با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفت‌وگو با دیوید لینچ

دانلود و خرید کتاب گفت‌وگو با دیوید لینچ

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفت‌وگو با دیوید لینچ  نوشته  آرمان صالحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب گفت‌وگو با دیوید لینچ

«گفت‌وگو با دیوید لینچ» از مجموعه کتاب‌های گفت‌وگو با کارگردانان و به قلم ریچارد اِی. بارنی( -۱۹۵۵) منتشر شده است. گردآورنده این کتاب، مجموعه‌ای از مصاحبه‌هایی که با دیوید لینچ( -۱۹۴۶)، کارگردان و فیلمنامه‌نویس نامدار آمریکایی انجام شده است را فراهم آورده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: مشهور است که می‌گویند مصاحبه با دیوید لینچ به کلنجار رفتن با نوزاد زبان‌بسته چهارماهه‌ای می‌ماند که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما شما نمی‌توانید به درستی منظور اصلی او را متوجه شوید. این ویژگی شخصیتی و کاری او به روشنی نشان می‌دهد که عبارت «طفره رفتن» یا گریزان از گفت‌وگو چندان برازنده‌ی او نیست زیرا علاقه زیادی به گفتن دارد یا دقیق‌تر که بگوییم: او عاشق سخن گفتن است. لینچ از داستان‌گویی به شدت لذت می‌برد، لطیفه گفتن و لطیفه شنیدن را دوست دارد و از فلسفه‌بافی بداهه شاد می‌شود. باوجوداین، در نظر او صحبت در مورد جنبه‌های گوناگون زندگی شخصی یا معنای محتمل آثارش موضوعی دیگر است. بنابراین او بیش از آن که طفره برود یک مبهم‌گوی کار کشته است، هدفی متحرک برای مصاحبه‌گر بی‌نوا و یک خوش‌صحبت زیرک که در مصاحبه آن‌چه نمی‌گوید بر آن چه می‌گوید ارجحیت دارد و در یک کلام این رویکرد ابهام در همکلامی را می‌توان شناسه منحصربه‌فرد او دانست. مصاحبه با لینچ به چند دلیل یک تجربه سینوسی است از جمله ضعف عموما ذکر شده‌اش در مقوله زبان گفتاری. ساختار کلامی تاثیرگذار و همواره رو به پیشرفت لینچ و پایبندی سرسختانه‌اش به اصول زیبایی‌شناسی خاص خودش پدیده‌ای مبهم را به‌وجود می‌آورد که ما آن را مصاحبه با لینچ می‌نامیم. لینچ همیشه برای صحبت درباره روند شکل‌گیری فیلم‌هایش آماده است اما از تفسیر و توضیح معنایی عناصر و جزییات پرهیز می‌کند. علاوه بر این، از آن‌جا که لینچ می‌داند اظهارنظر او درباره معنای جزییات می‌تواند به عنوان رهنمون‌های معتبری در رسیدن به تفسیری روشن از معنای آثارش به کار گرفته شود، هوشمندانه بر این پرهیز پافشاری می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
AMiR
۱۳۹۶/۱۱/۱۸

کارگردان بزرگ دنیای سورئال بنظر من Twin peaks بهترین و بزرگترین سریال تلویزیونی تاریخ رو ایشون به بهترین شکل ممکنه کارگردانی و نویسندگی کرده اگر میخواهید با سینمای این شخص بزرگ بیشتر آشنا بشید بنظرم با همین سریال شروع کنید

- بیشتر
sina tahmasbi
۱۳۹۷/۰۸/۱۲

نه تنها برای دوست داران لینچ بلکه برای تمام دوست داران سینما این کتاب رو پیشنهاد میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
زیاد به دلیل و معنای کارهایتان توجه نکنید. با کسی هم درباره‌ی آن صحبت نکنید زیرا درصورتی‌که پای عقل را به میان آورید همه‌چیز آن‌قدر ترسناک می‌شود که دیگر به خود اجازه نخواهید داد آزادانه پیش روید و با واقعت درونی‌تان مواجه شوید
sina tahmasbi
بهترین چیز در زندگی انسان عمق‌بخشیدن به آگاهی خود از راه کنجکاوی است و رسیدن به درکی که نه فقط از شایعات و شنیده‌ها حاصل شده است بلکه درکی که با تلاش به دست می‌آید. از نظر من خوشبختی با آگاهی تضمین می‌شود.»
sina tahmasbi
ایده‌ها مواهب زندگی هستند و اگر شما حتا به‌طور کامل درکی از آن‌ها ندارید ولی به آن‌ها پایبند بمانید در جای مناسب اثر مناسب هر یک را خواهید دید.
sina tahmasbi
شما ترس‌هاتان را پنهان می‌کنید زیرا وقتی این ترس‌ها سراغ شما بیایند تازه متوجه می‌شوید که از مدت‌ها قبل اسیر آن‌ها بوده‌اید. ترس‌ها با شما به زبان واقعیت صحبت نمی‌کنند. بیشتر به رویا شباهت دارند. شما نمی‌توانید واقعیتی ملموس از آن‌ها برداشت کنید. ترس‌ها را صرفاً باید تفسیر کرد. اگر درباره‌ی یک تکه گوشت در حال گندیدن حرف بزنید، چه کسی به حرف شما گوش می‌دهد؟ اما اگر آن را در یک چیدمان چند وجهی و احتمالاً هنری قرار دهید، آن‌گاه صدای تعریف و تمجید همه بلند می‌شود. به‌هرحال تا زمانی که مردم ماهیت آن را نفهمیده‌اند می‌توانید آن را به‌عنوان یک پدیده‌ی زیبا ارائه دهید اما مادامی که مفهوم آن برای دیگران روشن شد دیگر کسی به آن توجه نمی‌کند، وقتی نام آن اعلام شد دیگر کسی از زیبایی سخن نمی‌گوید.
sina tahmasbi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۷
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۸۱-۰‬‭‬
تعداد صفحات۳۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۷
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۸۱-۰‬‭‬