب‌های «هری پاتر و زندانی آزکابان» (۱۹۹۹)، «هری پاتر و جام آتش» (۲۰۰۰)، «هری پاتر و محفل ققنوس» (۲۰۰۳) و «هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه» (۲۰۰۵) را از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» منتشر کرد. این کتاب‌ها در بیش از ۲۰۰ کشور و حدود ۶۰ زبان در دسترس هستند؛ هفتمین رمان این مجموعه نیز با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ» نیز در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

مجموعهٔ هفت‌قسمتی «هری پاتر» شوروشوق بسیاری را در میان کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و کهنسالان جهان برانگیخت و باعث علاقه‌مندشدن آن‌ها به مطالعه شد. نسخه‌های سینمایی این کتاب‌ها بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان تبدیل شود؛ علاوه بر این، رولینگ مجموعه‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» (۲۰۰۱) را نوشت که یک مجموعه فیلم با اقتباس از نوشته‌های او از روی آن‌ها ساخته شده است. همگی این داستان‌ها از کتاب‌هایی که هری پاتر و دوستانش در دنیای داستانی این مجموعه خوانده‌اند، سرچشمه گرفته است. بسیاری از هواداران این نویسنده زندگی او را شبیه به یک افسانه می‌دانند. جی. کی. رولینگ و آثارش برندهٔ جوایز بسیاری شده‌اند. کتاب‌های «هری پاتر» از سال ۱۹۹۷ برندهٔ جوایز و عناوین متعددی از بهترین کتاب سال کودکان، بهترین کتاب سال، دسته‌بندی‌های مختلف جایزهٔ کتاب بریتانیا، جایزهٔ برام استوکر برای بهترین اثر برای خوانندگان جوان و جایزهٔ آندره نورتون شده‌اند؛ خودِ رولینگ نیز توانسته جوایز بسیاری را از جمله بهترین نویسندهٔ سال، جایزهٔ دستاورد برجسته از جایزهٔ کتاب بریتانیا و همچنین جایزهٔ بفتا برای مشارکت برجستهٔ بریتانیا در سینما را از آن خود کند. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۰ توسط نشریات برتر، به‌عنوان تاثیرگذارترین زن بریتانیا شناخته شد. مجموعه رمان «کارآگاه استرایک» از آثار دیگر این نویسنده است.

بخشی از کتاب جانوران شگفت انگیز، رازهای دامبلدور

«نیوت: آلبوس. للی الان حرف خوبی می‌زد. می‌گفت اکثرمون در نهایت بی‌عیب و نقص نیستیم. اما حتی اگر هم اشتباه‌هایی کرده باشیم، اگر مرتکب اشتباه فاحش هم شده باشیم، می‌تونیم برای جبرانش تلاش کنیم. و همین مهمه. همین تلاشه که اهمیت داره.

[دامبلدور برنمی‌گردد و همچنان به تابلو خیره نگاه می‌کند.]

۶۷. خارجی. کاخ نورمنگارد. حوالی غروب

[دوربین در پهنهٔ آسمان خاکستری بالای کاخ می‌چرخد. از اوج آسمان، سپاهی از افراد سیاه‌پوش را می‌بینیم که جمع شده‌اند. وقتی گریندل‌والد و کریدنس به سمت کاخ می‌آیند، افراد راه باز می‌کنند. گریندل‌والد وقتی به ورودی کاخ می‌رسد، برمی‌گردد و سپاهیان را از نظر می‌گذراند.]

گریندل‌والد: برادران و خواهرانم، پیروزی ما قریب‌الوقوعه. دوران اختفا سر آمده. دنیا صدای ما رو خواهد شنید و صدامون گوش فلک رو کر خواهد کرد.

[صدای فریاد جمعیت اوج می‌گیرد. گریندل‌والد لبخند محوی می‌زند و بعد نگاهش به کاما می‌افتد که جدا از مریدانی که شادی می‌کنند، کنار ایستاده است. سمت او می‌رود و در کمال تعجب کاما، صورتش را با دو دستش می‌گیرد.]

گریندل‌والد: [پیوسته] تو برای خیانت به دامبلدور نیومدی این‌جا. ته دل پاکت اینو می‌دونی که جات همین‌جاست. ایمان به من، یعنی ایمان به خودت.

[لحظه‌ای دیگر به چشم‌های کاما خیره نگاه می‌کند و او را با خود وسط جمعیت می‌برد و به آرامی به میان گروه هل می‌دهد.]

گریندل‌والد: [پیوسته] وفاداریتو ثابت کن، آقای کاما.

[دستش را رها می‌کند و به سمت کاخ برمی‌گردد.]

در طول تاریخ، مردم با جادوگران و ساحره‌ها رفتار خوبی نداشته‌اند. و من حدس می‌زنم که گریندل‌والد (فقط برداشت خودم را دربارهٔ پیشینه‌اش می‌گویم) در دوران خردسالی رویدادی نابخشودنی یا حتی شاید بسیار بی‌رحمانه را تجربه کرده و نفرتش از مشنگ‌ها از همان وقت آغاز شده باشد. این نفرت روز به روز قوی‌تر شده به این باور رسیده که مشنگ‌ها از هیچ نظر خوب نیستند.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱۰۲۲٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۲۳۲ صفحه

حجم

۱۰۲۲٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۲۳۲ صفحه

قیمت:
۶۶,۵۰۰
تومان