با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ در دیگران

دانلود و خرید کتاب آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ در دیگران

۴٫۶ از ۸۶ نظر
۴٫۶ از ۸۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ در دیگران  نوشته  دیل کارنگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ در دیگران

«آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ در دیگران» نوشته دیل کارنگی(۱۹۵۵-۱۸۸۸)، نویسنده و سخنران خودانگیزشی است.

درباره کتاب آیین دوستیابی

کتاب آیین دوست‌یابی در شما حس انسان‌دو ستی بوجود آورده و نه تنها شما را تشویق به خوش‌رفتاری با دیگران می‌کند، بلکه به شما یاد می‌دهد که چگونه در برابر دیگران بُردباری کنید.

دِیل کارنِگی کتاب را با این امید نوشت که باعث شود جوامع خوشحال و موفق شوند. او دانش و فهمِ خود را به شکل این کتاب درآورد و این کتاب هدیه‌ای به تمام بشریت است. این کتاب با توجه به آموزه‌هایش یک شاهکار است و به شما درس‌هایی آموخت که ممکن است حتی والدین شما در آموزش آن‌ها کوتاهی کرده باشند.

این کتابِ پرفروش به شما می‌آموزد که وقتی دیگران در حرکت به سوی مراتب بالا با چالش روبرو هستند، خود را در جمع برجسته کنید. شما می‌توانید با به دست آوردن رای و نظر اطرافیان خود، چه دوستان و چه کسانی که از شما بالاتر هستند، راه خود را بسوی برتری باز کنید . این کتاب، کلید شما برای دستیابی به ظرفیت‌های درونی خود است، درحالی که بدون داشتنش ممکن بود سالها طول بکشد تا به این نکته‌ها پی ‌ببرید.

اگر می‌خواهید بر دیگران تاثیر بگذارید، در برخورد با آن‌ها، از خود گذشته باشید. دیگران بسیار خوشحال می‌شوند وقتی می‌بینند کسی غیر از خودشان به آن‌ها اهمیت می‌دهد و آن‌ها را دوست می‌دارد.

سعی کنید انسانی از خود گذشته باشید و در مورد آنچه دیگران می‌خواهند صحبت کنید. برای تاثیرگذاری برروی دیگران، لازم است به دیگران اجازه دهید با شما صحبت کنند و با شما راحت باشند و بعد می‌توانید به آن‌ها بیاموزید چطور آنچه را که می‌خواهند به دست آورند. 

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

تقریبا تمام این موارد و خواسته‌ها معمولاً ارضا می‌شوند ــ همه به جز یکی.‌اما یک آرزو وجود دارد ــ آرزویی تقریبا به عمق و اهمیت نیاز به غذا یا خواب ــ که به ندرت ارضا می‌شود. این همان چیزی است که فروید آن را «تمایل به بزرگ بودن» و دیویی آن را «آرزوی مهم بودن» می‌نامند.

لینکلن نامه‌ای را چنین آغاز کرد: «همگان تمجید را دوست دارند.» ویلیام جیمز گفت: «عمیق‌ترین اصل در طبیعت بشر، عطش بی‌پایان او به تقدیر شدن است» او از کلمه خواسته، تمایل، آرزو و یا مانند آن استفاده نکرد. او گفت "عطش بی‌پایان" برای تقدیر شدن و مقبول واقع شدن.

در اینجا با یک عطش سیری ناپذیر انسان روبه‌رو هستیم و معدود افرادی که بتوانند صادقانه این عطش قلبی را سیراب کنند، دیگران را در کف خود خواهند داشت و «حتی مرده‌شور هم از مردن او افسوس خواهد خورد».

آرزوی مهم بودن و یا احساس اهمیت کردن یکی از تفاوت‌های بارز انسان و حیوانات است. این عطش مهم بودن بود که باعث شد یک پادوی بی‌سواد فقیر خواروبارفروشی به مطالعه برخی کتاب‌های حقوقی که در کف یک بُشکه کهنه پیدا کرده و به مبلغ ۵۰ سنت خریده بود بپردازد. شاید شما هم نام این پادوی خواروبارفروشی را شنیده باشید. اسمش آبراهام لینکلن است.

این عطش احساس مهم بودن بود که باعث شد دیکنز رمان‌های جاودانی خود را بنویسد. این عطش، انگیزه سِر کریستوفر رِن در طراحی سمفونی‌هایش بود و همین عطش راکفلر را واداشت میلیون‌ها دلاری را انباشته کند که هرگز نتوانست خرج کند و همین عطش بود که ثروتمندترین خانواده شهرتان را واداشت خانه‌ای بسازد که خیلی خیلی بیش از حد نیازش می‌باشد.

