با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آسایش اثر مت هیگ

دانلود و خرید کتاب آسایش

۳٫۰ از ۱۶ نظر
۳٫۰ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آسایش  نوشته  مت هیگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آسایش

آسایش اثری از مت هیگ نویسنده و روزنامه نگار انگلیسی است که با ترجمه مهشید شبانیان در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است. 

 درباره کتاب آسایش

 مت هیگ در این کتاب یادداشت ها و برداشت‌های خود را درباره آسایش با شما به اشرتاک می‌گذارد. به گفته خودش این یادداشت ها، استعاره‌ها، نقل‌قول‌ها، مطالعات موردی و حتی دستورالعمل‌های گاه‌به‌گا نظم خاصی ندارند و مثل زندگی بی‌نظم و به‌هم‌ریخته‌اند و شامل چندین فصل کوتاه و تعدادی فصل بلندند. می‌توانید هر طور که بخواهید آن را بخوانید. می‌توانید از اول شروع کنید و تا آخر پیش بروید یا می‌توانید از آخر شروع کنید و به اول برسید یا می‌توانید آن را جسته و گریخته مطالعه کنید. البته این یادداشت ها نوعی مضمون ضمنی دارد. مضمون آن ارتباط است. ما همه‌چیز هستیم و به همه‌چیز متصل می‌شویم؛ انسان به انسان، لحظه به لحظه، درد به لذت، یأس به امید.

 با خواندن یادداشت‌های مت هیگ درباره آسایش لحظاتی را درباره این پدیده مهم در زندگی فکر کنید. از آنها الهام بگیرید و دریچه‌های ذهن خود را به روی این پدیده، دیگرگونه بگشایید. 

خواندن کتاب آسایش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران کتاب‌های روان‌شناسی و انگیزشی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب آسایش

هیچ‌چیز خوب یا بد نیست

وقتی هملت به دوستان قدیمی دانشگاهش، روزنکرانتز و گیلدنسترن می‌گوید که «هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد، بلکه تفکر ما چنین چیزی را می‌سازد» از جنبهٔ مثبت آن حرف نمی‌زند. شاهزادهٔ شکسپیر در حالتی ناخوشایند و افسرده به سر می‌برد، اما این حالش دلیلی دارد. او می‌گوید که دانمارک و در واقع کل جهان زندانی بیش نیست. برای او دانمارک واقعاً زندانی جسمانی و روانی است، اما او همچنین از نقش دیدگاه در این امر آگاه است و این‌که جهان و دانمارک ذاتاً بد نیستند. آن‌ها از دیدگاه او بد هستند، چون او این‌گونه فکر می‌کند.

رویدادهای خارجی خنثی هستند. آن‌ها فقط در لحظهٔ ورود به ذهن ما ارزش مثبت یا منفی پیدا می‌کنند. در نهایت به خود ما بستگی دارد که چطور به استقبال چنین چیزهایی برویم. مطمئناً همیشه آسان نیست، اما این‌که بدانی می‌توان به روش‌های مختلف به چیزها نگاه کرد باعث آرامش خاطر است. همچنین به ما قدرت می‌دهد، زیرا ما تحت سلطهٔ جهانی نیستیم که هرگز نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم، ما تحت سلطهٔ ذهنی هستیم که می‌توانیم، بالقوه با تلاش و اراده، تغییر و گسترش آن را آغاز کنیم. ذهن ما ممکن است زندان‌هایی بسازد، ولی کلیدها را نیز در اختیارمان می‌گذارد.

تغییر، واقعیت دارد

ما همیشه کلیدها را تغییر می‌دهیم یا بهتر بگویم زمان همیشه کلیدها را تغییر می‌دهد، چون زمان یعنی تغییر و تغییر، ماهیت زندگی است. دلیل امیدواری است.

