دانلود کتاب صوتی قلعه‌ سفید با صدای | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی قلعه‌ سفید اثر اورهان پاموک

دانلود و خرید کتاب صوتی قلعه‌ سفید

۳٫۴ از ۱۰ نظر
۳٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قلعه‌ سفید  نوشته  اورهان پاموک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قلعه‌ سفید

«قلعه سفید» رمانی از اورهان پاموک، نویسنده ترکیه‌ای برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۰۶ است. این کتاب که پاموک را به عنوان یک نویسنده جهانی معرفی کرد، تاکنون به زبان‌های گوناگونی برگردان شده است. «قلعه سفید» پاموک از ابتدا تا فصول پایانی‌، کاملا اثری قصه گو است و می‌توان آن را در گروه رمان‌های تاریخی طبقه‌بندی کرد چون موضوع و مواد تشکیل دهنده‌اش تاریخی هستند و نفس داستان نیز در یک بستر تاریخی شکل گرفته است. داستان پیرامون یک جوان ونیزی در سده هفدهم است که توسط راهزنان ترک اسیر می‌شود. او که از دانش اخترشناسی و نجوم سررشته دارد، به عنوان برده فروخته می‌شود. پاموک علاوه بر قصه‌گویی در این اثر بخشی از تاریخ امپراطوری عثمانی و رویارویی‌اش با اروپا را نشان داده است. او برای شرح برخی از قسمت‌های داستان‌که در خصوص شیوع بیماری طاعون در استانبول نوشته شده است، از نامه‌های منسوب به مردی فرانسوی به نام بوسبک بهره برده است ۴۰ سال قبل از بستر زمانی این رمان، به استانبول آمده بوده است. این داستان جذاب را با ترجمه ارسلان فصیحی و صدای گرم احسان چریکی بشنوید: «زود گرفتند و بردند، مجبورم کردند زانو بزنم. پیش از آن‌که سرم را روی کنده بگذارم، یکی را دیدم که انگار از میان درخت‌ها پرواز می‌کرد و می‌گذشت. حیرت کردم: من بودم، ریشم بلند شده بود و آن‌جا، بی‌آن‌که پاهایم به زمین بخورد، بی‌صدا راه می‌رفتم. خواستم تصویرم را که از میان درخت‌ها می‌گذشت، صدا بزنم؛ صدایم درنیامد، سرم روی کنده درخت بود. آن موقع، با این فکر که چیزی که نزدیک می‌شود فرقی با خواب ندارد، خودم را رها کردم، منتظر بودم، پسِ گردن و پشتم مورمور می‌شد. نمی‌خواستم فکر کنم، اما هم می‌لرزیدم و هم فکر می‌کردم. بعد بلندم کردند و غرولندکنان گفتند: پاشا خیلی عصبانی خواهد شد! آن‌جا، وقتی دست‌هایم را باز می‌کردند، به من طعنه زدند: دشمن خدا و پیغمبر!»

نظرات کاربران

فرهاد
۱۳۹۸/۰۴/۲۲

باید سعی کنید یکنواختی داستان رو تحمل کنید تا به دو فصل آخر برسید

M.A.L
۱۳۹۸/۰۱/۰۳

به نظرم ابتدای داستان با ریتمی مناسب شروع میشه اما اواسط داستان ریتمی کند و خسته کننده به خودش میگیره، اما پایان داستان (فصل آخر) با یک غافلگیریِ مرموز و هنرمندانه تموم میشه که من به همین خاطر چهار ستاره

- بیشتر
مهدی دیلمانی
۱۳۹۷/۱۲/۱۴

بر خلاف اول داستان که با فضایی ماجراجویانه و پرتکاپو شروع میشه، ادامه ای خسته کننده و بی تحرک داره. البته درک نسبتا خوبی از فضای داستان میده. خواننده داستان بسیار عالیه.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۰۶٫۳ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۰۶٫۳ مگابایت