دانلود و خرید کتاب سهل گرایی گرگ مک‌کیون ترجمه فاطمه جابیک
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سهل گرایی اثر گرگ مک‌کیون

کتاب سهل گرایی

معرفی کتاب سهل گرایی

نویسندهٔ کتاب اصل‌گرایی این بار به دنبال سهل‌گرایی رفته است. گرگ مک کیون در کتاب سهل‌گرایی سعی کرده است راهی برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر با زحمت کمتر به ما نشان دهد. سهل‌گرایی هم از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است. سؤال اساسی کتاب این است: چه اتفاقی در زندگی‌تان می‌تواند بیفتد اگر چیزهای آسان ولی بی‌معنا، سخت‌تر و چیزهای ضروری، آسان‌تر شوند؟ سهل‌گرایی با ترجمهٔ فاطمه جابیک و فرزانه حاج‌خلیلی در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است.

درباره‌ کتاب سهل گرایی

دوران آن که به خستگی‌هایمان افتخار کنیم به سر آمده است.  گرگ مک کیون در کتاب سهل‌گرایی به ما می‌آموزد که فرسودگی نشان افتخار نیست.

درست است که تلاش بیشتر برابر با نتیجهٔ بهتر است ولی نه همیشه. هرچه باشد، به هرحال انرژی ما محدود است و منابع محدود باارزش هستند و نباید همین جوری هدرشان داد.

اگر به جای روش‌های خسته‌کننده رویکردی متضاد در پیش بگیریم چه؟ اگر به‌جای زیادی تلاش‌کردن تا سرحد ممکن و گاهی فراتر از ظرفیت‌مان، راه آسان‌تری را پیش بگیریم، چه؟ 

درباره گرگ مک کیون

گرگ مک کیون در دانشگاه بریگام ارتباطات و روزنامه‌نگاری خواند و بعد در دانشگاه استنفورد در رشتهٔ مدیریت ارشد کسب و کار تحصیل کرده است. گرگ مک کیون نویسنده و سخنرانی موفق و یکی از نویسنده‌های ثابت مجله‌ٔ کسب و کار هاروارد است.

خواندن کتاب سهل‎ گرایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر می‌خواهید کمتر زحمت بکشید و بیشتر موفق شوید، این کتاب شماست!

بخشی از کتاب سهل گرایی

راه سهل و بی‌زحمت

... این روزها بیشترِ ما تا می‌توانیم همیشه زحمت می‌کشیم. ضرب‌آهنگی در کار نیست، هرچه هست فقط تلاش طاقت‌فرساست. ما در دورانی زندگی می‌کنیم که فرصت‌های زیادی پیش رو داریم. ولی زندگی مدرن مانند کوهنوردی در ارتفاع بالاست. ذهن‌مان خوب کار نمی‌کند و انگار مِه‌گرفته است. زمین زیرپای‌مان متزلزل به نظر می‌رسد. هوا رقیق است و احساس می‌کنیم حتی سه سانتی‌متر پیش‌رفتن هم به طرز عجیبی خسته‌کننده است. شاید این حال به‌دلیل ترس بی‌پایان و نبود قطعیت در مورد آینده است. شاید به‌دلیل تنهایی و انزواست. شاید به علت نگرانی‌ها و مشکلات مالی است. شاید به‌خاطر مسئولیت‌هاست؛ همهٔ فشارهایی که روزانه ما را خفه می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است. این کتاب را ننوشتم تا این مصائب را کم‌اهمیت جلوه دهم، بلکه این کتاب را نوشتم تا کمک کنم از بار سنگین مصائب بکاهید. شاید این کتاب تحمل چیزهای سخت و طرز برخورد با آن‌ها را کاملاً آسان نکند ولی باور دارم که بسیاری از چیزهای سخت را حداقل آسان‌تر می‌کند. چالش‌های سنگین و بزرگ که ما را آشفته و خسته می‌کنند طبیعی هستند، ولی احساس آشفتگی و خستگی به‌دلیل ناامیدی‌ها و ناراحتیِ هر روز نیز به همان می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است. این کتاب را ننوشتم تا این مصائب را کم‌اهمیت جلوه دهم، بلکه این کتاب را نوشتم تا کمک کنم از بار سنگین مصائب بکاهید. شاید این کتاب تحمل چیزهای سخت و طرز برخورد با آن‌ها را کاملاً آسان نکند ولی باور دارم که بسیاری از چیزهای سخت را حداقل آسان‌تر می‌کند. چالش‌های سنگین و بزرگ که ما را آشفته و خسته می‌کنند طبیعی هستند، ولی احساس آشفتگی و خستگی به‌دلیل ناامیدی‌ها و ناراحتیِ هر روز نیز به همان اندازه طبیعی است. همه، آن را تجربه می‌کنند و این روزها به نظر می‌رسد که این اتفاق برای تعداد بیشتری از ما و بیشتر از قبل رخ می‌دهد. عجیب است که جواب بعضی از ما به خستگی و آشفتگی، کار و تلاش بیشتر و طولانی‌تر است. این‌که فرهنگ ما فرسودگی و خستگی را افتخار دانسته و آن را معیاری برای ارزیابی موفقیت و ارزش فرد می‌داند هم کمکی به بهبود اوضاع نمی‌کند. پیام ضمنی این فرهنگ این است که اگر ما همیشه خسته نیستیم، حتماً به‌اندازهٔ کافی تلاش نمی‌کنیم. چیزهای بزرگ سهم کسانی است که رنج می‌کشند و از پا می‌افتند. حالا میزان له‌شدن به‌نوعی خود هدف است.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات میلکان

