دانلود و خرید کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش) جی. کی. رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش) اثر جی. کی. رولینگ

کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش)

معرفی کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش)

کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش) نوشتهٔ جی. کی. رولینگ و ترجمهٔ ویدا اسلامیه است. انتشارات کتابسرای تندیس این رمان مشهور را روانهٔ بازار کرده است. این اثر حاوی جلد چهارم از یک مجموعه است.

درباره کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش)

مجموعه داستان‌های «هری پاتر» زندگی برخی از خوانندگان خود را دگرگون کرده است. کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش) به قلم جی کی رولینگ ادامهٔ داستان مشهور یک پسر پرآوازه است. این مجموعه رمان شما را با شخصیتی به نام «هری پاتر» آشنا و همراه می‌کند. این رمان از گونهٔ کتاب‌های اعجاب‌انگیزی است که بخشی از یک زندگی متفاوت را با استفاده از کلمات در ذهن شما به تصویر خواهد کشید و شما را به دنیای یک پسر و دوستان و دشمنان او کنجکاو خواهد برد. هری پاتر در جلد اول این مجموعه، پسری یازده‌ساله است که زندگی سختی را در کنار خانوادهٔ خاله‌اش می‌گذراند. او پدر و مادرش را در خردسالی از دست داده است. خانواده‌ای که سرپرستی‌اش را بر عهده گرفته‌اند، کوچک‌ترین اهمیتی به هَری نمی‌دهند، اما قرار نیست زندگی هری همین‌قدر ناامیدکننده ادامه داشته باشد. وقتی تولد یازده‌سالگی‌اش فرا می‌رسد، حقایق بسیاری فاش خواهد شد و هری پاترِ واقعی متولد می‌شود. جغدهای نامه‌رسان مأموریت پیدا می‌کنند نامه‌ای مهم را به دست هری برسانند. «عمو ورتون»، شوهرخاله‌اش نامه‌ها را پاره می‌کند. او نمی‌گذارد هیچ نامه‌ای به دست هری برسد، اما جغدها کوتاه نمی‌آیند. کار به جایی می‌رسد که مجبور می‌شوند خانه‌شان را ترک کنند و در جایی دورافتاده مستقر شوند، اما باز هم فایده‌ای ندارد. نامه باید به‌دست هری برسد و دقیقاً پس از خواندن سطرهای نامه، زندگی جدید هری پاتر شروع می‌شود؛ یک زندگی پر از هیجان، اتفاق‌های غیر قابل‌پیش‌بینی و آدم‌هایی جدید. هری پاتر باید در مدرسهٔ «هاگوارتز» به تحصیل جادوگری بپردازد و این سرآغاز رخدادهای هیجان‌انگیز بسیاری است. سال اول تحصیل و زندگی هری پاتر در مدرسهٔ شبانه‌روزی هاگوارتز بهترین دوران زندگی او است، اما همه‌چیز هم عالی نیست؛ یک جسم مخفی خطرناک وجود دارد که درون دیوارهای قلعه پنهان شده و هری معتقد است وظیفهٔ او است که مانع از افتادن آن به‌دست شیطان شود. انجام این کار او را در تماس با نیروهایی وحشتناک‌تر از آنچه تصور می‌کرد، قرار می‌دهد.

کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» اولین‌بار توسط انتشارات بلومزبری در ۲۶ ژوئن ۱۹۹۷ منتشر شد. شاید این انتشارات هیچ‌وقت تصور نمی‌کرد کتابی را به چاپ برساند که دنیا را غرق در داستان‌های خودش کند و برای سال‌ها نامش در جهان پرآوازه شود. در سپتامبر ۱۹۹۸ انتشارات اسکلاستیک در آمریکا این کتاب را منتشر کرد. «هری پاتر و سنگ جادو» جوایز ادبی کودک و نوجوان بسیاری دریافت کرد. از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ در بیشتر اوقات در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز بود، به ۷۳ زبان دنیا ترجمه شد و تقریباً ۱۲۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسید. گفته شده است که پس از انتشار رمان «هری پاتر و سنگ جادو» و مشهورشدن آن، برخی منتقدان نگران تأثیر دنیای جادویی این کتاب بر نوجوانان شدند؛ دنیایی سرتاسر سحر و جادو که همه‌چیز در آن فراواقعی یا سورئالیستی است، اما کفهٔ جذابیت بر این نگرانی‌ها چیره شد و کتاب به‌سرعت در دل میلیون‌ها انسان در سراسر جهان جا باز کرد. پس از گذشت مدتی و انتشار داستان‌ها از پی هم، نگرانی‌ها بابت تأثیر دنیای جادویی برطرف شد؛ احتمالاً منتقدان هم خودشان یکی از طرفداران پروپاقرص مجموعهٔ «هری پاتر» شدند. فیلم «هری پاتر و سنگ جادو»، فیلمی ماجراجویی و خانوادگی و فانتزی و محصول سال ۲۰۰۱ میلادی در کشورهای انگلستان و آمریکا است که کارگردان آن «کریس کلمبوس» بوده است. نویسندگی این فیلم سینمایی توسط «استیو کلاوز» انجام شده است.

