با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش سیاسی جلد ۱

دانلود و خرید کتاب آموزش سیاسی جلد ۱

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش سیاسی جلد ۱  نوشته  جواد قربانی آتانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آموزش سیاسی جلد ۱

«آموزش سیاسی» به گردآوری و تدوین جواد قربانی و بهزاد رَوَن(-۱۳۶۵) در جلد ۱، به مبانی علم سیاست، اندیشه سیاسی، جامعه‌شناسی سیاسی و مسائل جهان سوم می‌پردازد. دانشجویان ایرانی هنگام شرکت در آزمون‌های دانشگاهی علوم اجتماعی به‌ویژه تاریخ و علوم سیاسی، معمولا با معضلی بزرگ مواجه می‌شوند: برخی کتاب‌هایی که به عنوان منبع امتحان خوانده‌اند، حاوی جهت‌گیری‌های ایدئولوژیک هستند و با وجود اینکه مطالب زیاد و بعضا ذی‌قیمتی به دانشجو می‌آموزند، شرکت‌کنندگان آزمون‌ها را هنگام پاسخ دادن به پرسش‌ها سر دو راهی قرار می‌دهند. این وضع در مورد مقاطع حساس تاریخی و سیاسی بیشتر دیده می‌شود. در تألیف این کتاب همچنین تلاش شده است، مباحث فارغ از آرایه‌های ایدئولوژیک و صرفا بر اساس مشهورات علمی و تواتر موضوع نزد عالمان سیاسی، گرد آوری شود. ممکن است این کتاب همه نیازهای داوطلبان شرکت در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری را بر آورده نکند؛ اما با حدی از اطمینان می‌توان گفت کمتر مساله مهمی در کتاب‌های علوم سیاسی و روابط بین‌الملل رایج در ایران هست که در این کتاب نتوان یافت. به علاوه کتاب به‌گونه‌ای تدوین شده است که برای کسانی که می‌خواهند به تازگی وارد رشته علوم سیاسی شوند،‌ یا با آن آشنایی کلی پیدا کنند،‌ مفید باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سينا
۱۳۹۸/۱۱/۰۹

عالی

Travis
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

کتابی جامع درباره مکاتب سیاسی مختلف و ریشه‌ها و تاریخ آنها

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۹)
ارسطو می‌نویسد: «هدف جامعه سیاسی نه تنها زیستن، بلکه خوب زیستن است وگرنه بندگان و حتی جانوران می‌توانستند گرد هم آیند و جامعه‌ سیاسی برپا کنند».
Travis
به نظر ارسطو بالاترین فضایل میانه‌روی است، چنان که هر فضیلتی خود میانگین دو حد افراط و تفریط است.
Travis
ماکیاولی معتقد است که شهریار برای حفظ قدرت همیشه به زور متکی نباشد زیرا زور وسیله بی‌کفایت و پرخرجی برای حکومت است.
Travis
هابرماس علم تجربی را تنها یکی از سه وجه شناخت انسانی قرار داد. وجه دوم معرفت، تفهم و رابطه میان انسان‌هاست که با میانجی‌گری زبان انجام می‌شود. این وجه به وجه کنشی آرنت شباهت دارد. وجه سوم علایق آزادی خواهانه و انتقادی است.
Travis
دموکراسی واژه‌ای است برگرفته از واژه‌های یونانی دموس به معنی مردم و کراسیا به معنی قدرت.
Travis
در مدل هگل هر یک از این مراحل واسطه‌هایی دارند. واسطه مرحله اول، زبان است که باعث می‌شود تا انسان به مفاهیم آگاهی پیدا کند. واسطه مرحله دوم، کار است که باعث می‌شود افراد یا گروه‌ها را با طبیعت سازگار سازد و فقط مرحله سوم است که ملت با خود ملت سازگاری پیدا می‌کند که واسطه آن نیز ثروت و دارایی‌هایی است که افراد در جامعه به دست می‌آورند.
Travis
ارسطو شاگرد افلاطون، سومین فیلسوف بزرگ یونان و معروف به معلم اول است. وی به مانند استادش مدرسه‌ای را به نام «لوکه‌ئوم» تاسیس کرد و در گذرگاه‌های باغ آن قدم زد و فلسفه آموخت، و از این رو مکتب او در یونان به «راهرویی» یا مشایی شهرت یافت.
Travis
احزاب سیاسی به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند: ۱- احزاب سیاسی راست دموکراتیک؛ مثل احزاب لیبرال، محافظه‌کار و دموکرات مسیحی ۲- احزاب سیاسی چپ دموکراتیک؛ مثل احزاب سوسیال دموکرات و کارگری. ۳- احزاب راست اقتدار‌طلب؛ مثل احزاب فاشیست و ناسیونالیست. ۴- احزاب چپ اقتدار‌طلب؛ مثل احزاب کمونیست.
Travis
احزاب مذهبی و سکولار حول بحران هویت، احزاب جمهوری‌خواه و سلطنت‌طلب حول بحران مشروعیت، احزاب محافظه‌کار و لیبرال حول بحران مشارکت و احزاب سوسیالیست و کمونیست حول بحران توزیع اقتصادی شکل گرفتند.
Travis
فرمانروا باید مراقب باشد که مورد تنفر قرار نگیرد، زیرا تنفر اساس پشتیبانی مردم را، که قدرت او متکی به آن است، ضعیف خواهد کرد.
Travis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۱۶-۷
تعداد صفحات۷۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۱۶-۷