مزایای منزوی‌ بودن
۳٫۷از ۱۸۴ نظر

دانلود کتاب مزایای منزوی‌ بودن

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۷از ۱۸۴ نظر
۳٫۷از ۱۸۴ نظر
۳٫۷از ۱۸۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مزایای منزوی‌ بودن

«مزایای منزوی‌ بودن» نوشته استیون چباسکی(-۱۹۷۰)، نویسنده آمریکایی است. این کتاب توانست به مدت ۷۱ هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد. این کتاب مجموعه‌ای از نامه‌های میان دو دوست است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

دوست عزیز

مثل همه‌ی صبح‌های بعد از اون شب اول، وقتی از خواب بیدار شدم احساس خستگی می‌کردم، قلبم تپش داشت و نمی‌تونستم خوب نفس بکشم. من و پاتریک وقت زیادی رو با هم می‌گذرونیم. خیلی هم مشروب می‌خوریم. یعنی پاتریک بیش‌تر می‌خوره و من مزه می‌کنم بیش‌تر.

دیدن دوستی که به این روز افتاده و این‌قدر زجر می‌کشه واقعاً سخته. مخصوصاً وقتی‌که هیچ کاری نمی‌تونی بکنی جز این‌که "پیشش باشی". دلم می‌خواد کاری کنم که این وضع تموم شه ولی نمی‌تونم. به همین خاطر سعی می‌کنم هر وقت می‌خواد دنیاش رو بهم نشون بده باهاش باشم.

یه شب پاتریک منو به پارکی برد که مردها می‌رن تا همدیگه رو پیدا کنن. پاتریک بهم گفت اگه نمی‌خوام کسی مزاحمم باشه کافیه به چشم‌های کسی نگاه نکنم. گفت که ارتباط چشمی این‌جا به معنی موافقت با اینه که به‌شکل ناشناس با هم رابطه داشته باشین. هیچ‌کس حرفی نمی‌زنه. فقط جایی رو پیدا می‌کنن که برن. بعد از مدتی پاتریک کسی رو پیدا کرد که ازش خوشش اومد. پرسید سیگار لازم دارم و وقتی گفتم نه رو شونه‌م زد و با اون پسر رفت.

رو نیمکتی که اون‌جا بود نشستم و به اطراف نگاه کردم. تنها چیزی‌که می‌دیدم سایه‌هایی از آدم‌ها بود. بعضی‌ها رو زمین. بعضی‌ها کنار درخت‌ها. بعضی‌ها در حال راه رفتن. خیلی ساکت بود. بعد از چند دقیقه‌ای سیگاری روشن کردم و بعد صدای کسی رو شنیدم که تو گوشم چیزی گفت.

صدا پرسید: «یه سیگار اضافه داری؟»

برگشتم و مردی رو تو سایه دیدم.

گفتم: «البته.»

سیگاری رو به طرفش دراز کردم و اونم گرفت.

گفت: «آتیش داری؟»

گفتم: «البته.» و کبریتی براش روشن کردم.

بهم میگن ارغوان
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

من فیلمشو دیدم خوب بود ولی نه اونقدر ک کتابشو بخونم

Arminabdoli
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

من به عنوان یک مادر این کتاب و خوندم . موضوع کتاب مسایل نوجوانان بود که در قالب داستانی جذاب روایت کرده بود کتاب تاثیر گذاری بود و به من برای شناخت بیشتر نوجوانم کمک کرد و باز هم به این

- بیشتر
mohammad
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

فکر می‌کنم ترجمه این کتاب خیلی سخت بوده چون به شدت سانسور شده و همین که مترجم تونسته کتاب رو نگه داره خیلیه. بعضی ها اعتقاد دارند دبیرستانی ها حتما باید این کتاب رو بخونند ولی من به عنوان یک دبیرستانی

- بیشتر
Fatemeh Karimian
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

با احترام به نظر دوستانی که این کتاب رو دوست داشتند.. من به زور تمومش کردم.. واقعا بد بود.. متنش که اصلا روون نبود.. پر از غلط های دستوری و نگارشی که آدم رو دیونه می کرد.. داستان پردازی و جذابیتش هم خیلی عالی نبود.. سانسور

- بیشتر
Aa
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

بخاطر سانسور داستان کتاب بعضی جاها گنگه، بخصوص بخش آخر کتاب و اتفاقی که با خاله هلن اتفاق افتاده بود، البته میشه یجورایی حدس زد، اما گنگ‌ بود. جالبه که دوره دبیرستان تو همه جای دنیا بدترین دوره زندگی خیلی از

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷۳)
تو ریاضی تقریباً هیچ نمره‌ی الفی نگرفتم، تا این‌که آقای کارلو بهم گفت این‌قدر هی نپرس «چرا؟» و فقط از فرمول‌ها پیروی کن. من هم همین کار رو کردم. حالا تو همه‌ی امتحان‌هام نمره‌ی عالی می‌گیرم. فقط آرزو می‌کردم فرمول‌ها رو هم متوجه می‌شدم، چون واقعاً از اونا سر در نمی‌آرم.
ka'mya'b
«من حاضرم برای تو بمیرم. ولی حاضر نیستم برای تو زندگی کنم.»
farez
نمی‌دونم چقدر دیگه می‌تونم بدون یه دوست ادامه بدم. قبلاً می‌تونستم خیلی راحت این‌جوری سر کنم، ولی این برمی‌گره به وقتی که نمی‌دونستم داشتن یه دوست چه‌جوریه. بعضی‌موقع‌ها وقتی آدم چیزی رو ندونه خیلی راحت‌تر می‌شه زندگی‌اش.
farez
آدم‌های تو عکس همیشه به نظر خیلی خوشحال‌تر از ما هستن.
k.t
خیلی عجیبه چون بعضی‌وقتا، یه کتابی می‌خونم، و بعد فکر می‌کنم اینی که تو کتابه منم.
Daniel Howell
ما عشقی رو قبول می‌کنیم که فکر می‌کنیم لیاقتش رو داریم.
ka'mya'b
فکر می‌کنم هر‌کس به نوع خودش خاص هست. واقعاً این‌طور فکر می‌کنم.
._.
من عاشق نون‌خامه‌ای‌ام، اینو دارم می‌گم، چون همهٔ ما باید به‌دلیلی برای زندگی‌کردن فکر کنیم.
toobakiani
مشکل این‌جاست که همه همیشه یکی رو با یکی دیگه مقایسه می‌کنن و به‌خاطر این، آدم‌ها رو بی‌اعتبار می‌کنن،
ka'mya'b
نسبت به این کتاب با شک برخورد کن. کتاب خیلی خوبیه، ولی سعی کن مثل فیلتر باشی، نه اسفنج.»
بلاتریکس لسترنج

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۷ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۳۷-۰
تعداد صفحات۲۲۷صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۳۷-۰