همین عطش است که شما را وامی‌دارد جدیدترین مُد لباس‌ها را بپوشید، آخرین مدل اتومبیل را برانید و درباره هوش و نبوغ کودکانتان سخن‌سرایی کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۲)
Amirreza Nouri
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

اصلا انتظار چنین کتاب خوبی را نداشتم فوق العاده بود چندتا نکته که یاد گرفتم می عرضم(عرض می کنم) ۱.سعی کنید به جای انتقاد زبانی با عمل درست خود اشتباه دوست خود را به او نشان دهید ۲.محبت ورزید ۳.به سخنان

- بیشتر
....
۱۳۹۷/۰۷/۰۹

تازگی ها ... هرگاه از دیگران(۱)می رنجم ، یا حتی نگرانم، که چه قضاوت هایی پشتِ پرده ی تظاهرشان ، برایم می کنند ؛ چشمانم را می بندم ... و این قسمت از جمله ی معروف " دیل کارنگی " را در ذهنم مرور

- بیشتر
Nasrin mohseninia
۱۳۹۹/۰۱/۲۸

اسم این کتابو که همه شنیدن و به قدر کافی معروف و محبوب هست. در یک کلام میگم که با خوندنش مهربونتر و نوعدوست تر میشی 😊

Peyvand
۱۳۹۷/۰۶/۳۰

این کتاب بی نظیره فقط اونایی کتاب رو خوندن متوجه ی حرفم میشن !

M.R
۱۳۹۸/۰۸/۰۱

این کتاب نه تنها برای دوست یابی بلکه برای ارتباط با همگان نیز بسیار موثر و دارای مطالب کاربردی هست. مطمئنا مطالعه این کتاب خالی از لطف نیست.

Pouya66
۱۳۹۶/۰۹/۰۴

نسخه چاپی رو خوندم . محتوی کتاب هزار بار از عنوانش پر بار تر هست . بدون شک یکی از 5 کتاب برتری هست که در زندگیم دیدم

pejmannavi
۱۳۹۸/۰۳/۱۲

این کتاب رو سالها پیش خوندم. فکر میکنم سال 68 یا 67. اون چاپ فکر میکنم مال قبل انقلاب بود. بعدها شنیدم کتاب دچار جرح و تعدیل شده. اما اگه این تغییرات به کتاب صدمه نزده باشه باید بگم واقعا

- بیشتر
کاربر ۲۰۸۰۶۷۰
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

یک کتاب فوق العاده به معنای واقعی کلمه که میتونه به شما توی رفتار با دوستان یا حتی افراد غریبه کمک کنه

乙_みG
۱۳۹۷/۰۴/۲۵

من نسخه چاپیشو دارم چیز خوبیه،البته ی چیزی ک فهمیدم اینه ک اگه کمبود عزت نفس داشته باشی اول باید اونو حل کنی بعد این کتابو بخونی😊...دوستان پیشنها دمیکنم دوره ی جادوی جذابیت و البته کتاب بهترین نسخه ی خودت

- بیشتر
عارف
۱۳۹۸/۰۳/۰۵

واسم عجیبه که نظرات راجع به این کتاب انقد کمه این کتابه فوق العاده ایه و توصیه شده افرادی مثه جیم ران و غیرست خوندن این کتاب رو حداقل برای یک مرتبه توصیه میکنم و به درده همه نوع رابطه میخوره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲۳)
«یک بار بد کردم و همواره شنیدم، دو بار خوب کردم و هرگز نشنیدم.»
seyed
اگر می‌خواهیم دوست پیدا کنیم، باید از خود بیرون آییم و کاری برای دیگران انجام دهیم
کتابخانه
تنها دانشی که در ذهن انسان می‌ماند دانشی است که به کار برده می‌شود.
جمشید
کنفسیوس می‌گوید: «وقتی جلوی درگاهِ درِ خانه خودت تمیز نشده درباره برف روی بام همسایه شکوه نکن.»
seyed
«به همان اندازه که ما تشنه تأیید هستیم از مقصر جلوه داده شدن بیزاریم.»
Peyvand
در برخورد با مردم باید به یاد داشته باشیم که همیشه با موجودات منطقی روبه‌رو نیستیم. ما با موجوداتی طرفیم که احساس دارند، موجوداتی که تعصب‌ها بر آنها حاکم است و غرور و منیت به حرکتشان وامی‌دارد.
melina
«از دشمنانی که به تو حمله‌ور می‌شوند نترس، از دوستانی بترس که به تو تملق می‌گویند.»
seyed
به قول دکتر جانسون: «جناب، خداوند نیز قصد ندارد انسان را مورد قضاوت قرار دهد تا اینکه روزگارش به سر آید.» پس چرا من و شما چنین نکنیم؟
seyed
رالف والدو‌امرسون می‌گوید: «با هر زبانی که صحبت کنی هرگز نمی‌توانی چیزی غیر از آنچه هستی بر زبان آوری.»
seyed
باید به یاد آوریم که انتقاد مثل کبوتر جِلد است که همیشه به خانه برمی‌گردد
Nasrin mohseninia

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۱/۰۳
شابک۹۶۴-۷۷۵۱-۵۰-۸
تعداد صفحات۲۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۱/۰۳
شابک۹۶۴-۷۷۵۱-۵۰-۸