با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا اثر بهار برادران

دانلود و خرید کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا

روایتی افسانه‌ای از زندگی نخستین بانوی دریانورد

۴٫۲ از ۴۱ نظر
۴٫۲ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا  نوشته  بهار برادران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا

کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا، روایتی افسانه‌ای از زندگی نخستین بانوی دریانورد است. نویسندهٔ این کتاب بهار برادران است و نشر موج آن را به چاپ رسانده است. آرتمیس دختری است که محدودیت‌ها را برنمی‌تابد و قبول نمی‌کند که به خاطر دختر بودنش از امکاناتی محروم باشد. بانوی جوان پا به دربار هخامنشی می‌گذارد تا رویاهایش را محقق کند. کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا روایتی افسانه‌ای از زندگی نخستین بانوی دریانورد است. این اثر با شخصیت های تاریخی زیادی همراه است و آرتمیس قهرمان اصلی داستان، شخصیتی افسانه‌ای است که برای محقق ساختن آرزوهایش، به دربار هخامنشی وارد می‌شود. شاید به نظر بیاید مخاطب اصلی کتاب پیش رو دخترها هستند، اما هرکس که رویایی در سر دارد و محدودیت‌ها و مشکلاتی را پیش روی خود می‌بیند، مخاطب این کتاب خواهد بود. این داستان پیام های زیادی را برای همهٔ ما به همراه دارد، از جمله: پذیرش شکست، شجاعت، روبرو شدن با موانع بسیار و جا نزدن، داشتن انتخاب های سخت ولی در عین حال درست و… .

درباره آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا

افسانه‌ها هرگز نمی‌میرند. همواره صدایمان می‌زنند. کافی است دعوت‌شان را پاسخ دهیم تا بخشی از وجودمان شوند. حقیقت شوند. قهرمان بسازند و در تاریخ ماندگار شوند.‬ آرتمیس نشان از ارزش و جایگاه دختران دارد و این ارزش را در قالب حقیقتی افسانه ای به گوش خواننده می رساند.

‎‫آرتمیس نیز حقیقتی بود افسانه‌ای. از دل افسانه متولد شد تا در دل تاریخ ماندگار شود. او ایستاد تا چون رویاهایش بزرگ شود. جنگید تا نامش در کنار خشایارشا، پادشاه بزرگ ایران، جاودان شود.‬ تاریخ از حقایق گذشته پرده برمی‌دارد. تلاش می‌کند زندگی واقعی اجدادمان را نشان دهد. صادقانه شکست‌ها را تصویر می‌کند و با افتخار دستاوردها را به رخ می‌کشد. اما ادبیات از جنس دیگری است. ادبیات خلق می‌شود تا جهانی متفاوت را به تصویر بکشد. ادبیات آزادانه با تخیل می‌آمیزد و آنچه را که هست زیباتر نشان می‌دهد.

پس گزاره‌های تاریخی نزدیک‌ترین روایت به واقعیت‌اند. از ادبیات ملموس‌ترند و از جنس جامعه‌اند، اما بسیار محدودند. به تنهایی نمی‌توانند داستان بسازند. این‌گونه است که تاریخ و ادبیات تلفیق می‌شوند و رمان تاریخی متولد می‌شود.

آنچه مقابل شماست داستانی از همین جنس است. بخشی از آن چون تاریخ و گزاره‌هایش واقعی است و بخشی دیگر با تخیل نوشته شده است. دغدغه‌هایی که در فضای داستان مطرح می‌شوند نیز به همین شکل‌اند. برخی تاریخی و واقعی‌اند، اما برخی دیگر ساخته شده‌اند تا روند داستان را پیش ببرند. البته ذات انسان در طول تاریخ ثابت مانده است. بشر امروز خود را پیشرفته‌تر و داناتر از بشر دیروز می‌داند، اما هنوز با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کند که زمانی گریبان‌گیر اجدادش بوده است. پس تاریخ تنها روایتگر گذشته نیست. حال و آینده را نیز روایت می‌کند. تا زمانی که انسان همان انسان است تاریخ پیوسته تکرار می‌شود. به امید آن‌که مطالعه‌اش راهگشا باشد.

کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پیشنهاد می‌کنیم تمام نوجوانان بلندپرواز خصوصاً دخترانی که فکر می‌کنند به خاطر دختر بودن نمی‌توانند به اهدافی که آرزویش را دارند برسند، این کتاب را بخوانند.

