با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دو قدم این‌ور خط

دانلود و خرید کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط

۴٫۸ از ۶ نظر
۴٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط  نوشته  احمد پوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط

کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط نوشته احمد پوری اولین اثر تألیفی این نویسنده است که سال ۱۳۸۷ توسط نشر چشمه منتشر شده است. این کتاب روایتی سیال است از تهران به لندن، تبریز و استالینگراد در زمان‌های متفاوت.

درباره کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط

راوی کتاب عاشق شاعری به نام آخماتوآ است و همواره شعرهای او را می‌خواند بالاخره امکانی برایش فراهم می‌شود که در زمان سفر کند و نامه ای را به شاعر محبوبش برساند او در مکان و زمان سفر می‌کند، به اعماق تاریخ می‌رود و با شاعر محبوبش دیدار می‌کند. کتاب دو قدم این‌ور خط روایتی است که از واقع‌گرایی وارد غیرواقع‌گرایی می‌شود و فضایی واقعی و خیالی را در کنار هم می‌سازد. این داستان با دیالوگ بین شخصیت‌ها پیش می‌رود.

شنیدن کتاب صوتی دو قدم این ور خط را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را فصلی نو در رمان فارسی می‌دانند تمام علاقه‌مندان به داستان فارسی می‌توانند این کتاب را بخوانند و از آن لذت ببرند.

درباره احمد پوری نویسنده کتاب صوتی دو قدم این‌ور خط

احمد پوری متولد یکی از محله‌های قدیمی شهر تبریز است. پوری مدرک لیسانس خود را از دانشگاه عالی اسکاتلند و مدرک فوق لیسانسش را از دانشگاه نیوکاسل انگلستان گرفت و سال ۱۳۶۷ به ایران برگشت.

احمد پوری پس از بازگشت خود به ایران علاوه بر تدریس زبان، فعالیت ادبی را با ترجمه شعرهای عاشقانه شاعران بزرگ جهان ادامه می‌دهد. تا به امروز آثار شاعرانی چون آنا آخماتوا، پابلو نرودا، فدریکو گارسیا لورکا، ناظم حکمت، نزار قبانی، یانیس ریتسوس و آن سکستون را ترجمه کرده است. احمد پوری رمانی از میخائیل بولگاکف و چند مجموعه داستان دیگر را نیز ترجمه کرده‌است.

«دو قدم این‌ور خط» اولین رمان تألیفی احمد پوری در سال ۱۳۸۷ توسط نشر چشمه منتشر و با استقبال خوب مخاطبان مواجه می‌شود. برخی منتقدان این رمان را فصلی تازه در ادبیات داستانی ایران دانسته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ava
۱۳۹۸/۱۰/۱۸

خیال‌پردازی‌های شاعرانه‌ی یک مترجم در مورد شاعر محبوبش به قدری دلچسب بود که بعد از سال‌ها خواندن کتاب این بار بیام سراغ کتاب صوتیش و بنویسم اگر ترجمه‌های احمدپوری و شعرهای آخماتوا را دوست دارید برای خواندندیا گوش دادن «دو

- بیشتر
کاربر ۱۳۵۹۹۵۰
۱۳۹۹/۱۰/۰۴

یکی از بهترین تجربه ها داستانی برای عاشقان ادبیات وکتاب با ماجراجویی خوب و صدای دلنشین استاد احمد پوری

ندا شیخ
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

این کتاب یکی از فوق العاده ترین کتاب هایی بود که میشد شنید... البته اگر مثل من علاقه و ارادت به تاریخ و ادبیات و البته استاد پوری داشته باشید! این کتاب رو بی‌نهایت توصیه میکنم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۳۳٫۸ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۳۳٫۸ مگابایت