با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب شفای زندگی اثر لوئیز ال. هیoff

کتاب شفای زندگی

نویسنده:لوئیز ال. هیمترجم:سمانه فلاحانتشارات:انتشارات طاهریانسال انتشار:۱۳۹۴تعداد صفحه‌ها:۱۷۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۰از ۱۲۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها۱۷۶ صفحه

معرفی کتاب شفای زندگی

کتاب‌های لوئیز ال. هی تأثیرات زیادی در زندگی بسیاری از افراد گذاشته است. کتاب شفای زندگی بدون شک یکی از بهترین و زیباترین کتاب‌های اوست. این کتاب اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد و در همان سال تبدیل به یکی از مهمترین کتاب‌های الهام‌بخش برای تحول انسان شد.

درباره کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی به‌گونه‌ای تنظیم شده که انگار ما واقعاً در‌حال صحبت مستقیم با لوئیز ال. هی هستیم. هر فصل این کتاب با یک تأیید شروع می‌شود و با یک درمان تمام می‌شود. مقدمه، یعنی قسمت اول کتاب، نگاهی بیرونی به فلسفه و باورهای لوئیز دارد. او سعی دارد هر کدام از ما را با نیازهایمان به درستی آشنا کند به همین دلیل تمرکز زیادی بر روی نیازهای ما دارد. نکوهش، گناه، ترس و خصومت چهار متهم اصلی هستند که بیشترین مشکلات بشر را ایجاد کرده‌اند.

او اشاره می‌کند که تفکر ما تنها چیزی است که ما با آن برخورد داریم و این فکر می‌تواند به‌راحتی تغییر کند! او باور دارد چنین تغییری چشم‌اندازی بزرگ برای تحول در زندگی و خودسازی در رفتار و احساسات است. پس قدم اول برای ما این است که با تفکرمان بجنگیم. لوئیز برای ما توضیح می‌دهد که چگونه هر اندیشه‌ای که ما به آن فکر می‌کنیم آینده ما را می‌سازند. او می‌گوید که چگونه گناه و ناراحتی، موجب بیماری در بدن ما می‌شوند و چگونه با آزاد کردن این موارد می‌توانیم خودمان را درمان کنیم. او داستان مبارزه با سرطانش را تعریف می‌کند و اینکه چگونه خودش را بدون موارد پزشکی شفا داد، او به‌جای استفاده از روش‌های بهبود جایگزین، باورهای جدیدی را در خودش به‌وجود آورد و ذهن خود را برای شرایط جدید آماده کرد.

قسمت دوم، خواننده را غوطه‌ور در معیارهای تغییر اندیشه می‌کند. کتاب شفای زندگی مشکلات خواننده را شناسایی می‌کند، اما با این حال این نکته را ذکر می‌کند که عشق نورزیدن به خودمان واقعاً عامل کلیدی برای همه مشکلات ماست! لوئیز ال هی در این کتاب ابزار و شیوه‌هایی برای کمک به تغییر تفکر، پیشنهادات و تأییداتی که ممکن است مفید باشد گنجانده است. در قسمت سوم، لیستی کامل از مشکلات رایج در کتاب بیان شده است که همراه با علل احتمالی و الگوهای فکری جدید برای کمک به از بین بردن مشکل و اختلال وجود دارد.

چرا باید کتاب شفای زندگی را مطالعه کنیم؟

در این اثر الهام‌بخش، لوئیز ال. هی بینش عمیقی را درباره رابطه بین ذهن و جسم ارائه می‌دهد و به دنبال راهی برای محدود کردن افکار و اندیشه‌ها برای کنترل و محدود کردن افکار نادرست است. اگر ما آماده هستیم تا کاری را انجام دهیم این کتاب می‌تواند به ما کمک کند تا به آن برسیم. کتاب شفای زندگی از ابتدا تا انتهایش سبکی از زندگی را ارائه می‌دهد که زندگی خوانندگان را برای همیشه تغییر دهد. این کتابی است که در مردم، آگاهی عمیق از تأثیرات ذهنی‌شان نسبت به زندگی را ایجاد می‌کند.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که برای فهمیدن ریشه‌های بیماری‌های فیزیکی و ناراحتی‌های روحی به دنبال یک کتاب خوب و عالی هستید قطعا این کتاب می‌تواند برای شما مفید باشد.

