دانلود و خرید کتاب سؤال‌های درست: ده پرسش ضروری برای رهنمونی به سوی زندگی شگفت‌انگیز اثر دبی فورد | انتشارات کلک آزادگان | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سؤال‌های درست: ده پرسش ضروری برای رهنمونی به سوی زندگی شگفت‌انگیز اثر دبی فورد

کتاب سؤال‌های درست: ده پرسش ضروری برای رهنمونی به سوی زندگی شگفت‌انگیز

نویسنده:دبی فوردمترجم:ریحانه فرهنگیانتشارات:انتشارات کلک آزادگاندسته‌بندی:امتیاز:
۴.۱از ۷ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب سؤال‌های درست: ده پرسش ضروری برای رهنمونی به سوی زندگی شگفت‌انگیز

«سؤال‌های درست» نوشته دبی فورد(۲۰۱۳-۱۹۵۵)، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است. این کتاب ده پرسش ضروری برای رهنمونی به سوی زندگی شگفت‌انگیز را مطرح می‌سازد.

دبی فورد در این کتاب دگرگون‌کننده با طرح سؤال‌های دهگانه، نقشۀ اصلی به دست گرفتن مهار زندگی‌مان را در اختیار ما قرار می‌دهد. پاسخ به این پرسش‌ها می‌تواند انسان را از تردید بر سر هر دوراهی و دامگاه‌های دشوار زندگی برهاند و او را به سوی انتخاب مسؤولانه براند. این پرسش‌های بنیادین، آزادراه زیستن را میان دوگانه‌های آینده‌ای الهام‌بخش یا گذشته‌ای اسارتبار، خشنودی بادوام یا لذتی آنی، دست‌یابی به قدرت درونی یا جلب تأیید دیگران، جست و جوی نیکی‌ها یا کند و کاو کاستی‌ها، افزودن بر توان زندگی یا ربودن و کاستن از آن، بهره‌گیری از موقعیت‌ها به عنوان شتاب‌دهندۀ رشد و تکامل یا گرزی برای سرکوبی خود، توانمندی یا ناتوانی، عشق‌ورزی با خویشتن یا خودویرانگری، ایمان یا ترس و انتخاب از بخش الهی وجود یا از بخش انسانی، نشانه می‌گیرد. نویسنده در سراسر کتاب مانند همۀ آثارش، از شیوۀ رواییِ برگرفته از تجارب شخصی و کلاس‌های آموزشی خود بهره می‌گیرد تا بزنگاه‌های انتخاب را در زندگی روزمره عریان کند؛ باشد که فقط در رویارویی با گلوگاه‌های حساس و نفس‌گیر، در پی گزینش راه خود نباشیم و بدانیم هر تصمیم کوچک، پیامدهایی چرخه‌وار، مرحله‌ای و گسترده را پیش پای ما می‌گذارد و ناگزیر، راه‌هایی تازه را به رویمان می‌گشاید.

معرفی نویسنده
عکس دبی فورد
دبی فورد
آمریکایی | تولد ۱۹۵۵ - درگذشت ۲۰۱۵

دبی فورد، نویسنده‌ی آمریکایی در حوزه‌ی کمک به خویشتن است که آثارش از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا محسوب می‌شوند. کتاب‌های فورد به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند. او همواره مردم را تشویق می‌کرد تا به جای دنبال کردن کمال، عیوب خود را بپذیرند. فورد ابایی از اینکه بگوید زمانی به مواد مخدر اعتیاد داشته است، نداشت و اغلب در کتاب‌هایش به مبارزه‌ی خود با سوء مصرف مواد مخدر اشاره می‌کرد که به دلایلی از جمله طلاق والدینش و احساس کافی نبودن، شدت گرفته بود.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات کلک آزادگان

مشاهده همه

نظرات کاربران

آرش
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

کاربردی‌ترین کتاب دبی فورد برای زندگی روزمره

کاربر ۴۷۲۷۶۸۸
۱۴۰۱/۰۷/۰۳

یه خورده سخت خوندم، اما سوال های خوبی داخلش بود، به ما یاد میده درست سوال بپرسیم

tasnim
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

سلام کتاب های خانم فورد همیشه قابل فهم و کاربردی هستند من از این کتاب هم خیلی استفاده کردم توصیه میکنم مطالعه کنید.

Majid
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

پیشنهاد می‌کنم این کتاب ارزشمند رو حتماً بخونید. اگر نیمهٔ تاریک وجود رو از بقیهٔ کتاب‌های دبی فورد مجزا کنیم، سؤال‌های درست، کاربردی‌ترین کتاب این نویسنده‌ست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۷)
من باور دارم عشق‌ورزی به آن کسی که هستیم، یکی از دشوارترین و البته مهم‌ترین و حیاتی‌ترین وظایفی‌ست که در طول زندگی بر عهدۀ هر کدام از ما گذاشته شده است. عشق‌ورزی به خودمان به مفهوم عشق ورزیدن به تمامی آن کسی که هستیم؛ ویژگی‌های برجسته و زیبایی‌ها، کاستی‌ها و نادانی‌ها، از خودگذشتگی‌ها و خودمحوری‌ها و شهامت‌ها و ترس‌های ماست. عشق‌ورزی به خویشتن به معنای دوست داشتن، احترام گذاشتن و پذیرفتن تمامی انسان بودن ماست. عشق‌ورزی به خویشتن به معنی گرامی داشتن خودمان و قدرشناسی از شخصیت یگانه و بی‌همتای ماست.
سوفیا
همۀ ما به گرمای آتش وجود خودمان و دیگران نیاز داریم. ما نیازمندیم بدانیم که آتش یکایکمان مورد مراقبت و محبت فراوان قرار دارد. اگر شعلۀ درونی حتی یکی از ما مورد مراقبت قرار نداشته باشد یا بدتر از این، به طور کامل خاموش گردد، هیچ کس برنده نمی‌شود.
سوفیا
انتخاب‌های ما رفتار و فعالیت‌هایمان را شکل می‌دهند!
insearchofwisdom
ما بیش از حد گرفتار «انجام رساندن» زندگی روزانه هستیم و در نتیجه به آسان‌ترین، عادی‌ترین و هموارترین شیوه یا راه تن درمی‌دهیم
insearchofwisdom
آنچه یکایک ما را از شکل‌های دیگر حیات متمایز و ویژه می‌سازد، توانایی‌مان برای سنجش گزینه‌ها و انتخاب‌هایی آگاهانه و ارادی‌ست.
insearchofwisdom
آزردگی، نیروی زندگی را از ما می‌رباید. شاید آزردگی، بزرگ‌ترین نابودکنندۀ روح انسان در روزگار امروز باشد
mary.sa
وقتی در ذهنمان، اوضاع، شرایط و رویدادهایی را مرور می‌کنیم که هیچ قدرتی برای تغییر آن‌ها نداریم، بی‌درنگ از توانایی خویش برای حضور در اینجا و لحظۀ اکنون می‌کاهیم.
mary.sa