با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای تربیت کودک حرف‌شنو اثر الیزابت  پنتلی

دانلود و خرید کتاب کلیدهای تربیت کودک حرف‌شنو

۴٫۶ از ۲۲ نظر
۴٫۶ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای تربیت کودک حرف‌شنو  نوشته  الیزابت  پنتلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای تربیت کودک حرف‌شنو

«کلیدهای تربیت کودک حرف‌شنو» نوشته‌ی الیزابت پنتلی روان‌شناس کودکان است. کتاب حاضر به این مسأله می‌پردازد که چگونه غرزدن، فریادکشیدن و التماس کردن کودکان را متوقف کنیم و کاری کنیم که کودک با ما همکاری کند. این کتاب درباره زندگی روزمره با کودک است و به شما کمک می‌کند با روشی مؤثر با کودکتان سخن بگویید و با او ارتباط برقرار کنید. از این طریق او آنچه را شما می‌گویید می‌فهمد و انتظارات شما را درک می‌کند. شما نیز یاد می‌گیرید که نظم را برقرار کنید و برای بی‌ادبی‌ها و گستاخی‌های او پیامد در نظر بگیرید، البته در محیطی دوستانه و امن. ایجاد فضای همکاری در خانه برای همه خانواده اهمیت دارد. نظم دادن به کودکتان بازتابی از شیوه تربیتی است که شما با آن تربیت شده‌اید. مادری می‌گفت: من همیشه حرف‌های مادرم را می‌شنوم که در ذهنم تکرار می‌شوند و از دهانم خارج می‌شوند. وقتی شما توانستید عادت‌های نادرست خود را تغییر دهید، خواهید دید که پدر یا مادری دوست‌داشتنی‌تر برای کودکتان هستید. الیزابت پنتلی به والدین می‌آموزد چگونه خود را کنترل کنند و عصبانی نشوند و در مواقعی که لازم است، از این شرایط به خوبی عبور کنند. وقتی تکنیک‌های این کتاب را تمرین کنید، خواهید دید که موقعیت‌هایی که در آن‌ها عصبانی می‌شوید، کمتر و کمتر خواهد شد. با مراقبت از خود و احترام به نیازهایتان، بهتر می‌توانید از کودکتان هم مراقبت کنید. نویسنده نکات بسیار خوبی در این باره در فصل ۸ آورده است. با به کار بستن آن‌ها، شما قادر خواهید بود از پدر یا مادر بودن خود بیشتر لذت ببرید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
محدثه
۱۳۹۸/۰۷/۱۶

عالی عالی عالی

rana.shahrad
۱۳۹۷/۰۷/۰۱

من این کتاب رو خریدم و از طریق یه کانال تلگرام بصورت گروهی داریم مطالعه میکنیم. کتاب خیلی خوبی هست. @goroheketabkhanimadaran

کاربر ۱۴۵۲۶۸۱
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

از اون کتابهاست که وقتی میخوانی متوجه گذر زمان نمی شی عالی براش کمه بیست

فاطمه
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

واقعا عالی بود

مهدیه
۱۴۰۰/۱۰/۲۵

خیلی خوب بود. من کتابای زیادی درباره کودک خونده بودم . این یکی از بهترین هاش بود

فهیمه
۱۳۹۹/۰۲/۱۹

واقعا عالی بود چند تا از مشگلی که با پسر ۳ ساله ام داشتم حل شد

کاربر ۱۶۲۹۶۲۶
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

عالی ... واقعا کاربردی..

zahra
۱۳۹۸/۰۵/۱۳

آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری....کتابیه که واقعا از وقتی برای خوندنش گذاشتم خوشحالم.چون راهکار میده به آدم نه فقط یه سری تئوری بیخود. راهکارهای عالی با مثال.