درباره لوئیز ال. هی

لوئیز ال. هی نویسنده، سخنران انگیزشی و موسس «خانه‌ی هی» سال ۱۹۲۶ در لس آنجلس به دنیا آمد. در سن ۱۶ سالگی باردار شد و بعد از آن به شیکاگو نقل مکان کرد و کار خود را با انجام مشاغل کم‌درآمد شروع کرد. در سال ۱۹۵۰، او به نیویورک رفت و بعد از تغییر نامش، کار خودش را در صنعت مد آغاز کرد. چهار سال بعد، لوئیز با اندرو هی، بازرگانی انگلیسی ازدواج کرد. اندرو پس از گذشت چهارده سال ازدواج با او، لوئیز را برای زن دیگری ترک کرد.

عکس لوئیز ال هی

لوئیز ال هی یکی از مشهورترین نویسندگان در حوزه‌ی خودشناسی است. لوئیز هی چهار سال بعد از نوشتن کتاب شفای زندگی به فکر تاسیس موسسه‌ای افتاد تا در آن آموزه‌هایش را به مخاطبان آمورش دهد و به این ترتیب «خانه‌ی هی» تاسیس شد. او در این موسسه همراه با نویسندگان و ناشران دیگر حوزه‌ی خودشناسی آموزه‌هایش را تدریس می‌کرد. او یکی از بنیان‌گذاران جنبش کمک به خود، است که کتاب‌های انگیزشی درمورد نحوه تغییر فکر و نگرش می‌نویسند. در میان آثار شناخته‌شده‌ی لوئیز هی، انتشار کتاب شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ زندگی حرفه‌ای او را برای همیشه تغییر داد.

لوئیز از طریق گسترش فعالیت‌های اجتماعی، کار خودش را با کمک گروه‌های حامی بیماران اچ آی وی و ایجاد آگاهی از ایدز آغاز کرد. او به‌زودی به برنامه اپرا وینفری دعوت شد و در مورد کتاب مشهورش یعنی شفای زندگی در تلویزیون صحبت کرد. از آن زمان تاکنون کتاب‌هایش به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و بیش از ۳۵ میلیون نسخه منتشر شده است.

لوئیز ال هی در اواخر دهه ۱۹۷۰ با تشخیص سرطان دهانه رحم، از مطالعات و عقایدش بهره گرفت و بیماری را شکست داد. در سال ۲۰۰۸ فیلمی نیز بر اساس زندگی لوئیز و آموزه‌های او ساخته شد.

فهرست کتاب شفای زندگی

بخش اول: مقدمه

بخش دوم: جلسه‌ای با لوئیز

بخش سوم: به کار بردن این آرمان‌ها

بخش چهارم

تکه هایی از کتاب شفای زندگی

همانطور که همه ما می‌دانیم گذشته پایان پذیرفته و از بین رفته است و ما هرگز نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم. اما زمان حال و اکنون کاملا تحت کنترل ماست و ما می‌توانیم آن را هرطور که می‌خواهیم تغییر دهیم. پس با دلگرم و دلخوش بودن به زمان حال می‌توانیم گذشته را رها کنیم و در لحظه زندگی کردن را بیاموزیم.

من به اکثر بیماران خود می‌گویم، قبل از اینکه زیر تیغ جراحی پزشکان بخوابید، سعی کنید بیماری‌هایتان را از درون درمان کنید و حتی همین لحظه هم برای آرام شدن دردهایتان دیر است و باید با سرعت هر چه تمام‌تر دردهایتان را تسکین دهید.

برای آرام شدن روح و جان باید گذشته را فراموش کرد.

به دنبال تغییر عقاید و طرز فکرمان می‌توانیم به جای اینکه روبروی یکدیگر بایستیم و بر علیه هم نظر دهیم، می‌توانیم کنار هم باشیم و از وجود یکدیگر لذت و نهایت استفاده را ببریم.

اصلا مهم نیست که ما چه کسی را به خاطر چیزی و چه خطایی می‌بخشیم، بلکه مهم عمل و یا نیت خیرخواهانه‌ای است که ما تصمیم به انجام آن گرفته‌ایم.

برای شروع ابتدا باید از گذشته آغاز کنیم و هر آنچه که از آن به یاد می‌آوریم، فراموش کنیم. زیرا با فراموشی بسیاری از درد و رنج‌ها از وجود ما رخت بر می‌بندند و ما را راحت می‌گذارند. به همین دلیل است که می‌گویم:

«بخشش نیمی از بیماری‌ها را درمان می‌کند»

از این پس هرگاه دردی را در بدن خود احساس کردیم، قبل از مراجعه به هر پزشکی باید به قلب خود رجوع کنیم و به دنبال این باشیم که چه کسی را ببخشیم تا به واسطه بخشش او دردمان را تسکین دهیم و از شر بیماری خلاص شویم. احتمالا شنیده‌اید که همان کسانی که قدرت بخشیدن دیگران را ندارند، بیشتر از بقیه به بخشش نیازمند هستند و اکثرا بدن رنجور و بیماری دارند. چون آنها نمی‌توانند چشم‌هایشان را روی خطاهای دیگران ببخشند، دیگران را نیز مجبور می‌کنند که در مقابل خطای آنها کوتاه نیایند و آنها را مورد عفو و بخشش خود قرار ندهند.

