با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب موهبت شگفت انگیز خشم اثر مارشال بی. روزنبرگ

دانلود و خرید کتاب موهبت شگفت انگیز خشم

کاربرد خشم به شیوه ارتباط بدون خشونت

۳٫۹ از ۱۵ نظر
۳٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب موهبت شگفت انگیز خشم  نوشته  مارشال بی. روزنبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب موهبت شگفت انگیز خشم

کتاب موهبت شگفت انگیز خشم نوشته مارشال بی. روزنبرگ است که با ترجمه ندا رحیمیان منتشر شده است. کتاب موهبت شگفت انگیز خشم در ادامه کتاب ارتباط بدون خشونت نوشته شده است و به کاربرد خشم به‌شیوهٔ ارتباط بدون خشونت می‌پردازد.

درباره کتاب موهبت شگفت انگیز خشم

خشم به شما چه می‌‌گوید؟ حمله که می‌‌کند احساس‌‌‌اش می‌‌کنید. صورت‌‌‌‌تان برافروخته می‌شود و دیدتان محدود. همچنان که فکرهای قضاوت‌‌گرانه در ذهن‌‌تان سرریز می‌‌کند ضربان قلب‌‌تان تندتر می‌‌شود.

 حالا خشم‌‌تان برانگیخته شده، و چیزی نمانده حرفی بزنید یا کاری بکنید که به احتمال زیاد وضع را بدتر خواهد کرد. راه دیگری هم هست. «زیان زندگی» به ما می‌‌آموزد که خشم در خدمت هدف مشخصی است که زندگی را غنا می‌‌بخشد. زنگ خطری است که هشدار می‌‌دهد ارتباط شما با ارزش‌‌هایتان قطع شده و نیازهای شما برآورده نمی‌‌شود.

 مارشال روزنبرگ به شما نشان می‌‌دهد که چگونه از خشم برای کشف نیازی که دارید استفاده کنید، و این نیازها را به شیوه‌‌ای سازنده برآورده کنید.این کتاب به صورت خاص از خشم و راهکارهای این الگوی ارتباطی در مواجهه با آن صحبت می‌کند. تعابیری از قبیل مهار، فروخوردن و تدبیر خشم را کنار می‌گذارد و دید جدیدی نسبت به خشم و علت به وجود آمدن آن می‌دهد. به ما می‌آموزد که افراد، حوادث و موضوعات علت خشم نیستند بلکه صرفاً «محرک» اند؛ و قضاوت‌ها و نیازهای برآورده‌نشدهٔ ماست که موجب خشم می‌شوند. این کتاب به ما کمک می‌کند به‌جای سرکوب یا برون‌ریزی مخاطره‌آمیز خشم، آن را به صورت کامل «بیان کنیم»، به گونه‌ای که برآورده شدن نیازهایمان محتمل‌تر شود و در نتیجه، رابطهٔ محبت‌آمیزتری هم با خود و هم با دیگران، و با جهان هستی، داشته باشیم.

 خشم خود موهبتی است؛ چون ما را برای مرتبط شدن با نیازهای برآورده‌نشده‌ای که چنین واکنشی را برانگیخته‌اند به میدان می‌طلبد. روزنبرگ سوءتعبیرهای رایج در مورد خشم را آشکار می‌کند و نشان می‌دهد که خشم، محصول طرز فکر ماست. گفت‌وگو از خشم، بی‌شک موجب درک بهتری از فرایند ارتباط بدون خشونت، «زبان زندگی» می‌شود زیرا مبحثی است که بسیاری از اصول اساسی این نگرش را در بر می‌گیرد. زندگی از صمیم قلب، مشاهدهٔ بدون قضاوت، آگاهی از احساس‌ها و نیازها، ساختن تقاضاهای مشخص و برقراری روابط غنابخشِ زندگی، همه با واکنشی که ما نسبت به خشم نشان می‌دهیم مرتبط‌اند.

خواندن کتاب موهبت شگفت انگیز خشم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی آرام پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب موهبت شگفت انگیز خشم

مرحلهٔ اول و دوم

مرحلهٔ اول: تشخیص محرک خشم، بدون مخلوط کردن آن با ارزیابی.

مرحلهٔ اول رسیدگی به خشم با استفاده از ان. وی. سی، آگاهی از این نکته است که محرک خشم، یا تلنگر آغازکننده، علت خشم نیست. یعنی آن‌چه باعث خشم ما می‌شود رفتارهای دیگران نیست، بلکه چیزی درون ماست که به کارهای دیگران واکنش نشان می‌دهد، و در واقع همین است که باعث خشم ما می‌شود. بنابراین باید بتوانیم تلنگر و علت را از هم تمییز بدهیم.

در نمونهٔ آن زندانی سوئدی، درست همان روزی که قرار بود به خشم بپردازیم معلوم شد او خشم بسیار زیادی از مسئولین زندان دارد. بنابراین خیلی خوشحال بود که آن روز ما آن‌جا هستیم تا در مورد این خشم کمکش کنیم. 

