با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ما همه باید فمینیست باشیم

دانلود و خرید کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

۳٫۶ از ۱۱ نظر
۳٫۶ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم  نوشته  چیماماندا انگوزی  آدیشی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

چیماماندا انگوزی آدیشی، نویسنده و فعال حقوق زنان نیجریه‌ای آمریکایی است و در این کتاب که از پرفروشترین کتاب‌های حوزه مطالعات عمومی جنسیتی در آمازون و نیویورک‌تایمز بوده است، درباره مفهوم واقعی فمینیسم و لزوم بازنگری در نقش زنان در جامعه سخن گفته است. در بخشی از کتاب می‌شنویم: «نمی‌شود در مورد جنسیت به راحتی صحبت کرد. این موضوع مردم را ناراحت و گاهی وقت‌ها زودرنج می‌کند. هم مردان و هم زنان در برابر حرف زدن پیرامون جنسیت مقاومت می‌کنند و یا این که بلافاصله از زیر مشکلات مربوط به جنسیت شانه خالی می‌کنند. چرا که فکر کردن به تغییر وضعیت و تبدیل آن به یک شرایط جایگزین اغلب ناراحت‌کننده و خسته‌کننده است. بیشتر مردم می‌پرسند: «چرا کلمه‌ی فمینیست؟ چرا فقط نمی‌گویی حقوق بشر و یا چیزی شبیه به این؟» چون این حرف صادقانه نیست و فمینیست به ‌طور قطع قسمتی از حقوق بشر است، اما در انتخاب اصطلاح گنگ و مبهم «حقوق بشر» ما مشکل کاربردی و ویژه‌ی جنسیت را رد می‌کنیم. این مسئله راهی است برای تظاهر به چیزی که زن‌ها قرن‌هاست آن را ندارند. این کار راهی خواهد بود برای انکار مشکلات وابسته به جنسیت در مورد زنان. این مشکلات در مورد حقوق بشر نیست، اما به ‌طور خاص به زنان و انسانیت آن‌ها مربوط می‌شود. قرن‌هاست که بشریت به دو گروه تقسیم شده است و یک گروه را مورد تظلم گروه دیگری قرار می‌دهند. تنها راه‌حل صحیح برای حل این مشکل آگاهی نسبت به آن است. گروهی از مردها احساس می‌کنند که به ‌وسیله‌ی ایده‌ها و نظرهای فمینیستی مورد تهدید قرار گرفته‌اند. من فکر می‌کنم که این ایده به شیوه‌ی بزرگ شدن آن برمی‌گردد و این که اگر آن‌ها به عنوان مرد، مسئول و رئیس نباشند. برخی دیگر از مردان هم با گفتن این جواب خودشان را قانع می‌کنند: قبول این موضوع جالب است اما من فکر نمی‌کنم که از آن خوشم بیاید. من حتی در مورد جنسیت فکر هم نمی‌کنم...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
اعظم آسمانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

ده هزار تومن برای کمتر از یک ساعت 😐از کتاب خوندن آدمو زده نکنید چه خبره

M
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

برای شروع و خوندن مطالب برای آشنایی با فمینیسم این کتاب خوبی هست. ضمن اینکه صدای گوینده هم خوب هست.

Ramtin
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

مطالب ابتدایی و خیلی خوبی داره برای آشنایی با فمنیست پیشنهاد میکنم بخونیدش🙂

Hana
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

انتظار داشتم با توجه به قیمتش عمیق تر بشه تو این زمینه...ولی برای کسایی که پیش زمینه ذهنی ای از فمنیسم ندارند خیلی خوبه و به پاس وظیفه ای که در قبال هم جنس هام دارم این کتابو پیشنهاد میکنم.

Mohamad Mousavi
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

مسخره س که تو ایران تفکر ضد حقوق زن فمنیستی داره ترویج میشه

Faeze Rasouli
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

درسته که با شرایط امروز جامعه ما یکم متفاوته ولی هنوز هم خیلی از حرفایی که توش زده شده شبیه جامعه خودمونه و کاملا قابل درکه خیلی دوستش داشتم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۵۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۱٫۰ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۵۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۱٫۰ مگابایت