به دلیل انعطاف‌پذیری عصبی است که مغز ما بر اساس چیزهایی که تجربه می‌کنیم ساختار خود را تغییر می‌دهد. هیچ‌یک از ما همان افرادی نیستیم که ده سال پیش بودیم. وقتی چیزهای وحشتناکی را تجربه یا احساس می‌کنیم، یادآوری این نکته که هیچ‌چیز دوام نمی‌آورد مفید است. دیدگاه‌ها تغییر می‌کنند. ما به نسخه‌های دیگری از خودمان تبدیل می‌شویم. سخت‌ترین سؤالی که تابه‌حال از من پرسیده شده این است: «وقتی کسی را ندارم چطور برای دیگران زنده بمانم؟» پاسخ این است که برای نسخه‌های دیگر خودت زنده بمان. بله نه‌تنها برای افرادی که ملاقات خواهی کرد، بلکه برای کسانی که در آینده خواهی بود زنده می‌مانی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سقراط
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

خب سلام امیدوارم که اوقات به کامتان شیرین باشه خب کتاب آسایش را از نظر محتوا متوسط می بینم اما در جای جای کتاب میشه اون جمله هایی که برای لحظه ای آدم را به فکر کردن وادار می کنه را

- بیشتر
کاربر ۲۳۴۴۹۸۱
۱۴۰۰/۰۷/۱۷

لطفا به طاقچه بی نهایت اضافه اش کنین سپاس

tata.b
۱۴۰۰/۱۲/۱۴

( خواندن نسخه چاپی) ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ من بعد از خوندن کتاب کتابخانه نیمه شب از همین نویسنده سراغ این کتاب اومدم و دیدم که هرچی توی کتابخانه نیمه شب هست توی این هم هست // 🍀 نکه این کتاب همون کتاب

- بیشتر
کاربر ۳۰۶۹۶۰۳
۱۴۰۱/۰۱/۱۰

ترجمه اصلا روان نیست علیرغم ساده بودن متن کتاب، ترجمه پیچیده ش کرده

Hadi Ahmadi
۱۴۰۰/۱۱/۱۰

مت هیگ کم نظیر

Saeidehhh
۱۴۰۰/۰۹/۰۳

ترجمه‌ی بسیار بدی داشت. واقعا بعید به نظر میرسید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳)
«بگذار هر اتفاقی برایت رخ بدهد: چه زیبا و چه دهشتناک. تو به زندگی‌ات ادامه بده. هیچ حسی نهایی نیست.» راینر ماریا ریلکه، کتاب ساعات
Anahid
ما همیشه از درد و رنجی که احساس می‌کنیم بزرگ‌تر هستیم، همیشه.
Anahid
گاهی تنها کاری که برای دوباره بلندشدن باید انجام دهی این است که رو به جلو حرکت کنی.
marie45
بخشش خود، دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کند. با اعتقاد به این‌که آدم بدی هستی به آدم خوبی تبدیل نمی‌شوی.
marie45
دیدن مشکل به غلبه بر آن کمک می‌کند. نمی‌توانی از کوهی بالا بروی که تظاهر می‌کنی وجود ندارد.
Anahid
قبل از نیمه‌شب به رختخواب برو، برای خوابیدن بیش از حد تلاش نکن فقط به ذهنت اجازه بده به روزی که گذراندی فکر کند و بگذار تمام آن ترس‌ها و ناکامی‌ها از ذهنت بیرون بروند.
Anahid
ما درست به همان اندازهٔ روز تولدمان زنده و انسان هستیم. تنها لازم است زندگی کنیم و امید داشته باشیم.
marie45
در زندگی فقط پایان‌های باز وجود دارد و این نفرین نیست، چیز خوبی است.
Anahid
برای کسی که به آن تبدیل خواهی شد دوام بیاور.
Ali.T
«بگذار هر اتفاقی برایت رخ بدهد: چه زیبا و چه دهشتناک. تو به زندگی‌ات ادامه بده. هیچ حسی نهایی نیست.» راینر ماریا ریلکه، کتاب ساعات
Anahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۲۷۳-۳
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۲۷۳-۳