با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تربیت بدون فریاد

دانلود و خرید کتاب تربیت بدون فریاد

۴٫۳ از ۵۷ نظر
۴٫۳ از ۵۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تربیت بدون فریاد  نوشته  اکرم کرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تربیت بدون فریاد

«تربیت بدون فریاد» نوشته هال ادوارد رانکل، روانشناس آمریکایی است.

نویسنده در آغاز کتاب درباره ساختار و هدف این کتاب نوشته است:

هدف من از نوشتن این کتاب ساده است: آرام کردن دنیا؛ هر بار یک ارتباط.

ابتدا از ارتباط با فرزندانتان شروع کنید. اعتقاد راسخ دارم با پیاده کردن اصول این کتاب در زندگی خود، روابط شما و فرزندتان چنان می‌شود که همواره در آرزوی آن به سر می‌بردید. این روابط قرین شادی، همکاری، توازن و از همه مهم‌تر احترام متقابل خواهد بود. در واقع آرامش آن‌قدر هم که تصور می‌کنید از خانواده شما دور نیست.

برای آنکه این کتاب شما را در برقراری چنین ارتباطی یاری دهد، ساختاری انتخاب کرده‌ام که با روشی منطقی شما را با شیوه تربیت بدون فریاد آشنا سازد؛ روش گام به گام. در ابتدا ممکن است بعضی از اصول این کتاب متناقض و حتی کمی نوظهور به نظر برسند؛ چون برخلاف بسیاری از تعالیم سنتی هستند. هرچند می‌توانید با نگاهی به فهرست مطالب، موضوع مورد نظر خود را از میان فصول کتاب انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید حداکثر استفاده را از کتاب بکنید، بهتر است فصلها را بترتیب بخوانید.

این کتاب در چهار بخش و دوازده فصل تدوین شده است. در انتهای هر بخش، داستانی واقعی از تجارب زندگیِ افرادی مانند شما را نقل کرده‌ام. بعضی از این داستانها مربوط به مراجعینی است که برای درمان یا آموزش نزد من آمده‌اند و بعضی دیگر مربوط به همکاران و دوستانم است. خوشبختانه از موهبت همکاری با افرادی برخوردارم که وقت، پول و انرژی خود را صرف یادگیری تمرکز بر خود و شیوه ارتباط با دیگران می‌کنند. گام زدن کنار آنها و مشاهده تحولی که آنها در روابط خود ایجاد می‌کنند برایم موهبتی به‌غایت ارزشمند است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۳)
مریم
۱۳۹۸/۰۸/۲۴

سلام در حال خواندن این کتابم تا حالا واقعا لذت بردم به خصوص در جایی از کتاب که میگوید ترس ما والدین ترس از مواد مخدر و اینترنت نباید باشه ترس ما باید از واکنش های هیجانی مون نسبت به

- بیشتر
مریم کریم زاده
۱۳۹۹/۰۱/۲۸

اولین کتابی که تقریبا تمام صحبتهاش و توصیه ها حول محور والدین میچرخه. تربیت بدون فریاد گویی به تربیت والد میپردازه. بهتر است تمرکزمان بر رفتار خودمان باشد,نه رفتار کودکمان. 🌸

کاربر ۱۵۷۲۷۸۸
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

این کتاب میتونه تربیت کردن توام با خونسردی رو با راهکار. های عملی و ناب ب شما آموزش بده و شامل مثال های ملموسی هست ک شما رو اگاه میکنه. حتی میتونه روی رابطه های شما با افراد دیگر و

- بیشتر
Z Pourmandi
۱۳۹۶/۱۰/۱۵

کتاب خوبیه ولی به نظرم کتاب به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن ج۱ کتاب کاربردی تریه. این کتاب راهکار ملموسی دست آدم نمیده.

lale
۱۳۹۶/۱۲/۱۸

واقعا کتاب عالیه، حال آدم و خوب میکنه، مثل خیلی کتابها سطحی با مسئله تربیت برخورد نمیکنه، حس میکنی نویسنده هم با مشکلات تو آشناست، درکت میکنه که چقدر بچه بزرگ کردن سخته. مثل خیلی از کتابهای تربیتی با نگاه

- بیشتر
شیما
۱۳۹۸/۰۹/۳۰

خیلی عالی و عملی و در عین حال علمی و بر اساس معیارهای روانشناسی بود .واقعا خیلی بیشتر از قیمتش می ارزه .قویا توصیه میکنم 🌹🌺🌹🌺

مینا
۱۳۹۸/۰۹/۲۴

من چاپیشو خوندم خیلی خوب و کاربردی بود ولی مهمتر از «خوندن» کتاب، تلاش برای «عملی کردن» مطالبشه.