در کتاب هری پاتر و جام آتش (Harry Potter and the Goblet of Fire) که جلد چهارم از این مجموعه است، هری پاتر و دوستانش درگیر مسابقهٔ ورزشیِ کوئیدیچ می‌شوند. در این رمان، چند اتفاق مهم روی می‌دهد. اول از همه در جام جهانی کوییدیچ، مرگ‌خواران به چادرها حمله می‌کنند و آشوب به پا می‌کنند و شخصی، علامت شوم را به آسمان می‌فرستد. مسابقات سه‌جادوگر هم برگزار می‌شود که هری پاتر از مدرسهٔ هاگوارتز، ویکتور کرام از مدرسهٔ دورمسترانگ، فلور دلاکور از مدرسهٔ بوباتون و سدریک دیگوری از مدرسهٔ هاگوارتز، چهار شرکت‌کنندهٔ منتخب آن هستند. در این مسابقه اتفاقاتی روی می‌دهد که منجر به مرگ یکی از شخصیت‌ها، بازگشت مجدد لرد ولدمورت به قدرت و شکل فیزیکی سابق خود و مبارزهٔ او با هری پاتر می‌شود.

خواندن کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر بریتانیا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جی کی رولینگ

جی کی رولینگ با نام کامل «جوآن کاتلین رولینگ» یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که بیشتر او را به‌عنوان نویسندهٔ مجموعهٔ داستانی پرطرفدار «هری پاتر» می‌شناسیم. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند. گفته شده است که مجموعه داستان‌های «هری پاتر» بود که منجر شد رولینگ تنها طی ۵ سال از فردی فقیر به مولتی‌میلیونری شناخته‌شده تبدیل شود. او که در ۳۱ جولای ۱۹۶۵ در شهر یاته واقع در شهرستان گلاسترشر در انگلستان متولد شد، از خردسالی داستان‌های تخیلی کوتاه می‌نوشت و به نوشتن علاقهٔ بسیار داشت. پس از طی درجات در مدرسه و کالج، در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه اکستر مدرک لیسانس ادبیات فرانسه و ادبیات باستانی یونان و روم را دریافت کرد و سپس در مؤسسهٔ عفو بین‌الملل لندن به‌عنوان محقق و منشی دوزبانه مشغول به کار شد. ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» زمانی به ذهن رولینگ خطور کرد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در جست‌وجوی چیزی بود که زندگی‌اش را با عشق و علاقه وقف آن کند. او در شغل‌های بسیاری فعالیت کرده بود، اما هیچ‌یک از آن‌ها شغلی نبودند که او را مجذوب خود کنند. در همین اثنا، مادر رولینگ پس از نبردی ده‌ساله با بیماری تصلب، در چهل‌وپنج‌سالگی از دنیا رفت. رولینگ که در اثر مرگ زودهنگام مادرش دچار افسردگی شده بود، به پرتغال رفت تا زندگی ماجراجویانهٔ خود را به‌عنوان یک معلم زبان انگلیسی در این کشور ادامه دهد و در همین روزها بود که ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد.

در سال ‍۱۹۹۷، رولینگ توانست با چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» در انگلستان به ثروت و شهرت عظیمی دست پیدا کند. او در این دوره دیگر با نام مستعار «جی‌. کی. رولینگ» شناخته می‌شد. علت انتخاب این نام توسط او این بود که رولینگ نمی‌دانست پسرهای مخاطب داستان‌هایش چه واکنشی به یک نویسندهٔ زن داشته باشند؛ بااین‌حال او تا به امروز با همین نام مستعار فعالیت کرده است. رمان «هری پاتر و سنگ جادو» توانست جوایز متعددی از جمله جایزهٔ کتاب بریتانیا را دریافت کند. یک سال بعد و در سال ۱۹۹۸، در ادامهٔ کتاب نخست هری پاتر، رولینگ کتاب «هری پاتر و تالار اسرار» را منتشر کرد. این کتاب یکی دیگر از بزرگ‌ترین موفقیت‌های رولینگ به شمار می‌رفت و در پاییز همان سال، کمپانی وارنر قراردادی را با رولینگ جهت ساخت یک فیلم بلند امضا کرد. پس از این دو کتاب، رولینگ کتاب‌های «هری پاتر و زندانی آزکابان» (۱۹۹۹)، «هری پاتر و جام آتش» (۲۰۰۰)، «هری پاتر و محفل ققنوس» (۲۰۰۳) و «هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه» (۲۰۰۵) را از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» منتشر کرد. این کتاب‌ها در بیش از ۲۰۰ کشور و حدود ۶۰ زبان در دسترس هستند؛ هفتمین رمان این مجموعه نیز با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ» نیز در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