sara
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

بسیااااار عالی و کاربردی با قلمی عامه فهم👌

راحیل
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

لطفا کتاب شادترین کودک محله رو برای دانلود ترجیحا صوتی در طاقچه بزارید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۷)
کتک زدن یک درس به کودک می‌دهد. آن درس این است: وقتی نمی‌دانی چه کنی! بزن! یا وقتی از بقیه بزرگ‌تری می‌توانی کوچک‌ترها را بزنی. وقتی واقعا عصبانی هستی، می‌توانی با کتک زدن خودت را تخلیه کنی. این یک امر معمول است که کودکی که همیشه کتک خورده، تمایل زیادی به خشونت داشته باشد و کودکان دیگر را بیشتر کتک بزند. کتک زدن تنها حس ترس ایجاد می‌کند، چون درنهایت بچه‌ها یاد می‌گیرند چگونه زندگی کنند. بچه‌هایی که مرتب کتک خورده‌اند اغلب احساس تنفر دارند، عصبی هستند و اعتمادبه‌نفس پایینی دارند.
محدثه
. اگر بر دانایی و دانش خود بیفزایید، می‌توانید میزان رضایت خود را هم افزایش دهید و هدیه‌ای به فرزندانتان خواهید داد که برای تمام زندگی‌شان مناسب خواهد بود.
rana.shahrad
ول: قبل از اینکه بگویید بله یا خیر، خوب فکر کنید. دوم: زمانی که گفتید نه، بر سر حرف خودتان بایستید و حتی اگر نظرتان عوض شد، حرفتان را تغییر ندهید! بچه‌ها خیلی زود می‌فهمند که قادر هستند نظر پدر یا مادرشان را تغییر دهند یا خیر. اگر آن‌ها بدانند که می‌توانند نظر شما را تغییر دهند، هیچ وقت آرامش نخواهید داشت!
محدثه
«اگر فکر می‌کنید سخت است که اکنون فرصتی را برای گوش دادن به حرف‌های فرزندانتان اختصاص دهید، به شما می‌گویم قطعا زمانی فرا می‌رسد که حسرت می‌خورید که کودکانتان دیگر با شما حرف نمی‌زنند. پس حالا هر طور شده زمانی برای صحبت با فرزندانتان در نظر بگیرید.»
محدثه
جایزه باعث می‌شود بچه‌ها انگیزه درونی برای انجام کار نداشته باشند. این احساس باعث می‌شود ما از انجام کارهایی که پاداش فوری ندارند سرباز بزنیم. رشوه و جایزه باعث می‌شود تمرکز کودک بیشتر بر خود جایزه باشد تا فعالیتی که به خاطر جایزه انجام می‌دهد. این امر باعث می‌شود کودک احساس خوشایند تکمیل یک کار به خاطر انجام خودِ کار را از دست بدهد.
محدثه
بچه‌ها نیاز دارند که در مورد قوانین و محدودیت‌هایی که برایشان اِعمال می‌شود، توضیح بشنوند تا بدانند که شما انسان مستبدی نیستید امّا آن‌ها برای همه چیز نیاز به توضیح و دلیل ندارند. چه زمانی لازم نیست توضیح بدهید؟ اول: زمانی که کودک دلیل امری را می‌داند و فقط برای فرار از موضوع سؤال می‌کند. دوم: دلیل، پیچیده‌تر از آن است که کودک آن را بفهمد. سوم: ارائه دلیل موجب ایجاد نزاعِ بیهوده و بی‌انتها بشود. اگر گفتن جمله «چون من می‌گویم» برایتان سخت است. جملات زیر را امتحان کنید. کودک: چرا؟ والد: چون من پدر (یا مادر) تو هستم و من باید تصمیم بگیرم. کودک: چرا؟ والد: چون من بزرگ‌تر هستم و تجربه بیشتری دارم. کودک: چرا؟ والد: دلایل زیادی دارد که الآن نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم.
محدثه
آیا شما جزء والدین «۱۰ تایی» هستید؟ آیا کودک شما صبر می‌کند تا شما ده مرتبه خواسته‌تان را تکرار کنید و در دفعه دهم صدای شما بلند شود، صورتتان قرمز گردد و رگ‌هایتان از گردن بیرون بزند تا به حرفتان گوش کند؟ آیا این به دلیل آن نیست که حرف شما با عملتان یکسان نیست؟ آیا «همین حالا بیا اینجا!» واقعا به معنی این نیست که «این خواسته ده دقیقه بعد هم می‌تواند اجابت شود؟
محدثه
قدم اول: فکر. قبل از حرف زدن فکر کنید و فقط همان چیزی را بگویید که می‌خواهید انجام شود. قدم دوم: هشدار. فقط یک بار هشدار دهید. قدم سوم: عمل. به صورت عملی به کودکتان کمک کنید آنچه را شما می‌خواهید، انجام دهد.
محدثه
مادر و پدر بودن سخت‌ترین شغل روی زمین است.
Somayeh
سعی کنید جملاتی که به کار می‌برید مثبت باشند. آنچه را می‌خواهید ببینید مورد تأکید قرار دهید نه آنچه که نمی‌خواهید ببینید
فاطمه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۶۱-۲
تعداد صفحات۲۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۶۱-۲