ریحانه
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

چاپ این کتاب روقبلا خوندم. بسیار مفید و کاربردی بود و ملموس. اصلا ایده‌آل نگر نبود و به پدر و مادرها هم با دیده انصاف نگاه کرده بود. راه کار می‌ده به جای گفتن یک سری اصول کلی.

رسول احدی
۱۳۹۷/۰۶/۲۵

کتاب خوبیست اما من کتاب آقای بنی هاشمی به اسم تربیت آرمانی رو کامل تر و کاربردی تر و البته متناسب تر با جامعه دینی دیدم. یک برنامه کامل از ابتدایی ترین دوران تربیت تا انتهای ان دوره و حتی

- بیشتر
nasrin
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

کتاب خوبی بود بیشتر تمرکز رو والدین هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۳)
اگر همیشه حق با شما باشد، یک جای کار اشکال دارد.
lale
اینجا نکته‌ای اساسی وجود دارد: آنچه درباره فرزندانتان می‌گویید مهم‌تر از آن چیزی است که به آنها می‌گویید.
علاقه بند
در اینجا، شما در کانون توجه قرار می‌گیرید؛ زیرا در نهایت تنها کسی را که می‌توانید کنترل کنید خودتان هستید. اگر اطمینان حاصل کنید که حتی در صورت بدرفتاری فرزندتان، رفتار شما صحیح خواهد بود، در آن صورت احتمال آنکه در هر موقعیتی تأثیری مثبت اعمال کنید بیشتر خواهد شد. حال هر موقعیتی که باشد و معنی تربیت بدون فریاد همین است.
lale
ما به جای فرزندانمان مسئول نیستیم، ما نسبت به آنها مسئول هستیم.
lale
مدافع رشد و تکامل فرزندتان باشید فرزندان شما طرحهایی در دست اقدام هستند. سرنوشت آنها نامعین است و شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. حتی قیافه آنها نیز به مرور زمان تغییر خواهد کرد. شما باید مدافع و حامی رشد و تکامل مستمر فرزند خود باشید. برای این کار نباید اجازه دهید اعضای فامیل به فرزندتان لقب خاصی بدهند و او را در گروه خاصی جای دهند.
lale
نظریه تلقیح را از یاد نبرید. هرچه کودک زودتر با درسهای زندگی مواجه شود بعدها نیاز کمتری به درسهای سخت زندگی واقعی خواهد داشت.
علاقه بند
کودکان می‌خواهند والدینشان کمتر نگران شوند و خیلی بیشتر متعادل و خویشتن‌دار باشند. آنها دوست دارند شما خونسرد بمانید، حتی زمانی که خود از کوره درمی‌روند. همان‌طور که خواهیم دید، والدین واقعا باید اینگونه باشند. والدین، هر کجای دنیا که باشند، با سخت‌ترین چالش زندگی خود روبه‌رو هستند: تلاش برای ایجاد یک محیط خانوادگی محبت‌آمیز و مملو از همکاری و احترام متقابل. آنها سعی دارند این هدف را در فرهنگی به ثمر بنشانند که بی‌مسئولیتی و لذت‌طلبی را رواج می‌دهد.
fariba
چگونه خود را نسبت به بیماری سرخک مصون می‌سازیم؟ با تزریق دُز کوچکی از میکروب آن. همین مطلب در مورد پیامد و نتیجه کارها صدق می‌کند. هرچه کودکان ما بیشتر با عواقب اندک قانون‌شکنی‌های کوچک خود روبه‌رو شوند، کمتر دچار خطاهای بزرگ و عواقب شدید آنها می‌شوند. نظر ما این است که هرچه فرزندان ما زودتر با قانون «هرچه بکاریم همان را درو خواهیم کرد.» آشنا شوند، کمتر مجبور می‌شوند، به موازات رشدشان، تاوانهای سنگین‌تری برای خطاهای بزرگ‌تر خود پس دهند.
علاقه بند
«چرا فرزندانمان باید از ما اطاعت کنند؟ اصلاً انگیزه آنها چیست؟ آیا انگیزه آنها این است که ما را راضی و خوشحال نگه دارند؟ تا کی می‌توانند این انگیزه را حفظ کنند؟ مسلما این انگیزه خیلی دوام نمی‌آورد.
علاقه بند
حفظ خونسردی به ما کمک می‌کند تا برای فرزندان خود قلمرو شخصی ایجاد کنیم یعنی به آنها آزادی دهیم تا به صورت بزرگسالانی خودگردان رشد کنند و این حریم را محترم بشماریم. با تعیین حد و مرز برای آزادی خود، به آنها آزادی می‌دهیم و به آن احترام می‌گذاریم.
علاقه بند

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۲۷-۸
تعداد صفحات۲۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۲۷-۸