بخشی از کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا

خشایارشا لحظه‌ای به من نگاه می‌کند. با چشمانی که می‌گفت رام‌نشدنی هستند به او خیره می‌شوم. لبخند می‌زند و نقشهٔ روی میز را باز می‌کند. دستش را بر روی خلیج فارس می‌گذارد و با انگشتانش مسیر خلیج فارس تا مدیترانه را طی می‌کند. به کاریا که می‌رسد می‌ایستد. مدتی در همین وضعیت می‌ماند. سپس دستش را برمی‌دارد و می‌گوید:

- فرصتی که میدم یک بخشش نیست. یک معامله‌ست. هرچه به تو داده میشه، باید باز پس بدی. اگر اعتباری پیدا کنی، باید به من اعتبار بده. اگر قدرتی پیدا کنی، باید قدرت من باشه. اگر شهرتی، شهرت من و اگر موفقیتی، موفقیت من.

پرسشگرانه به من نگاه می‌کند. سرم را به نشانهٔ تایید خم می‌کنم. دستش را روی پارسه می‌گذارد:

- تو نمی‌تونی در پارسه بمونی چون دشمنانی در دربار پیدا می‌کنی.- دستش را روی کاریا می‌گذارد.- نمی‌تونی در کاریا بمونی، چون موقعیت پادشاه رو به خطر می‌ندازی.- دستش را بر باقی خشکی‌ها می‌کشد.- دختر هم هستی و نمی‌تونی در سرزمین‌های دیگه حامیانی پیدا کنی. در ظاهر جایی باقی نمی‌مونه اما...

ساکت می‌شود. نشانه‌هایی را که اطراف نقشه است برمی‌دارد و روی مسیرهای آبی می‌چیند. از بندر گوگانا۳۸ در پارس تا بندر هالیکارناس در کاریا:

- تو فقط در دریا زنده می‌مونی آرتمیس. می‌تونی مدتی دور از مردم آموزش ببینی، دوستان و حامیانی پیدا کنی و به عنوان اولین بانوی دریاسالار در جهان شهرت پیدا کنی.

- دریاسالار؟

- درسته. دریاسالار. چنین جسارتی در خودت می‌بینی؟

- اگر این تنها راه ممکن باشه، با افتخار می‌پذیرم و تا ابد سپاس‌گزار ولیعهد خواهم بود اما اگر راه دیگه‌ای برای رسیدن به مقام ساتراپی باشه...

- مقام دریاسالاری سپاه هخامنشی کم از ساتراپی نیست.

- البته. دریاسالاری هم یک رویاست. رویایی دور و دوست‌داشتنی، اما ولیعهد خشایارشا گفتن بلندپرواز باشم و زود قانع نشم.

لبخند می‌زند. نقشه را کنار می‌گذارد و به من نزدیک می‌شود. مقابلم می‌ایستد:

- تو رو به بهترین دریاسالاری که می‌شناسم معرفی می‌کنم. باید مدتی طولانی آموزش ببینی. هر زمان برای دریاسالاری آماده و انتخاب شدی، هر زمان به اندازهٔ کافی به من خدمت کردی، مقام ساتراپی از آن تو خواهد بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۴)
بهاره :)
۱۴۰۰/۰۸/۰۳

من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم واقعا عالی بود... در این کتاب تمام کلیشه های جنسیتی کنار گذاشته شد.. آفرین به این نویسنده... برای مثال : اینکه یه دختر همیشه باید موهای بلندی داشته باشه. تنها هنری مه میتونه داشته باشه ازدواج کردنه

- بیشتر
💚💜F.T.M.H💜💚
۱۴۰۰/۰۸/۰۶

سلام علیکم... نسخه چاپی رو دو هفته پیش خریدم و به دو روز نرسید که کتاب را به پایان رساندم😃. دیوانه وار عاشق کتاب شدم😍.... همان طوری که دوستان گفتن مطمئنا این کتاب پیشرفت فوق العاده چشمگیری نسبت به سرگذشت اب و

- بیشتر
vafa
۱۴۰۰/۰۸/۰۳

خطاب به نویسنده: نسبت به کتاب‌های قبلی پیشرفت بسیار چشم‌گیری داشتید. می‌دونستید کجا باید وارد جزئیات بشید و شخصیت آرتمیس زیبا خلق شده بود. (منظورم از زیبایی، ظرافت‌های قشنگ نیست. برای مثال آرتمیس شجاع بود) این جلد به خاطر حماسی بودن

