با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اعتیاد به نت

دانلود و خرید کتاب اعتیاد به نت

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اعتیاد به نت  نوشته  کوین  رابرتس   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اعتیاد به نت

«اعتیاد به نت» نوشته کوین رابرتس است و به موضوع رهایی از اعتیاد به اینترنت و بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب و درباره تجربه نگارنده در مقابله با اعتیاد به اینترنت می‌خوانیم: این روزها دنیا درگیر چرخه تغییرات فرهنگی است، ابزارهای الکترونیکی و اینترنت شیوه زندگی ما را دگرگون ساخته‌اند. حدود یک دهه پیش ابزارهایی چون کامپیوتر، تلفن همراه و آی‌پَد وسایل لوکسی به‌شمار می‌رفتند که زندگی را برای صاحبانشان راحت‌تر می‌کردند، حال آنکه امروزه تقریبا از ضروریات زندگی به‌شمار می‌روند. به همین ترتیب اینترنت و بازیهای نرم‌افزاری هم که در درجه اول برای تحقیق یا تفریح، گاه‌وبیگاه، مورد استفاده قرار می‌گرفتند، رفته‌رفته به عنوان منبع اصلی سرگرمی درآمده‌اند. بازیهای نرم‌افزاری و اینترنت برای عده زیادی ابزارهای بی‌ضرری هستند که در مواقع لزوم، برای کار یا تفریح، مورد استفاده قرار می‌گیرند، حال آنکه برای عده‌ای دیگر جنبه‌ای اعتیادآور پیدا می‌کنند و آنان را از تعاملات زندگی واقعی دور می‌سازند. من خود یکی از این افراد بودم که به علت کاربرد افراطی این ابزارها سلامت جسمی، روانی، رشد معنوی و روابط اجتماعی خود را به مخاطره انداختم. البته ناگفته نماند که به این فن‌آوریها ایرادی وارد نبوده و نیست؛ مشکل اصلی به خود من برمی‌گشت. هروقت خوشگذرانی افراطی من با بازی یا اینترنت به پایان می‌رسید از خودم بیزار می‌شدم. تعجب می‌کردم که چرا این‌قدر ضعیف بودم که نمی‌توانستم در مقابل جاذبه بازی مقاومت کنم. با خود قسم یاد می‌کردم که دیگر نه بازی خواهم کرد و نه چت؛ اما پس از چندی وسوسه چت یا بازی دوباره به سراغم می‌آمد و تصمیمم را بر باد می‌داد. در آن روزها عبارت «خوره بازی و اینترنت» بهترین توصیف برای من بود. هرچند امروز احساس غرور می‌کنم که سلامت خود را بازیافته‌ام، اما سالهای زیادی از عمرم را پشت میز کامپیوتر از دست دادم و از دنبال کردن اهدافم بازماندم. گرچه بعد از هر بار بازی احساس گناه و عذاب وجدان به سراغم می‌آمد و مدتها رهایم نمی‌کرد اما باز نمی‌توانستم بازی را کنار بگذارم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ساناز ام
۱۳۹۶/۱۱/۱۰

کتاب خیلی خوبیه احساسات شما در هنگام استفاده بیش از حد از بازی یا نت رو شرح میده و مثال هایی از اعتیاد ادمهای دیگه میزنه که بفهمین تنها نیستین کتاب با معتادان نت و بازی همدردی کرده و مضرات استفاده بیش

- بیشتر
Reza Ahmadi
۱۳۹۶/۰۳/۰۱

کتابِ بسیار خوبیه برای افرادی که زمان استفاده از نت و در کل دنیای مجازی احساس گناه دارند. نویسنده از تجریات ترک اعتیاد خود حرف میزنه و این یعنی نویسنده از جنس خود خواننده است.

md
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

عجب ....اینترنت هم شده داستانی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵)
ما معتادان دنیای مجازی با آنکه می‌دانیم که به اهدافمان نمی‌رسیم و بسیاری از جنبه‌های زندگی واقعی ما آسیب می‌بیند، همچنان به رفتار ویرانگرمان ادامه می‌دهیم.
ساناز ام
ورشکستگی مالی، از هم بیگانگی افراد خانواده، تلف شدن استعدادها و گاه بریدن از واقعیت در انتظار کسانی است که با اعتیاد خود روبه‌رو نمی‌شوند.
ساناز ام
«هرچه احساس شکرگزاری اشخاص بیشتر باشد از سلامت روانی و کیفیت زندگی بالاتری برخوردارند.»
محمدحسین
به او گفتم: «خدا به کسانی کمک می‌کند که به خودشان کمک کنند.
محمدحسین
دریافت یک پیام یا ایمیل با «پاداش» و رضایت اجتماعی همراه است. افراد با اشتیاق در انتظار دریافت آن هستند و تا حدی احساس ارتباط و مهم‌بودن می‌کنند. این پاداش و رضایت درونیِ کوچک که همه ما آن را احساس می‌کنیم بر افرادی که آمادگی وابستگی و اعتیاد دارند تأثیری نافذ و عمیق برجای می‌گذارد طوری که آنها را از مسئولیتها و افراد مهم زندگی‌شان غافل می‌کند.
z.gh
به طور کلی خطر بزرگ دنیای مجازی همین است: برای آن عده از افراد که مشکلات پنهان دارند، راه گریز از واقعیت را آسان می‌کند.
محمدحسین
بنابراین شخص وابسته نه تنها باید از رفتار اعتیادآور، بلکه از موقعیت‌های یادآور لذت یا پاداش درونی حاصل از آن نیز خودداری کند.
kafeil
بازی ویدئویی مرا در مقابل ضعف و تنهایی‌ام نیرومند می‌ساخت.
کاربر ۱۹۲۳۵۰۳
دوباره تأکید می‌کنم که تا شخص معتاد به مشکل خود اعتراف نکند، هیچ راه‌حلی مؤثر نمی‌افتد.
کاربر ۱۹۲۳۵۰۳
اما بسیاری از ما در نهایت به کارهای پیش‌پاافتاده رومی‌آوریم تا فقط بتوانیم قبوض ماهانه را پرداخت کنیم و به این ترتیب زمان استفاده از دنیای مجازی را بالا ببریم و نیاز به مرتبط‌بودن و پیوند عمیق با بازیکنان دیگر و دوستانمان از سراسر دنیا را ارضا کنیم. بسیاری از ما حقیقتا شغل‌های پردرآمدی پیدا می‌کنیم تا بتوانیم وقتی به خانه می‌آییم خانواده را نادیده بگیریم، زیرا آنها تمرکز ما را برهم می‌زنند. ما از فرصتهای ارتباطی و حرفه‌ای کناره می‌گیریم، اما نوبت بازی که می‌رسد یکباره در میان جامعه بین‌المللی شیرجه می‌رویم و با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم. ما خود را بخشی از چیزی بزرگ‌تر از خودمان احساس می‌کنیم.
z.gh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۵۷-۵
تعداد صفحات۲۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۵۷-۵