با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نبردی برای نجابت و چند گفتگوی دیگر اثر میشل فوکو

دانلود و خرید کتاب نبردی برای نجابت و چند گفتگوی دیگر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نبردی برای نجابت و چند گفتگوی دیگر  نوشته  میشل فوکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نبردی برای نجابت و چند گفتگوی دیگر

«نبردی برای نجابت و چند گفتگوی دیگر» مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها و نوشتارهای میشل فوکو(۱۹۸۴-۱۹۲۶)، فیلسوف نامدار فرانسوی است که توسط لاورنس د. کریتزمن، نویسنده آمریکایی گردآوری شده است. این مصاحبه‌ها در بازه زمانی ۱۹۷۷ تا ۱۹۴۸ انجام شده‌اند.

میشل فوکو مجموعه باارزش و تأثیرگذاری از مصاحبه‌ها از خود برجای گذاشته است که گستردگی و تنوع دلمشغولی‌های وی را به نمایش می‌گذارند و فرصتی بی‌نظیر را فراهم می‌آورند تا با کل مجموعه کارهای وی آشنا شویم. خصلت گفت وشنودی مصاحبه به فوکو این امکان را می دهد تا عمیقاً درگیر تأملی انتقادی بر دگردیسی‌های حیاتی دیدگاه‌ها و دورنماهای فلسفی، سیاسی و فرهنگی خود شود. از زمان ژان پل سارتر هیچ متفکر اروپایی دیگری وجود نداشته است که تا این اندازه به مصاحبه همچون یک شیوه فرهنگی مقید باشد. فوکو با استادی تمام از این روش برای پرداخت و تکمیل کارهای نظری خود به شیوه‌ای قابل فهم و شخصی بهره گرفت، و بدین طریق به اعطای جایگاهی محوری به این شیوه در پیکره آثارش قطعیت بخشید. در این کتاب مجموعه‌ای غنی از مصاحبه‌های فوکو گردآوری شده است.

این نوشتارها و مصاحبه‌ها، به وضوح و با بیانی رسا، نگرش اجتماعی و سیاسی فوکو، و تکامل نظریه جنسیت وی را شرح می‌دهند. علاوه بر این، تعداد معدودی از متون دیگر را در این کتاب آورده شده است که برخی دل مشغولی‌های نظری مورد اشاره در این مصاحبه‌ها «سیاست و خرد، ماهیت مدرنیته، تاریخ جرم‌شناسی و اخلاق جنسی» را مورد «سنجش» قرار داده‌اند. سیاست، فلسفه، فرهنگ به روزترین رهنمود را به سوی فوکو توسط فوکو فراهم می‌آورد، و خودنگاری یک اندیشمند بی‌مدعا و فروتن، یک جستجوگرِ «سیاست به مثابه اخلاق» را پی می‌گیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سجاد احمدی
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

این کتاب مصاحبه هایی است از فوکو در مورد موضوعات مختلف، عمدتا درمورد قدرت، پزشکی و میل جنسی، نظراتی بسیار جذاب و تأمل برانگیز، البته به نظرم اگر آشنایی قبلی با کارهای فوکو داشته باشید، بهتر میتونید با این کتاب

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
آنچه توجه خود را به آن معطوف داشته‌ام این واقعیت است که هر رابطه انسانی تا اندازه‌ای یک رابطه قدرت است. ما در جهانی از روابط استراتژیک همیشگی در حرکت‌ایم. هر رابطه قدرتی فی‌نفسه بد نیست، اما این رابطه واقعیتی است که همیشه خطری در آن نهفته است.
سجاد احمدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۹-۲
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۹-۲