دانلود کتاب صوتی فرانکنشتاین اثر مری شلی با صدای نازنین آذرسا | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی فرانکنشتاین اثر مری شلی

دانلود و خرید کتاب صوتی فرانکنشتاین

نویسنده:مری شلیگوینده:نازنین آذرساانتشارات:ناشر مؤلف
۴٫۶ از ۹ نظر
۴٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی فرانکنشتاین  نوشته  مری شلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی فرانکنشتاین

«فرانکنشتاین» نوشته مری شلی، نویسنده زن انگلیسی قرن نوزدهم است. مری شلی مدعی شده است که فکر اصلی کتاب را از یکی از کابوس‌های شبانه‌اش الهام گرفته است؛ ولی بی‌شک تأثیر داستان‌های دلهره‌آور (گوتیک) ، برق‌درمانی معمول در آن زمان، نظریه‌های آن دوران درباره‌ی پیدایش حیات و نیز اسطوره‌ی مشهور یونانی پرومته را نمی‌توان در خلقِ این اثر نادیده گرفت.

در فرانکنشتاین، نویسنده از بسیاری از عناصر و فضاهایِ ترسناک آن روزگار به خوبی استفاده کرده است. با این همه، فرانکنشتاین یک رمان دلهره‌آور معمولی نیست و شاید راز ماندگاری آن نیز در همین نکته باشد. شاهکار مری شلی در واقع این بود که برای نخستین‌بار علم را با داستان‌های ترسناک آشتی داد. به زبان دیگر، برای اولین‌بار با خلق هیولایی که محصول علم بود و نیز با استفاده از مجهولات علمی، نوع ادبی جدید «رمانتیک ترسناک علمی'» را به وجود آورد؛ کاری که در آن زمان سابقه نداشت. از سوی دیگر فرانکنشتاین زمانی منتشر شد که بشر در آغاز راه پیشرفت‌های علمی و سرمست از باده‌ی علم بود. اما شلی از نخستین کسانی بود که بوی خطر را حس کرد و با انتشار فرانکنشتاین هشدار داد که علم تجربی گاهی نه تنها میوه‌های شیرینی به بار نمی‌آورد، بلکه چه بسا خود مایه‌ی عذاب دائمی بشر می‌شود.

این داستان جذاب را با صدای نازنین آذرسا بشنوید.

نظرات کاربران

فاطیما مهران
۱۳۹۷/۱۰/۰۱

کتاب تخیلی جالبی بود، با سپاس

bluedream
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

کتاب خوبیه کاش خیلی زودتر وقتی نوجوون بودم این کتاب رو خونده بودم.

محمد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

این متن از روی ترجمه محسن سلیمانی (انتشارات قدیانی) خونده شده. کتاب متنیش هم توی طاقچه هست.

sarra♡bookish
۱۴۰۱/۱۰/۰۱

واقعا من به عنوان کسی که رمانای فانتزی تخیلی دوست دارم به بقیه عاشقان فانتزی هم به شدت پیشنهاد میکنم ... این داستان رو قشنگ برسیش کردم به غیر از فضای تخیلی و ترسناک و باحالش به چیزهای مهمی واقعا

- بیشتر
رضا
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

قطعا ارزش شنیدن داره، برای زمان خودش واقعا داستان ترسناک و جالبی بوده، اگر به این دید کتاب رو گوش بدید قطعا لذت بیشتری میبرید

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲۶٫۹ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲۶٫۹ مگابایت