با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندانیان جغرافیا

دانلود و خرید کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندانیان جغرافیا  نوشته  تیم مارشال  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

زندانیان جغرافیا کتابی از تیم مارشال و یکی از بهترین آثار با موضوع ژئوپلیتیک است. این اثر اوضاع جهان را به خوبی توصیف می‌کند و تصویری استادانه از روان‌شناسی ملت‌ها است. این اثر از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است که طرفداران تاریخ و سیاست را شیفته خود می کند.

درباره کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

جغرافیا نیز مانند تاریخ تاثیر تعیین‌کننده‌ای بر تمدن بشری دارد و قدرت و سیاست وابسته به زمین است. جغرافیا به تعبیر مارشال همیشه یک نوع زندان بوده است، زندانی که تعیین می‌کند مردمش چه باشند و چه بشوند. برای مثال چرا آمریکا ثروت و قدرتی پیدا کرد که در جهان زبان‌زد است؟ آیا سقوط آمریکا حقیقت دارد؟ دلیل درگیری‌های دائمی هند و پاکستان چیست؟ چرا پاکستان همیشه با افغانستان هم درگیر است؟ چرا اروپا آباد و پر از رفاه است اما هیچ‌گاه نمی‌تواند متحد شود؟ کره شمالی چه گره‌ای در کارش دارد و آیا این گره گشوده خواهد شد؟ ژاپن با آن کوچکی‌اش چطور نیمی از آسیا را تسخیر کرده است و چین چه رویایی در سر می‌پروارند؟ چرا آفریقا محروم و فقیر است و چرا آمریکای جنوبی همیشه توسعه محدودی دارد؟ روسیه از خاورمیانه چه می‌خواهد؟ چرا این منطقه همیشه در تنش است و چرا کشور ایران قابل تصرف نیست؟ سرانجام تغییرات اقلیمی و رقابت بر سر منابع انرژی چه می‌شود؟

کتاب زندانیان جغرافیا به این مسائل و پاسخ‌های آنها می‌پردازد. موضوعاتی که اهمیت آنها کاملا روشن است زیرا جغرافیا همان‌طور که در گذشته ما موثر بوده، آینده‌مان را نیز رقم خواهد زد.

مارشال متخصصی متبحر است که در کتابش با طرح پرسش‌های سخت و پیچیده تلاش می‌کند بگوید نه‌تنها تاریخ بلکه جغرافیا هم در سرنوشت بشر تاثیر دارد. او چشمان خواننده را به تغییرات ژئوپلیتیکی و جبر و زور حاکم بر جهان باز می‌کند. و با نوشته‌های مستند و روشن‌گرانه معدنی از اطلاعات را برای پژوهشگران و علاقه‌مندان به حوزه ژئوپلیتیک می‌گشاید. 

اندرو نیل درباره این کتاب گفته است:

 «دیدی تازه و اصیل به ژئوپلیتیک پشت پرده چالش‌های امروزین سیاست خارجی» و گیدتون راچمن عقیده دارد این کتاب دیدی دقیق به شیوه تاثیر جغرافیا بر تصمیمات رهبران جهان است.

آدام لُبُر، نویسنده نیوزویک درباره مارشال گفته است: 

«تنها چند خبرنگار برجسته در رسانه‌های فعلی بریتانیا هستند که مانند تیم مارشال می‌توانند شمه‌ای از وضعیت سیاسی امروز جهان ارائه دهند... او در زندانیان جغرافیا چشمان ما را به تغییرات ژئوپلیتیکی و جبر حاکم بر جغرافیای جهان می‌گشاید»

و نیکولاس لزارد در نشریه ایونینگ استاندارد درباره کتاب نوشته است: 

«این کتاب یکی از بهترین آثار ژئوپلیتیک است... گمان نمی‌کنم کتاب دیگری بتوان یافت که اوضاع جهان را به این خوبی توصیف کند.»

شنیدن کتاب زندانیان جغرافیا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و جغرافیا

 درباره تیم مارشال

تیموتی جان مارشال متولد یکم ماه مه سال ۱۹۵۹ است. او روزنامه نگار، نویسنده و سخنگوی انگلیسی است که به دلیل تحلیل‌هایش از تحولات در اخبار خارجی و دیپلماسی بین الملل شهرت دارد. مارشال سردبیر سابق دیپلماتیک و همچنین سردبیر امور خارجه و مفسر مهمان رخدادهای جهانی اسکای نیوز و بی.بی.سی و مجری مهمان ال.بی.سی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
mizo
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

خود کتاب که عالی است و اگر با من بود آموزش آن را در دبیرستان یا دانشگاه اجباری می‌کردم. اما نکته‌ای دربارهٔ گویندگی جناب ابراهیمی دارم. صدا و بیان ایشان بسیار گرم و گیرا و حرفه‌ای است اما متاسفانه مانند

- بیشتر
ابراهیم رحیممی
۱۴۰۰/۰۱/۰۸

لذت بردم به خصوص با صدای جناب ابراهیمی که لذت آن را چند برابر کردند.سپاس

ali ns
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

لطفا این کتاب و اضافه کنید برا اونهایی که کتاب‌های صوتی دوست ندارند

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۸۹٫۵ مگابایت
زمان۱۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۸۹٫۵ مگابایت