با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تاب آوری در سیلی واقعیت اثر راس هریس

دانلود و خرید کتاب تاب آوری در سیلی واقعیت

یافتن رضایت‌مندی هنگام مواجهه با موانع و سختی‌های زندگی

۳٫۳ از ۱۸ نظر
۳٫۳ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاب آوری در سیلی واقعیت  نوشته  راس هریس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاب آوری در سیلی واقعیت

کتاب تاب‌ آوری در سیلی واقعیت یا یافتن رضایت‌مندی هنگام مواجهه با موانع و سختی‌های زندگی نوشتهٔ راس هریس با ترجمهٔ یاسمین قریب و کتایون دانشوریان در انتشارات سبزان به چاپ رسیده است. اصلاً تاب‌آوری چیست؟ مهارت‌های تاب‌آوری را می‌شناسید؟ چه عواملی باعث افزایش تاب‌آوری می‌شود؟ با تکنیک‌های تاب‌آوری آشنایی دارید؟ اگر در زندگی با مشکلات روحی مواجه شوید، چه می‌کنید؟ چند مقاله تاب‌آوری خوانده‌اید؟ از مفاهیم تاب‌آوری فرهنگی و تاب‌آوری اجتماعی چه می‌دانید؟ با مطالعه این کتاب، راهکارهایی می‌آموزید که بتوانید به رضایتمندی درونی برسید و احساس نشاط و سرزندگی بدون تأثیر پذیرفتن از عوامل خارجی را در خود تقویت کنید.

درباره کتاب تاب‌ آوری در سیلی واقعیت

مهارت تاب‌آوری در واقع همان چیزی است که به آن صبر و شکیبایی در برابر مشکلات زندگی می‌گوییم؛ اینکه در مواجهه با مشکلات روحی و مشکلات زندگی‌مان به‌راحتی بتوانیم مهار اعصاب خود را در اختیار داشته باشیم. در واقع، اگر سواد زندگی‌کردن را بیاموزیم و بتوانیم در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنیم، بهترین کار را انجام داده‌ایم.

تکنیک های تاب‌آوری و عوامل مؤثر بر افزایش آن بسیارند. بهترین راه برای رویارویی با هر مشکلی آمادگی است. اگر یادمان باشد که همه مان بالاخره سهمی از مشکلات خواهیم داشت و سیلی از روزگار خواهیم خورد، چه در زندگی شخصی و چه اجتماعی، دیگر خیلی توی ذوقمان نمی خورد و در واقع شوکه نمی شویم. همینطور باید بدانیم مشکلاتمان دائمی نیستند و برطرف خواهند شد. اما انفعال هم راه چاره نیست. باید دست به اقدام زد و کاری کرد.

کتاب تاب‌ آوری در سیلی واقعیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های خودشناسی و خودیاری از مطالعهٔ این کتاب لذت خواهند برد.

بخشی از کتاب تاب‌ آوری در سیلی واقعیت

داشتن دیدگاه‌های مثبت، خوش‌بین بودن و استفاده از هر مشکلی برای رشد شخصی از دیگر مهارت‌های تاب‌آوری است.

از دیگر تکنیک های تاب‌آوری هم می تواند مطالعه مقاله تاب‌آوری و یا کتاب های مربوط به این موضوع باشد. در این بین با مفاهیم تاب‌آوری فرهنگی، تاب‌آوری اجتماعی و موانع تاب‌آوری آشنا می شویم. با به کار بردن روش هایی که یاد می گیریم هم خودمان به آرامش می رسیم و هم خانواده مان. با توجه به اینکه این مهارت آموختنی است، پس، از طریق تمرین، یادگیری و آموزش می توانیم تاب‌آوری در کودکان را نیز افزایش دهیم و سواد زندگی کردن را به آنها بیاموزیم.

راهکارهای ساده ای برای تمرین تاب‌آوری وجود دارد همچون: پرورش مهارت حل مسئله، بالا بردن مهارت‌های اجتماعی، نگاه مثبت به آینده و داشتن انگیزه و هدف. در واقع، تمرین تاب‌آوری به خود شخص بستگی دارد. هر چه بیشتر همت کند، نتیجه بهتری هم خواهد گرفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
محسن
۱۴۰۰/۱۱/۱۱

نویسنده در مقدمهٔ کتاب می‌گوید کتاب‌های خودیاری را می‌شود به دو گروه تقسیم کرد: کتاب‌هایی که ادعا می‌کنند هر چی تو زندگی بخواهیم را می‌توانیم داشته باشیم به شرط اینکه روی آن تمرکز کنیم (این دسته از کتاب‌ها را خودم