مجموعهٔ هفت‌قسمتی «هری پاتر» شوروشوق بسیاری را در میان کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و کهنسالان جهان برانگیخت و باعث علاقه‌مندشدن آن‌ها به مطالعه شد. نسخه‌های سینمایی این کتاب‌ها بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان تبدیل شود؛ علاوه بر این، رولینگ مجموعه‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» (۲۰۰۱) را نوشت که یک مجموعه فیلم با اقتباس از نوشته‌های او از روی آن‌ها ساخته شده است. همگی این داستان‌ها از کتاب‌هایی که هری پاتر و دوستانش در دنیای داستانی این مجموعه خوانده‌اند، سرچشمه گرفته است. بسیاری از هواداران این نویسنده زندگی او را شبیه به یک افسانه می‌دانند. جی. کی. رولینگ و آثارش برندهٔ جوایز بسیاری شده‌اند. کتاب‌های «هری پاتر» از سال ۱۹۹۷ برندهٔ جوایز و عناوین متعددی از بهترین کتاب سال کودکان، بهترین کتاب سال، دسته‌بندی‌های مختلف جایزهٔ کتاب بریتانیا، جایزهٔ برام استوکر برای بهترین اثر برای خوانندگان جوان و جایزهٔ آندره نورتون شده‌اند؛ خودِ رولینگ نیز توانسته جوایز بسیاری را از جمله بهترین نویسندهٔ سال، جایزهٔ دستاورد برجسته از جایزهٔ کتاب بریتانیا و همچنین جایزهٔ بفتا برای مشارکت برجستهٔ بریتانیا در سینما را از آن خود کند. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۰ توسط نشریات برتر، به‌عنوان تاثیرگذارترین زن بریتانیا شناخته شد.

درباره ویدا اسلامیه

ویدا اسلامیه در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمد. او مترجمی است که بیشتر شهرت خود را به‌خاطر ترجمۀ مجموعه کتاب‌های هری پاتر به دست آورده است.

بخشی از کتاب هری پاتر (جلد چهارم؛ هری پاتر و جام آتش)

«چندی بعد به سیل جمعیتی رسیدند که از ورزشگاه خارج می‌شدند و به سوی اردوگاه می‌رفتند. هنگامی که به کوره‌راه جنگلی رسیدند که با نور فانوس‌های دوطرف روشن شده بود صدای آوازهای گوشخراشی را از پشت سر می‌شنیدند. لپرکان‌ها پروازکنان از بالای سرشان می‌گذشتند و در حالی که کرکر می‌خندیدند فانوس‌هایشان را تکان می‌دادند. وقتی به چادرهایشان رسیدند هیچ‌کس دوست نداشت بخوابد و از آن‌جا که از اطرافشان سروصدای زیادی به گوش می‌رسید آقای ویزلی قبول کرد که همه قبل از رفتن به چادرها یک لیوان کاکائوی داغ بنوشند. همه با شور و شوق دربارهٔ مسابقه گفتگو می‌کردند. آتش این بحث و گفتگو دامن آقای ویزلی را نیز گرفت. دربارهٔ استفادهٔ نامناسب از آرنج در مسابقه با چارلی مخالف بود. وقتی جینی سر میز کوچک به خواب رفت و کاکائوی داغش به زمین ریخت آقای ویزلی از همه خواست مرور لحظات تماشایی مسابقه را متوقف کنند و زودتر بخوابند. هرماینی و جینی به چادر مجاور رفتند و بقیه پس از پوشیدن لباس‌های راحت، روی تختخواب‌های سفری خوابیدند. هنوز از آن‌سوی اردوگاه صدای آوازهای گوشخراش و صداهای بنگ‌بنگ عجیبی به گوش می‌رسید. آقای ویزلی با حالت خواب‌آلودی زیر لب گفت: «خدا رو شکر که الان من در حال انجام وظیفه نیستم. هیچ خوشم نمی‌آد برم و به ایرلندی‌ها بگم که باید جشن و پایکوبی رو متوقف کنن.»»

نظرات کاربران

Luminax
۱۴۰۳/۰۲/۱۴

ترجمه افتضاح ، سانسور در حد احمقانه‌ترین شکل ممکن، قیمت فضایی. برای پرتقال رو بخرید از هر لحاظ بهتره، سانسور هست البته، ولی نه مثل این احمقانه. نمی‌فهمم نویسنده مردم رو چی فرض کرد؟ قیمت‌های طاقچه هم که فیزیکی شده

- بیشتر
علی
۱۴۰۳/۰۲/۰۲

ترجمه ضعیف و پر ایراد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۹۶۴٫۲ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۶۹۶ صفحه

حجم

۹۶۴٫۲ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۶۹۶ صفحه

قیمت:
۴۰۰,۰۰۰
تومان