با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سهل گرایی اثر گرگ مک‌کیون

دانلود و خرید کتاب سهل گرایی

انجام راحت‌تر مهم‌ترین کارها

۳٫۶ از ۸ نظر
۳٫۶ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سهل گرایی  نوشته  گرگ مک‌کیون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سهل گرایی

نویسندهٔ کتاب اصل‌گرایی این بار به دنبال سهل‌گرایی رفته است. گرگ مک کیون در کتاب سهل‌گرایی سعی کرده است راهی برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر با زحمت کمتر به ما نشان دهد. سهل‌گرایی هم از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است. سؤال اساسی کتاب این است: چه اتفاقی در زندگی‌تان می‌تواند بیفتد اگر چیزهای آسان ولی بی‌معنا، سخت‌تر و چیزهای ضروری، آسان‌تر شوند؟ سهل‌گرایی با ترجمهٔ فاطمه جابیک و فرزانه حاج‌خلیلی در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است.

درباره‌ کتاب سهل گرایی

دوران آن که به خستگی‌هایمان افتخار کنیم به سر آمده است.  گرگ مک کیون در کتاب سهل‌گرایی به ما می‌آموزد که فرسودگی نشان افتخار نیست.

درست است که تلاش بیشتر برابر با نتیجهٔ بهتر است ولی نه همیشه. هرچه باشد، به هرحال انرژی ما محدود است و منابع محدود باارزش هستند و نباید همین جوری هدرشان داد.

اگر به جای روش‌های خسته‌کننده رویکردی متضاد در پیش بگیریم چه؟ اگر به‌جای زیادی تلاش‌کردن تا سرحد ممکن و گاهی فراتر از ظرفیت‌مان، راه آسان‌تری را پیش بگیریم، چه؟ 

درباره گرگ مک کیون

گرگ مک کیون در دانشگاه بریگام ارتباطات و روزنامه‌نگاری خواند و بعد در دانشگاه استنفورد در رشتهٔ مدیریت ارشد کسب و کار تحصیل کرده است. گرگ مک کیون نویسنده و سخنرانی موفق و یکی از نویسنده‌های ثابت مجله‌ٔ کسب و کار هاروارد است.

خواندن کتاب سهل‎ گرایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر می‌خواهید کمتر زحمت بکشید و بیشتر موفق شوید، این کتاب شماست!

بخشی از کتاب سهل گرایی

راه سهل و بی‌زحمت

... این روزها بیشترِ ما تا می‌توانیم همیشه زحمت می‌کشیم. ضرب‌آهنگی در کار نیست، هرچه هست فقط تلاش طاقت‌فرساست. ما در دورانی زندگی می‌کنیم که فرصت‌های زیادی پیش رو داریم. ولی زندگی مدرن مانند کوهنوردی در ارتفاع بالاست. ذهن‌مان خوب کار نمی‌کند و انگار مِه‌گرفته است. زمین زیرپای‌مان متزلزل به نظر می‌رسد. هوا رقیق است و احساس می‌کنیم حتی سه سانتی‌متر پیش‌رفتن هم به طرز عجیبی خسته‌کننده است. شاید این حال به‌دلیل ترس بی‌پایان و نبود قطعیت در مورد آینده است. شاید به‌دلیل تنهایی و انزواست. شاید به علت نگرانی‌ها و مشکلات مالی است. شاید به‌خاطر مسئولیت‌هاست؛ همهٔ فشارهایی که روزانه ما را خفه می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است. این کتاب را ننوشتم تا این مصائب را کم‌اهمیت جلوه دهم، بلکه این کتاب را نوشتم تا کمک کنم از بار سنگین مصائب بکاهید. شاید این کتاب تحمل چیزهای سخت و طرز برخورد با آن‌ها را کاملاً آسان نکند ولی باور دارم که بسیاری از چیزهای سخت را حداقل آسان‌تر می‌کند. چالش‌های سنگین و بزرگ که ما را آشفته و خسته می‌کنند طبیعی هستند، ولی احساس آشفتگی و خستگی به‌دلیل ناامیدی‌ها و ناراحتیِ هر روز نیز به همان می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است. این کتاب را ننوشتم تا این مصائب را کم‌اهمیت جلوه دهم، بلکه این کتاب را نوشتم تا کمک کنم از بار سنگین مصائب بکاهید. شاید این کتاب تحمل چیزهای سخت و طرز برخورد با آن‌ها را کاملاً آسان نکند ولی باور دارم که بسیاری از چیزهای سخت را حداقل آسان‌تر می‌کند. چالش‌های سنگین و بزرگ که ما را آشفته و خسته می‌کنند طبیعی هستند، ولی احساس آشفتگی و خستگی به‌دلیل ناامیدی‌ها و ناراحتیِ هر روز نیز به همان اندازه طبیعی است. همه، آن را تجربه می‌کنند و این روزها به نظر می‌رسد که این اتفاق برای تعداد بیشتری از ما و بیشتر از قبل رخ می‌دهد. عجیب است که جواب بعضی از ما به خستگی و آشفتگی، کار و تلاش بیشتر و طولانی‌تر است. این‌که فرهنگ ما فرسودگی و خستگی را افتخار دانسته و آن را معیاری برای ارزیابی موفقیت و ارزش فرد می‌داند هم کمکی به بهبود اوضاع نمی‌کند. پیام ضمنی این فرهنگ این است که اگر ما همیشه خسته نیستیم، حتماً به‌اندازهٔ کافی تلاش نمی‌کنیم. چیزهای بزرگ سهم کسانی است که رنج می‌کشند و از پا می‌افتند. حالا میزان له‌شدن به‌نوعی خود هدف است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
serenay3-3
۱۴۰۰/۰۷/۲۹