- بیشتر
مهدیه
۱۴۰۰/۰۹/۲۵

کتابی بسیار عالی در زمینه خودیاری. متنی بسیار جذاب و شیرین

Mahdi
۱۴۰۱/۰۱/۰۴

لطفا به بینهایت اضافه بشه

نیلو
۱۴۰۱/۰۱/۲۱

لطفا این کتاب رو در بینهایت قرار بدید ممنون

محمد تقی
۱۴۰۱/۰۲/۱۶

سلام صوتی کتاب تاب آوری در سیلی واقیعیت میخواستم میشه راهنماییم بفرمایید ممنون

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
ویلیام شکسپیر به کرات این جمله را بازگو کرده است: هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد، بلکه اندیشه ماست که آن را تبدیل به بد یا خوب می‌کند.
محسن
زمانی که به گذشته خود می‌اندیشید، متوجه خواهید شد که لحظاتی که حقیقتاً زندگی کرده‌اید، زمانی بوده است که کارهای خود را از روی عشق انجام داده‌اید.
محسن
ارزش‌ها مشخص می‌کنند که شما چگونه می‌خواهید رفتار کنید، در حالی‌که اهداف مشخص می‌کنند که شما چه چیزی را می‌خواهید به دست آورید.
محسن
اگر بخواهیم از هر رابطه‌ای به بهترین شکل ممکن بهره ببریم، لازم است درگیر آن شویم، در آن مشارکت کنیم، به طور کامل در آن حضور پیدا کنیم، دربارهٔ آن کنجکاو باشیم و در آن سهم داشته باشیم. وقتی که با یک شخص یا یک موضوع، کاملاً در ارتباط و پیوند باشیم، رابطه بسیار غنی‌تری را تجربه خواهیم کرد.
محسن
در بودیسم عقیده بر این است که، خشم شبیه یک زغال داغ برافروخته است که آن را در دست نگه می‌دارید تا روی فرد دیگری پرتاب کنید. در انجمن الکلی‌های گمنام (AA‌) عقیده دارند، "خشم شبیه بلعیدن زهر به امید مرگ فرد دیگری است." نگرش مشترک در این عقاید این است: زمانی که در دام خشم می‌افتیم، به خود آسیب می‌زنیم و این آسیب و رنج حتی از آسیب کنونی نیز بیشتر است.
محسن
مهربان بودن با خود را تمرین کنید (حتی اگر ذهنتان می‌گوید که شما سزاوارش نیستید).
محسن
آنها به شما می‌گویند که افکار منفی را به چالش بکشید، مورد بحث قرار دهید، یا باطل شمارید و افکار مثبت را جایگزین آنها کنید ـ و این قطعاً یک پیشنهاد گمراه‌کننده است! این دیدگاه به طور معمول جذاب است: افکار بد را لگدکوب و آنها را با فکرهای خوب جایگزین کنید. ولی مشکل این است که اگر ما شروع به جنگیدن با افکار خود کنیم، هرگز پیروز نخواهیم شد. چرا؟ زیرا تعداد بی‌شماری از افکار به اصطلاح منفی وجود دارد، و هیچ فردی تاکنون موفق به پیدا کردن روشی برای از بین بردن آنها نشده است.
محسن
از خود می‌پرسم: آیا می‌توانم از گفتن "آن را درست انجام بده" یا "کار را تمام کن"، رها شوم؟ فعالیتی که در حال انجام آن هستم، برایم معنادار است. نمی‌خواهم آن را با عجله، از روی ناچاری یا تنفر انجام دهم. آیا می‌توانم با پذیرش و کنجکاوی به آن بنگرم؟ آیا می‌توانم آن کار را با آرامش و مسالمت، توجه و سخاوت انجام دهم؟ آیا می‌توانم آن را با سادگی و مهربانی درآمیزم؟ بله می‌توانم. بنابراین روی صندلی می‌نشینم، پشتم را صاف می‌کنم، انگشتان خود را روی کیبورد قرار می‌دهم، و آنچه را که برایم مهم است انجام می‌دهم.
fateme
زندگی نه از فداکاری‌ها یا و ظایف بزرگ، بلکه از چیزهای کوچکی که لبخند بر لبمان می‌آورند، و مهربانی‌ها، و تعهدات کوچکی که از روی عادت ارائه می‌شوند ساخته می‌شود.
محسن
نتیجه سال‌ها تکامل، ذهن ما به یک ماشین حل مسئله معرکه و عالی تغییر شکل پیدا کرده است. به هر جایی نگاه می‌کند، مشکلات را می‌بیند: چیزهایی که به اندازه کافی، خوب نیستند. (بنابراین اگر کسی تاکنون به شما گفته است که تفکر منفی نشانه‌ای از ذهن ضعیف و معیوب است، به وضوح نمی‌دانسته درباره چه چیزی صحبت می‌کند. این روند روانی کاملاً طبیعی ذهن یک انسان سالم و معمولی است.)
محسن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۲۲۳-۶
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۲۲۳-۶