از او پرسیدم مسئولین زندان چه کرده‌اند که خشم او را برانگیخته. جواب داد: «سه هفته پیش از آن‌ها تقاضایی کردم، و هنوز جوابم را نداده‌اند.» خب، او این سؤال را همان طور جواب داده بود که من می‌خواستم. فقط به من گفت که مسئولین چه کرده‌اند و حرفش با هیچ قضاوتی درنیامیخته بود. این اولین مرحله در ادارهٔ خشم به روش ان. وی. سی. است: همین که به‌وضوح تشخیص بدهیم محرک چیست، اما آن را با ارزیابی یا قضاوت مخلوط نکنیم. این به‌خودی‌خود دستاورد مهمی‌است. من اغلب وقتی چنین سؤالی را می‌پرسم، جواب مثلاً این است که «آن‌ها بی‌ملاحظه‌اند»؛ که قضاوتی اخلاقی است از آن‌چه آن‌ها هستند، ولی نمی‌گوید طرف عملاً چه کار کرده.

مرحلهٔ دوم: آگاهی از این که محرک بیرونی خشم یا تلنگر آغازکننده، هیچ وقت علت خشم نیست.

لازمهٔ مرحلهٔ دوم آگاه بودن ما از این نکته است که محرک، هیچ وقت علت خشم ما نیست. یعنی آن‌چه ما را خشمگین می‌کند فقط رفتار مردم نیست. علت خشم، ارزیابی ما از عملی است که انجام شده. و این ارزیابی هم از نوع مشخصی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
zp
۱۴۰۱/۰۱/۱۲

در حین مطالعه از بینهایت هستم و به طور ناگهانی از بینهایت حذف شد؟ آیا از نظر طاقچه این کار منصفانه و یوزرفرندلی محسوب میشه؟

سعیده نیک
۱۴۰۰/۱۰/۱۴

فوق العاده کتاب کاربردی برای مدیریت خشم هست و به همه خوندنش پیشنهاد می کنم

sunlight
۱۴۰۱/۰۳/۲۵

کتابی مختصر، مفید و به واقع کاربردی برای هر انسان

زهرا طرقبهی مقدم
۱۴۰۱/۰۱/۰۶

S14G5QHCY5MX9 اشتراک 40درصدی طاقچه بی نهایت مهلت 2 روز

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
آن‌چه باعث خشم ما می‌شود رفتارهای دیگران نیست، بلکه چیزی درون ماست که به کارهای دیگران واکنش نشان می‌دهد
Mina
علت اصلی خشم، تفسیری است که از رفتارهای دیگران داریم.
Mina
آن‌چه ما را خشمگین می‌کند فقط رفتار مردم نیست. علت خشم، ارزیابی ما از عملی است که انجام شده. و این ارزیابی هم از نوع مشخصی است.
Mina
خشم، محصول طرز فکر ماست
Mina
خشم در خدمت هدف مشخصی است که زندگی را غنا می‌بخشد. زنگ خطری است که هشدار می‌دهد ارتباط شما با ارزش‌هایتان قطع شده و نیازهای شما برآورده نمی‌شود.
sosoke
خشم در حکم وسیله‌ای است برای پیدا کردن نیازهای برآورده نشده.
Mina
احساس‌های شما نتیجهٔ برآورده شدن یا نشدن نیازهای شماست، و به هیچ وجه ناشی از کاری که دیگران کرده‌اند یا نکرده‌اند نیست.
sosoke
اگر من بپرم وسط و طرفم را سرزنش کنم، هیچ‌وقت به دردی که پشت همهٔ این‌هاست نخواهیم رسید. نخواهم توانست نیازهایم را به‌تمامی به او ابراز کنم و کاری کنم که او آن‌ها را درک کند. فقط وارد دعوایی می‌شویم که من می‌دانم چه‌طور تمام می‌شود: حتی وقتی هم بِبَرم، احساس خوبی نخواهم داشت. پس، نه، من می‌خواهم آن‌چه در وجودم می‌گذرد به صورت کامل ابراز کنم.
springnasim
هر چه واضح‌تر بتوانیم نیازهایمان را ابراز کنیم، احتمال این که دیگران به چیزی که می‌خواهیم، با محبت پاسخ بدهند بیش‌تر می‌شود.
باران
«سلام مارشال. یادت می‌آید دفعهٔ قبل که این‌جا بودی، گفتی وقتی از فکر آزار دیگران کیف می‌کنیم یا می‌خواهیم کسی را آزار بدهیم نیاز واقعی ما این است که زجرمان فهمیده شود؟» گفتم: «بله، یادم هست.»
کاربر ۳۲۴۷۳۷۰

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۷-۰۱۷-۶
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۷-۰۱۷-۶