با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شهید عشق

دانلود و خرید کتاب شهید عشق

۴٫۸ از ۱۳ نظر
۴٫۸ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهید عشق  نوشته  احمد تورگوت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شهید عشق

«شهید عشق» نوشته احمد تورگوت(-۱۹۷۵)، نویسنده حنفی مذهب ترکیه‌ای و بازخوانی عرفانی واقعه‌ی عاشوراست.

«شهید عشق» را نمی توان یک رمان با فراز و نشیب‌های داستانی معمول دانست اما بی‌شک تلاشی‌ست در جهت بازگویی واقعه‌ی کربلا به شیوه‌ای داستانی و همراه با چاشنی جهان‌بینی عرفانی. تورگوت می‌کوشد که لحظه به لحظه‌ی سفر امام را با دیدی عرفانی رمزگشایی کرده و الگویی به روز را برای جامعه‌ی امروز مسلمانان ارائه دهد.

در بریده‌ای از این کتاب می‌خوانیم:

«حرکت‌شان را تازه آغاز کرده بودند که در جهت شمال و از آن دور دور‌ها حرکت‌هایی به نظر آنان رسید. در افق سرخ‌رنگ آسمان و شن‌های خاکستری، منظرۀ پیش رو مانند آب جوشانی بود که حباب‌های زیادی به اطراف می‌پاشید. هنوز نتوانسته بودند تشخیص بدهند که در افق چه دیده‌اند ؟ وقتی علی اکبر همراه چند جوان چهارنعل به آن سو می‌رفت، همه‌چیز رفته‌رفته آشکار‌تر می‌شد.

آری! صد‌ها سوار به سوی قافله می‌آمدند. هاشم خوشحال بود که این‌ها باید یاوران اولاد رسول خدا (ص) از اهل کوفه و بصره باشند. تعدادشان در مقابل تعداد سپاه یزید که با ده‌ها هزار توصیف می‌شد، خیلی متواضعانه بود.. . باز هم الحمدلله گفت. به‌آرامی کسانی که آرزویی می‌کنند و به نتیجه دلخواه‌شان می‌رسند، برای استقبال به سوی آن‌ها رفت.

عباس که دوشادوش برادر ایستاده بود به حسین نگاه کرد ، چنان بادقت به فرزند رسول خدا (ص) خیره شده بود که متوجه بازگشت علی اکبر نشد. پسر بزرگ حسین (ع) وقتی داشت سخن می‌گفت، سعی می‌کرد به چشمان پدرش نگاه نکند. سرش را پایین گرفت وافسار اسب را محکم در مشت هایش گرفته بود لحظه‌ای مکث کرد و سر را بلند کرد و از ورای شانه‌های پدر به بیابان و تپه‌ای که زیر نور خورشید مانند تپه‌ای طلا می‌درخشید ، نگاه کرد . ذوالجناح سم کوبید. علی‌اکبر نفسی کشید و گفت: سواران به نام یزید آمده‌اند .همه آنها اهل کوفه هستند .حبیب با صدای بلندی گفت: مطمئنی؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
536363
۱۳۹۸/۰۶/۱۱

متن واقعا جذاب و گیرایی داره اولین کتابی هست که با لذت در مورد واقعه کربلا میخونم

up
۱۳۹۸/۰۵/۱۲

خط به خط این کتاب عالی بود خوندنشو حتما توصیه میکنم ترجمه هم عالی

Zolfa kalafi
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

عالی بود💫

مسافر
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

باوجود اشکالات محتوایی بازم عالیه

Afra
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

نگاهی تازه و جذاب به ماجرای کربلا و گاهی اشاره به نکاتی کمتر شنیده شده با زبانی آمیخته به جادوی ادبیات که موجب درک بهتر این واقعه ی شگرف و نزدیک شدن احساسات مان نسبت به آن می شود.

گل نرگس
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

من این کتاب رو پارسال از باغ کتاب خریدم بسیار خوب و خواندنیه

کاربر ۱۵۳۱۳۰۵
۱۴۰۰/۰۴/۲۷

این کتاب را یک نویسنده ترکی در ترکیه منتشر کرده و فروش بالایی رو هم تجربه کرده.راجع به کربلاست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
‌ای پروردگارم که هر دم حیّ و زنده هستی! به بنده‌ات که در نیستی است، با عشقت هستی بده.
آرام
کسی که در مقابل ظلم ساکت می‌ماند، شیطان بی‌زبان است!
536363
«خداوند جدّ ما ابراهیم (ع) را برای خود به‌عنوان دوست انتخاب کرده بود. اگر کسانی که هر دم گیرنده نیستند و بلکه از خود چیزهایی می‌دهند، دوست محسوب می‌شوند. پس ابراهیم خلیل خدا به پروردگارش چه چیزی وعده داده بود؟»
آرام
حالا دیگر حسین (ع) به‌پا خاسته بود و صدایش را هم رفته‌رفته بلند‌تر می‌کرد: «چون خداوند دوست می‌داشت شناخته شود، انسان را آفرید و همۀ مخلوقات دیگر را در مقابل انسان به سجده دعوت کرد. خداوند در مورد انسان فرمود: خلیفۀ من روی زمین است. فراموش نکنید! خلیفة الله دروغ نمی‌گوید، عهد نمی‌شکند و به امانت خیانت نمی‌کند.»
s.latifi
“هرچه باشد، در جست‌وجوی دریا است.” مگر نه این‌که آب‌ها برای این‌که به جایی بازگردند که از آن‌جا ‌آمده‌اند، چه کوه‌هایی را که پشت سر نمی‌گذارند؟
up
انسان‌ها سرور ناگفته‌های خود، ولی بردۀ سخنانی هستند که از کام‌ ایشان بیرون می‌آید.
536363
رسول خدا (ص) فرموده بود: «بعد از این‌که من این‌جا را ترک کردم، این تو هستی ‌ای علی که کسانی را که در دیار تاریکی مانده‌اند، از تاریکی به روشنایی می‌بری! این تو هستی!»» کسانی که معنی این سخنان را می‌دانستند، احساس می‌کردند آن‌چه که حسین (ع) با واژۀ «علی» به آن اشاره می‌کند، صرف یک انسان نیست، واژۀ «علی» در آن لحظه در کلام حسین (ع) آیا ذات امامت نبود؟
up
به نظر علی (ع) نه کسی که از وطنش خارج می‌شود، بلکه کسی در غربت است، که بدون دوست می‌ماند.
536363
«خدایا! ما را از نفْسی که بدی‌ها را امر می‌کند، عقلی که به شرّ فکر می‌کند، وجدانی که خوابیده است و وسوسه‌های شیطان حفظ کن!
536363
با قلب انسان‌های آزاده چه می‌کند؟؟
نون صات

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۱۶-۰۹-۷
تعداد صفحات۵۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۱۶-۰۹-۷