- بیشتر
Dayana
۱۴۰۰/۰۸/۰۵

عالیه😍😍من آرتمیس رو از پوریا و دایانا هم بیشتر دوسش دارم و حتی من با این کتاب آرتمیس درونم رو پیدا کردم توصیه میکنم حتما بخونید😍👌

دوشیزه کتا‌ب‌باز
۱۴۰۰/۰۸/۱۲

سلام خانم برادران عزیز! چقدر خوشحالم که کتابی دیگر از شما رو می‌خونم، کتاب های شما همیشه من رو شگفت زده میکنند و به جرئت می‌تونم بگم من سلیقه‌ی نویسندگی هیچ کس بغیر از شمارو نمی‌پسندم و هر کتابی نوشته‌ی شما

- بیشتر
turkan
۱۴۰۰/۰۸/۰۸

آرتمیس، کهن الگوی یونان باستان انرژی غالب در فمنیست ها بدون دنیای یونگ نمیشه اینارو خوب درک کرد

-Dny.͜.
۱۴۰۰/۰۸/۱۱

هنگامی که تاریخ و ادبیات در هم تنیده میشن اثری خلق میکنن که لحظه ایی نمیتونی چشم از اون برداری بابت تمام اتفاق ریز و درشتش حیرت زده میشی گاهی خوشحال میشی ، بسیار ناراحتت میکنه اما تو فقط به خوندن

- بیشتر
پریسا عبداللهی
۱۴۰۰/۰۸/۱۳

بهار عزیز اول از همه بهت تبریک میگم بهت میگم بهار عزیز چون حس میکنم با این 4 تا کتاب که ازت خوندم با افکار و باورات که خیلی شبیه به خودمه زندکی کردم از دختران قوی چون دایانا و

- بیشتر
zahra
۱۴۰۰/۰۸/۰۵

این کتاب رو حتما بخونید داستان جذابی داره😄😭

ترنم
۱۴۰۰/۰۸/۱۳

خیلی منتظر انتشار این کتاب بودم کتاب خوبی بود از خواندنش لذت بردم انتقادهایی به کتاب وارد هست که دوستان تو کامنت ها بهش اشاره کردن، مثل پرش زمانی زیاد بین فصل ها من در کل قلم خانم برادران رو دوست دارم و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۶)
تقدیم به دختران سرزمینم که سخت‌ترین انتخاب‌ها را پیش رو دارند.
بهار برادران
- نمی‌دونم فهمیدی یا نه، اما دیگه هیچ‌کس تو رو یک دختر نمی‌بینه. - این مهم‌ترین دستاورد من بعد از ورود به کشتیه.
Nika
هنوز می‌خوام بجنگم. - پس بجنگ
Nika
- خندیدن تنها نشانهٔ شادی نیست. گاهی نشانهٔ فرار از غمی بزرگه.
Nika
به راستی خیانت یک زن دردناک‌تر از خیانت یک مرد است. زنی که می‌توانست به سادگی مرا، همجنس خودش را درک کند، اما نکرد. نه تنها درک نکرد بلکه مرا فروخت!
glass fagner:)
من آرتمیس هستم، دریاسالار آرتمیس.
Nika
مادر نیز همیشه با لبخند می‌گفت: - ایونی‌ها از نژاد یونانی هستن و هر دختر یونانی یک شاعر به دنیا میاد. فقط باید زمانش برسه و آدمی که باید، مقابلت قرار بگیره. اون لحظه‌ست که حتی اگر شعر نگی، واژگانی عاشقانه به زبان میاری.
glass fagner:)
سخت‌تر از اون می‌دونی چیه؟ چشمان من که تو هر دو اشک جمع شده، اما نمی‌تونه فروبریزه. سخت‌ترین قسمت دریاسالار شدن همینه. تو همیشه یک دختری، اما هرگز نباید باشی. حتی وقتی همه‌چیز خراب شده، وقتی یک مرد می‌تونه اشک بریزه، تو نباید اشک بریزی. می‌فهمی؟
glass fagner:)
محاله کاری انجام بدم که تو آزار ببینی. از این بابت مطمئن باش.
نّورآ...
به مادر می‌گفتم: - من نمی‌تونم مثل دخترها باشم. نمی‌تونم به بقیه ابراز علاقه کنم. اصلا هیچ کلمهٔ محبت‌آمیزی بلد نیستم.
glass fagner:)

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۲۶-۲۳-۵
تعداد صفحات۳۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۲۶-۲۳-۵