با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفت‌وگو با شیاطین

دانلود و خرید کتاب صوتی گفت‌وگو با شیاطین

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی گفت‌وگو با شیاطین  نوشته  ریکاردو اُریزیو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی گفت‌وگو با شیاطین

کتاب صوتی گفت ‌و گو با شیاطین اثری از روزنامه‌نگار مطرح ایتالیایی، ریکاردو اریزیو است. این اثر شامل روایت‌ها و گزارش‌های او از زندگی رهبران دیکتاتور جهان است. او با نوشتن این کتاب در تلاش بوده تا به موضوع استبداد در جهان بپردازد و به این پرسش پاسخ دهد که آیا پایانی بر این استبداد هست یا نه؟

نسخه صوتی این کتاب را با ترجمه خجسته کیهان و صدای شادروان احمد گنجی می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی گفت ‌و گو با شیاطین

گفت ‌و گو با شیاطین (Talk of the Devil) زمانی نوشته شد که ریکاردو اریزیو روزنامه‌نگار برجسته ایتالیایی، به این سوال فکر کرد: آیا می‌توان برای استبداد در جهان، پایانی متصور شد؟ او که در تلاش بود تا به این سوال و سوالاتی که بعد از آن مطرح می‌شد پاسخ بدهد، این کتاب را نوشت. مجموعه گفتگوها و روایت‌هایی از قدرت‌های سقوط کرده جهان و دیکتاتورهایی که حتی پس از مرگشان هم، سایه شوم و نفرتبارشان بر زندگی مردم سرزمینشان سنگینی می‌کند. 

او برای این کار به سراغ هفت نفر از منفورترین دیکتاتورهای جهان رفت: نفر اول عیدی امین است. او رئیس جمهور تبهکار و سابق اوگاندا است. هرچند از کارش برکنار شده است، اما همچنان در امور کشور دخالت می‌کند. او به اسلام گرویده است حالا در عربستان زندگی می‌کند و قتل‌ها و جنایت‌های گذشته‌اش، دستمایه‌ای برای تفریح او است. نفر بعدی، بوکاسا، حاکم دیکتاتور آفریقای مرکزی است. او پیش از مرگش، ادعای جالبی درباره خودش کرده بود: من سیزدهمین حواری عیسی مسیحم! علاوه بر این مدعی بود که به صورت مخفیانه با پاپ هم در ارتباط است.

سرهنگ منگیستو، دیکتاتور سابق اتیوپی است. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به این اشاره کرد که او همچنان یکی از طرفداران استالین است و از کارهای حشتناک او دفاع می‌کند. دووالیه، رهبر مستبد هائیتی است. او که از کشور فرار کرد، بعدا در مصاحبه‌ای نشان داد که تنها و تنها به ثروت از دست رفته‌اش اهمیت می‌دهد و هیچ چیز دیگری برایش مهم نیست. انور خوجه دیکتاتور اسبق آلبانی است. او که یکی از طرف‌داران و سردمداران حزب کمونیست بود، همچنان به فعالیت‌هایش افتخار می‌کند و پیروی از ایدئولوژی استالین را کار درستی می‌داند. یاروزلسکی، دیکتاتور کشور لهستان است که البته مراحل محاکمه او همچنان ادامه دارد و اسلوبودان میلوشویچ، رئیس جمهور یوگسلاوی که بر اعتقادش ثابت مانده است و شیوه حکمرانی و اداره کشورش را شیوه‌ای مبتنی بر عدالت می‌داند.

این گفتگوها و روایت‎‌ها نکات عجیبی را به یاد ما می‌آورد. از فقر و عقب ماندگی که هر دیکتاتوری بر جای می‌گذارد گرفته تا ادعاهای عجیب آن‌ها که خودشان را هنوز هم مبرا از هر گناهی می‌دانند و اعتقاد دارند اگر هر کس دیگری هم به جای آن‌ها بر روی کار بود، همین رفتار را از خود نشان می‌داد. 

کتاب صوتی گفت ‌و گو با شیاطین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر از مطالعه کتاب‌های سیاسی لذت می‌برید و دوست دارید درباره شخصیت‌های جنجالی جهان بدانید، شنیدن کتاب صوتی گفتگو با شیاطین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این اثر همچنین برای پژوهشگران حوزه‌های علوم سیاسی نیز انتخاب خوبی به شمار می‌رود. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۶٫۱ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۶٫۱ مگابایت