آیا می‌دانید دنیا پر از چگونگی‌هاست؟ چگونه راه برویم که زمین نخوریم؟ چگونه زندگی کنیم که سعادتمند شویم؟ چگونه ببخشیم که بخشیده شویم؟... پاسخ تمام این چگونگی‌ها به درون ما باز می‌گردند و به خودمان مربوط می‌شوند. هنگامی که بیماران از نقاط مختلف به مطب من می‌آیند، بدون آنکه از آنها بپرسم از چه دردی رنج می‌برند، به آنها می‌گویم، اولین دوای درد تو عشق است و بخشش. یا خودت را ببخش یا دیگران را. تنها راه سلامتی تو در همین است.

اگر همه ما خود را همانگونه که هستیم بپذیریم، بسیاری از بیماری‌های دیگر مبتلا نمی‌شویم و در نهایت با تندرستی سال‌های باقی مانده عمر خود را سپری می‌کنیم. اگر به خود عشق بورزیم و آن را برای خود معنا کنیم، در عرض مدت کوتاهی، افراد زیادی دور ما جمع می‌شوند که عشق خود به ما را برایمان معنا می‌کنند و به ما عشق می‌ورزند. با این وجود، دوستان بسیار فراوانی پیدا می‌کنیم، طوری که از صمیم قلب دوستشان داریم و آنها نیز ما را دوست خواهند داشت. با این وجود نه آنها مورد اذیت و آزار ما قرار می‌گیرند و نه ما مورد اذیت و آزار آنها قرار می‌گیریم. اگر چنین کنیم محال است که ویژگی‌های آزاردهنده‌ای نظیر بی‌میلی، سرزنش، احساس گناه و نفرت از خود برسیم و به خاطر هر یک از آنها دردهای بسیاری را در بدن تحمل کنیم. باید چنین کارهایی را انجام دهید تا متوجه منظور من شوید.

«نقطه اوج زندگی آنجایی است که من ایستاده‌ام. همه چیز خوب است و زیبا. قدرت در لحظه زیستن خود را در هیچ چیزی نمی‌توانم پیدا کنم. دنیا نیز مبهوت قدرت‌های من شده است، اما حسادتی به من ندارد و در عوض به من کمک می‌کند تا بتوانم به نهایت آرزوهایم برسم. من نیز به قدرت‌های درونی خود ایمان دارم و می‌دانم هر آنچه که نیاز دارم درون خود به وفور دارم. حتی می‌توانم دنیای تشنه را از قدرت‌های بی‌نظیر خود سیراب کنم. همه چیز در دنیای من خوب است و من دنیا را با تمام خوبی‌هایش دوست دارم.»

نظرات کاربران

معجزه ی سپاسگزاری
۱۳۹۸/۰۳/۱۴

عرض ادب.خلاصه کتاب در چند جمله تقدیم شما. تمام بیماریهای انسان ، از افکار او سرچشمه میگیرند ؛ یعنی افکار ما هستند که بیماریها را در وجودمان تولید میکنند : تیروئید : وجود بغضی در گلو، که ترکیده نمیشود ! سرطان : ناشی

- بیشتر
آرش دامن افشان
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

خود کتاب فوق‌العاده‌ست. من ترجمه گیتی خوشدل رو خوندم و تونستم باهاش ارتباط بگیرم؛ این کتاب خیلی مثبت اندیش طور حقایق زندگی رو به ما می فهمونه؛ اینکه هرچیزی میشه دنبال اینیم که مشکل از چیه درحالی که هیچ وقت

- بیشتر
نفیسه همتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۲

خیلی دوسش داشتم جوری که مطمئنم چند وقت دیگه دوباره میخونمش چون دوس ندارم راهنماییهاشو فراموش‌کنم ❤

kianoosh
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

این کتاب عالی هست و سالها قبل در زمان حیات نویسنده چندین بار اونو مطالعه کردم و زندگی منو تغییر داد و افتخار اینو دارم که از طریق ایمیل شخصا از ایشون تشکر کردم . از کاشفان این کتاب ارزشمند

- بیشتر
Qeziii
۱۳۹۸/۰۶/۱۵

یکی این کتاب ،یکی چهار اثر فلورانس وکتاب از دولت عشق جز بهترینان بین کتابای موفقیت و قانون کائنات به نظرم.