مشاهده همه

نظرات کاربران

serenay3-3
۱۴۰۰/۰۷/۲۹

چرا طاقچه بی نهایت ندارتش :(

میم. خ
۱۴۰۱/۰۹/۰۲

سوال اصلی کتاب اینست که کارهای ضروری را چگونه آسان‌تر انجام دهیم؟ کتاب اول سعی می‌کند این ایده رایج را که برخی تصور می‌کنند حتما همه کارهای مهم باید با زحمت زیاد انجام شود زیرسوال ببرد و در ادامه راهکارهایی برای

- بیشتر
sinooze
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

بخاطر احترام به سیاست های طاقچه در نحوه ی نظر دهی خلاصه ای که از این کتاب نوشتم و خلاصه های اینده رو تو قسمت نظرات نمینویسم.اما میتونید خلاصه ی تقریبا کاملی از این کتاب رو به همراه بریده ها

- بیشتر
mz
۱۴۰۱/۰۸/۲۲

روش های مناسب قابل اجرا برای رسیدن به هدف پیشنهاد میکند موافق فعالیت آرام وپیوسته برای رسیدن به نتیجه است

شیرپسته
۱۴۰۲/۰۱/۱۲

این همون کتاب آسوده گرایی هست از یک انتشارات دیگه شما هم مثل من ممکنه اشتباهی دوتاشو بخرید گفتم بدونید عزیزان

holo
۱۴۰۲/۰۵/۲۸

در خصوص این کتاب بگم که من برهه ای این کتاب رو خوندم که دقیقا داشتم پوست خودم رو با کارهای سنگین‌ و دوباره کاری میکَندم. این کتاب رسالت خودش رو برای من تموم کرد. به معنای کلمه باید گفت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۹۱)
«زندگی‌ای که صرف اشتباه‌کردن شود نه‌تنها شرافتمندانه‌تر، بلکه مفیدتر از زندگی‌ای است که صرف کاری‌نکردن شده است.»
کاربر ۲۰۲۷۴۳۵
به‌جای این‌که بابت اشتباه‌های کوچک خودتان را تحقیر کنید، بابت این‌که دیگر چنین اشتباهی را تکرار نخواهید کرد به خودتان افتخار کنید.
SaNaZ
به‌جای این‌که بابت اشتباه‌های کوچک خودتان را تحقیر کنید، بابت این‌که دیگر چنین اشتباهی را تکرار نخواهید کرد به خودتان افتخار کنید
زوزو
برای موفق‌شدن در یک کار باید اول انجامش دهید.
SaNaZ
هیچ استادی بی‌اشتباه استاد نمی‌شود. و هیچ یادگرفتنی بدون داشتن «جرئت مزخرف‌بودن» امکان‌پذیر نیست.
SaNaZ
جورج الیوت «اگر زندگی را برای هم آسان‌تر نمی‌کنیم پس برای چه زندگی می‌کنیم؟».
BookishFateme
وقتی پریشان و سرگشته هستیم، علت این نیست که شرایط ذاتاً طاقت‌فرساست. شاید دلیلش این است که چیزی را در سرمان بسیار پیچیده می‌کنیم.
SaNaZ
داشتم به دلایلی درست، کارهای درستی انجام می‌دادم ولی روشم غلط بود.
SaNaZ
گوش‌دادن سخت نیست، جلوگیری از به‌بیراهه‌رفتن ذهن است که خیلی مشکل است. در لحظه حضورداشتن سخت نیست، بلکه دائم فکرنکردن به گذشته و آینده سخت است.
SaNaZ
وقتی یکی از معدود کسانی هستید که یک تخصص خاص را دارند، برتری فوق‌العاده‌ای نسبت به دیگران خواهید داشت.
SaNaZ

حجم

۳۴۲٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۲۱۶ صفحه

حجم

۳۴۲٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۲۱۶ صفحه

قیمت:
۳۷,۰۰۰
تومان