با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شهر بانوان

دانلود و خرید کتاب شهر بانوان

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهر بانوان  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شهر بانوان

«شهر بانوان» نوشته کریستین دوپیزان(۱۴۳۰-۱۳۶۴)، نویسنده و اندیشمند زن فرانسوی است. مشهورترین کتاب دوپیزان کتاب پیش رو "شهربانوان"است، (هرچند کتاب حاضر دربرگیرنده بخشی از کتاب مفصل شهر بانوان است) که بنابر رای متفق القول، نخستین کتاب درباب دفاع از حقوق زنان است، هرچند بسیاری آن را نخستین کتاب فمنیستی نام نهاده‌اند، اما به نظر این جانب اتصال و ارتباط کتاب حاضر با مکتب فمنیستی مبالغه گویی است و این نوشته به مطالب حاشیه‌ای ‌تری می‌پردازد و شاید به جرأت بتوان گفت که گاه از حداقل‌های مکتب فمینیستی نیز فاصله دارد. در هرحال، دوپیزان در عصر و زمانه‌ای می‌زیسته که تا این حد نیز بسیار بوده و خود جرقه ای‌بوده است برای آغاز مسیری در ممانعت از پایمال شدن بیشتر حقوق زنان. دوپیزان سعی نموده که از روش دیالکتیکی، که عموما جنبه اقناع‌کنندگی بیشتری دارد، در کتاب بهره ببرد و خواست‌های خود را در قالب داستان ساخت شهری آرمانی برای تمامی زنان عفیف و نیک سرشت از ازل تا ابد، بیان نماید. هرچند که مطالب کتاب عموما نشانگر وسعت اطلاعات دوپیزان است اما در عین حال حاکی از آن است که وی چندان بهره ای‌از علم منطق و فلسفه نداشته و هرگاه وارد این حوزه می‌شود، نوشته‌ها بیشتر حالتی طنز و افسانه گونه به خود می‌گیرد. از سوی دیگر باید به این امر توجه کرد که وی ناگزیر بوده ملاحظات مذهبی شدید حاکم بر عصر و دوره خود را نیز در نظر گرفته و دست به عصا در این مسیر گام بردارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاوه
۱۳۹۵/۱۲/۲۴

کتاب بسیار ارزشمندی است که در آن نویسنده به شرح حال زنان برجسته و موفق تاریخ پرداخته است و پیشنهاد نمادین تاسیس شهری مخصوص زنان را میدهد.

zahra🌿
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

من این کتابو نخوندم و طبیعتا نظری در موردش ندارم اما به همه خانوما توصیه میکنم که حمتــــــــــــــــــــا دختران آفتاب رو بخونید. این کتاب یه رمان پرفروش ایرانیه. این کتاب یه کتاب کامله با فضای کاملا دخترونه داستان کتاب در مورد یه گروه دانشجوی دختره

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک‌‫‭‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۳۲-۸
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک‌‫‭‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۳۲-۸