چرا طاقچه بی نهایت ندارتش :(

sinooze
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

بخاطر احترام به سیاست های طاقچه در نحوه ی نظر دهی خلاصه ای که از این کتاب نوشتم و خلاصه های اینده رو تو قسمت نظرات نمینویسم.اما میتونید خلاصه ی تقریبا کاملی از این کتاب رو به همراه بریده ها

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
به‌جای این‌که بابت اشتباه‌های کوچک خودتان را تحقیر کنید، بابت این‌که دیگر چنین اشتباهی را تکرار نخواهید کرد به خودتان افتخار کنید.
SaNaZ
داشتم به دلایلی درست، کارهای درستی انجام می‌دادم ولی روشم غلط بود.
SaNaZ
وقتی پریشان و سرگشته هستیم، علت این نیست که شرایط ذاتاً طاقت‌فرساست. شاید دلیلش این است که چیزی را در سرمان بسیار پیچیده می‌کنیم.
SaNaZ
هیچ استادی بی‌اشتباه استاد نمی‌شود. و هیچ یادگرفتنی بدون داشتن «جرئت مزخرف‌بودن» امکان‌پذیر نیست.
SaNaZ
برای موفق‌شدن در یک کار باید اول انجامش دهید.
SaNaZ
اگر در ابتدا اولویت‌تان مهم‌ترین چیزها باشد، در زندگی‌تان نه‌تنها برای مهم‌ترین چیزها، بلکه برای چیزهای دیگر فضاهایی ایجاد می‌شود.
SaNaZ
حداقل قدم‌های لازم برای رسیدن به نتیجهٔ مطلوب چیست
SaNaZ
وقتی یکی از معدود کسانی هستید که یک تخصص خاص را دارند، برتری فوق‌العاده‌ای نسبت به دیگران خواهید داشت.
SaNaZ
شما مانند ابَررایانه‌ای هستید که با قابلیت‌هایی بسیار قوی طراحی شده است. طوری ساخته شده‌اید که بتوانید سریع بیاموزید، مشکلات را به‌طور غریزی حل کرده و بهترین اقدام بعدی را بدون زحمت محاسبه کنید. در شرایط بهینه.، ذهن‌تان با سرعت فوق‌العاده‌ای کار می‌کند. ولی درست مانند یک اَبررایانه، مغزتان همیشه به‌صورت بهینه عمل نمی‌کند. به این فکر کنید که چطور وقتی هارد رایانه پر از فایل می‌شود یا تصاویر ذخیره‌شده در حافظهٔ مرورگر زیاد می‌شوند، این داده‌ها سرعت رایانه‌تان را کُند می‌کنند. دستگاه هنوز هم قدرتش از نظر محاسبه بالاست ولی توانایی‌هایش برای انجام کارهای ضروری، کمتر در دسترس است. به همین ترتیب، وقتی ذهن‌تان هم شلوغ و پر از فرضیات، احساسات منفی و الگوهای فکری مسموم است، به انرژیِ فکریِ کمتری دسترسی دارید تا ضروری‌ترین کارها را انجام دهید.
احسان رضاپور
در زندگی هر بلایی که به سرتان بیاید، هر سختی‌ای که در زندگی داشته باشید، هر دردی که بکشید، هرقدر هم که مهم و بزرگ باشند در مقایسه با قدرتی که در انتخاب واکنش‌تان دارید، هیچ هستند.
SaNaZ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۸۹-۷
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۸۹-۷