با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اعترافات یک معتاد انگلیسی

دانلود و خرید کتاب اعترافات یک معتاد انگلیسی

۳٫۷ از ۹ نظر
۳٫۷ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اعترافات یک معتاد انگلیسی  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اعترافات یک معتاد انگلیسی

«اعترافات یک معتاد انگلیسی» نوشته توماس. د کوئین(۱۸۵۹-۱۷۸۵)، است. نویسنده در مقدمه این کتاب که شرح خاطرات و اندیشه‌های او پیرامون اعتیاد است می‌خوانیم: خطاب به خواننده- خواننده محترم، در این جا خاطرات دوره مهمی از زندگی خود را برای‌تان ‌بیان خواهم کرد: خاطراتی که با توجه به کاربرد آن برایم خودم، یقین دارم که صرفاً مطلبی جذاب نخواهد بود، بلکه تا حدود بسیاری سودمند و آموزنده نیز خواهد بود. با همین امیدواری است که دست به نگارش آن زده‌ام، و به همین دلیل نیز ضرورت دارد به جهت نقض حریم حساس و شرافتمندانه‌ای ‌که در اغلب موارد ما را به‌رغم ارتکاب اشتباهات از سرزنش عمومی در امان می‌دارد، عذرخواهی نمایم. در واقع، هیچ چیز برای یک انگلیسی نفرت انگیزتر از مشاهده کسی نیست که بر جراحات و اشتباهات خویش اصرار می‌ورزد، و آن "پرده حیا"یی که زمان از سر مرحمت بر ضعف‌ها‌ی اخلاقی انسان کشیده را می‌درد. بر همین مبنا، قسمت اعظم اعترافات من (که اعترافاتی ناخودآگاه و فرا قضایی است) با ذکری از افراد بدنام، ماجراجو‌ها‌ و کلاه برداران همراه است. و این که چگونه می‌توان فردی که مرتکب چنین اعمال حقیر و پستی می‌شود را در همراهی با قشر محجوب و محترم جامعه تصور نمود، مطلبی است که می‌باید سراغ آن را در ادبیات فرانسه و یا آن بخش از ادبیات آلمانی که از ادبیات نادرست و منحرف فرانسوی آلوده شده است، گرفت. من قویاً احساس می‌کنم که تنها به این جهت زنده‌ام ‌که مطلب را نقل نمایم و ماه‌ها‌ بود که بر اثر نحوه شایسته انتشار عمومی این و یا تمام داستانم مردد بودم و تنها به انتشار آن پس از مرگم رضایت داشتم (اما اکنون بنا به برخی دلایل تمام آن منتشر می‌شود). و یقیناً با تردیدهای عقلایی در جهت و علیه این اقدامی که در نهایت تصمیم به انجام آن گرفته‌ام ‌همراه خواهد بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
❤️درود بر امام خامنه ای و نصرالله❤️
۱۳۹۷/۰۶/۲۵

عاااالی، ترجمه عالی

ساکت
۱۳۹۵/۱۲/۱۰

کتاب خوبی هم هست آیا؟

Jackfrost
۱۳۹۵/۱۲/۱۸

متاسفانه سابقه مترجم کیفیت کار رو زیر سوال میبره، خانم خسروی بیش از 90 اثر رو در عرض پنج سال ترجمه و وارد بازار نشر ایران کردن که نشون میده ایشون مصداق بارز ماشین ترجمه هستن و دغدغه ادبیات و

- بیشتر
کاربر ۲۰۱۷۱۱۲
۱۴۰۰/۰۱/۲۶

ترجمه خوب نیست اصلا طوری که شما مطالبو پراکنده میبینید نصفه کتابو رها کردم نوشته طوریه که ترغیب نمیکنه ادامشو بخونم

کاوه
۱۳۹۵/۱۰/۱۶

بسیار زیبا و خواندنی است.اعترافاتی از یک هنرمند معتاد.

فرشید
۱۳۹۵/۱۰/۱۷

باید کتاب خوبی باشه خریدم،ممنون از طاقچه،

afshar
۱۳۹۵/۱۰/۱۷

عالی

علیرضا
۱۳۹۵/۱۰/۱۷

تو نمونه 80 صفحه است درحالیکه خود مناب 96 صفحه است یعنی برا 16 صفحه کتابو بخریم؟ یا اینکه منظور 96 صفحه چاپیه؟!

Fatemeh.Idealistic
۱۳۹۵/۱۱/۰۴

I have many problems in my life. But my lips don't know that: they always smile... چارلی چاپلین

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
قدرت فراوان و دارایی‌ها‌ انسان را به طرز شرم آوری در برابر مرگ، بزدل می‌کند
ka'mya'b
فردی که مشروبات الکلی مصرف می‌نماید دچار افراط در احساسات می‌شود، یعنی باعث تشدید محبت یا تنفر فرد می‌شود، در مقابل تریاک، باعث ایجاد سکون و تعادل در همه قوا، اعم از مثبت یا منفی، می‌شود.
ka'mya'b
امکان ندارد ما عملی را به شکلی آگاهانه برای آخرین بار انجام دهیم (منظور اعمالی است که به صورت معمول عادت به انجام‌شان داریم) بی‌آن‌که غمی در دل احساس کنیم.
ka'mya'b
امکان ندارد ما عملی را به شکلی آگاهانه برای آخرین بار انجام دهیم (منظور اعمالی است که به صورت معمول عادت به انجام‌شان داریم) بی‌آن‌که غمی در دل احساس کنیم.
ka'mya'b
اگر شما تریاک نوع مرغوب را بخورید به احتمال بسیار، این امر به ویژه خلاف نظر بسیاری از معتادین است، شما خواهید مرد.
ka'mya'b
الکل فرد را از خود بی‌خود می‌کند، اما تریاک باعث تشدید خودآگاهی می‌شود. الکل باعث می‌شود فرد قدرت تصمیم گیری را از دست بدهد.
ka'mya'b
مصرف الکل باعث آشفتگی ذهنی فرد می‌شود، در مقابل تریاک (اگر به‌شیوه‌ای ‌صحیح مصرف شود) باعث ایجاد نظم و هماهنگی فوق العاده‌ای ‌در اعمال ذهنی شخص می‌گردد.
ka'mya'b
شخصی که مهمل می‌بافد، حتی اگر "در پی منفعت طلبی نباشد"، باز هم مصاحب خوبی برای مباحثه نیست، چه موافق باشد و چه مخالف.
ka'mya'b
گاه می‌شد در آن میان صدای غرولند و شکایت نیز شنید، اما اغلب اوقات از سر رضایت سخن می‌گفتند و کلام‌شان ‌بیشتر حول صبر، امیدواری و آرامش می‌گذشت. و باید بگویم، که دست کم در این مورد، فرد فقیر بسیار خردمندتر از فرد غنی است- زیرا ایشان از آمادگی بیشتری برای مواجهه با مصایب و خسارات غیرقابل پیش‌بینی، و یا جبران ناپذیر برخوردارند.
ka'mya'b

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۵۶-۴
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۵۶-۴