Mina
۱۳۹۶/۱۲/۱۰

این کتاب فوق العادس البته من با ترجمه خانم گیتی خوشدل خوندمش این ترجمه رو نگه کردم زیاد مثل اون نبود یه سری عبارات تاکیدی که در ترجمه های خانم گیتی خوشدل بود رو ندیدم توصیم اینه ترجمه خانم گیتی

- بیشتر
حمیدرضا رضائی
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

با سلام خدمت شما دوستانم،باید بگم کتابی که خوندم از زیبایی های خاصی صحبت میکرد که شاید نسبت بهشون بی تفاوت باشیم و این کتاب هدیه ای رو برای ما به ارمغان میاره که بهتره تا وقت داریم ازش استفاده

- بیشتر
Zahra Y
۱۳۹۷/۱۱/۰۸

ترجمه گیتی خوشدل یه چیز دیگه س...اصلا احساس کردم یه کتاب دیگه دارم می خونم...البته شاید چون اول اونو خوندم ولی فکر نمی کردم اینقدر متفاوت باشه ولی کتاب فوق العادس

Hedy Hosseini
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

به نظرم یکی از بهترین کتابایی هستش که خوندم حتی تو چند صفحه اول هم میتونه تغییرت بده من ترجمه خانم مریم کاظمی رو خوندم که به نظرم عالیه از نظر من همه باید این کتابو بخونن💛💛💛💛💛👍👍👍👍👍👍👍👍

پرنیان
۱۳۹۷/۱۰/۱۳

بسیار عالی بود پیشنهاد میکنم حتما بخونید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۶۶)
مهم نیست که کسی از کار و خوشش بیاید یا نه، مهم این است که تو این کار را با نهایت عشق و علاقه‌ات انجام می‌دهی. مطمئن باش که همه متوجه عشق درونی تو به این کار خواهند شد و تو خودت بی‌خبری
t.ftm.s
«هیچ‌کس به اندازه خودم قدرت تغییر در زندگی مرا ندارد»
زهرا
«نقطه اوج زندگی آنجایی است که من ایستاده‌ام. همه چیز خوب است و زیبا. زندگی در حال تغییرات و این بزرگترین شانس من برای پیروزی است. پیروزی که سال‌ها برایش تلاش کرده‌ام و می‌دانم که روزی به آن دست پیدا می‌کنم. فقط کافی است خود را باور کنیم و بدانم هر لحظه که می‌گذرد یک قدم به هدفم نزدیکتر می‌شوم. این لحظه، لحظه آغازین فردای من است و من قدردان آن هستم. همه چیز در دنیای من خوب است و من دنیا را با تمام خوبی‌هایش دوست دارم.»
Shaahin
بزرگ‌ترین قدرت در زندگی، قدرت در لحظه زندگی کردن است
Moslem Shiri
برای شروع ابتدا باید از گذشته آغاز کنیم و هر آنچه که از آن به یاد می‌آوریم، فراموش کنیم. زیرا با فراموشی بسیاری از درد و رنج‌ها از وجود ما رخت بر می‌بندند و ما را راحت می‌گذارند. به همین دلیل است که می‌گویم: «بخشش نیمی از بیماری‌ها را درمان می‌کند»
سعید دونقطه دی
پس از مدتها تحقیق و بررسی متوجه شدم که تجاوز جنسی به من در کودکی‌ام ریشه اصلی این بیماری است و پس از گذشت سال‌ها خود را به شکل سرطان نشان داده است.
Espejismo
زندگی قانون ساده‌ای دارد، هر آنچه که به او بدهیم، از آن پس می‌گیریم.
یلدایی
آیا کسی هستید که با وجود پول و ثروت فراوان ارزان‌ترین غذاها را در لیست منوهای رستوران‌ها انتخاب می‌کنید؟ «همیشه به یاد داشته باشید که فقیرترین ثروتمند، کسی است که تمام ثروت خود را برای مراسم تدفین اعضای خانواده خود خرج کند.»
man1414
سرزنش عامل به وجود آورنده‌ی آرتروز است و احساس گناه نیز زمینه‌ساز ابتلا به دردهای موضعی می‌شود. همچنین ترس و اضطراب نیز باعث ریزش مو، چشم درد و زخم معده می‌گردد
سعید دونقطه دی
هیچ‌چیز در دنیا ما را اذیت و یا سرزنش نمی‌کند. ما باید در وجودمان به این باور برسیم که هیچ چیز در دنیا وجود ندارد که بخواهد ما را مورد اذیت و آزار قرار دهد و یا سرزنش کند. البته این هم نوعی طرز فکر است که به بخود افراد باز می‌گردد.
khodam👩