دانلود کتاب صوتی داشتن و نداشتن با صدای اشکان عقیلی‌پور + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی داشتن و نداشتن اثر ارنست همینگوی

دانلود و خرید کتاب صوتی داشتن و نداشتن

انتشارات:رادیو گوشه
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۵از ۴ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی داشتن و نداشتن

کتاب صوتی داشتن و نداشتن نوشتهٔ ارنست همینگوی و ترجمهٔ احمد کسایی پور است. اشکان عقیلی پور گویندگی این رمان مشهور صوتی را انجام داده و رادیو گوشه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی داشتن و نداشتن

کتاب صوتی داشتن و نداشتن را یکی از متفاوت‌ترین آثار ارنست همینگوی دانسته‌اند. این رمان معروف، داستانی هیجان‌انگیز دررابطه‌با ناخدایی به نام «هری مورگان» دارد که برای امرار معاش به قاچاق کالا و انسان می‌پردازد. این رمان صوتی ۳ بخش متفاوت دارد. قصه، خود را با روایت‌های مختلف به تصویر می‌کشد. تفاوت این ۳ بخش به‌حدی است که شما احساس می‌کنید همینگوی هر کدام را در زمانی متفاوت نوشته است. این ۳ بخش با عنوان‌های «بهار»، «پاییز» و «زمستان» نوشته شده. هری مورگان، شخصیت اصلی داستان با اجاره‌دادن قایق خود به توریست‌ها زندگی خود را می‌گذراند. یکی از توریست‌ها به قایق هری صدمه وارد می‌کند و هزینه‌ٔ آن را نمی‌پردازد. این مشکل هری را دچار بحران مالی بسیار سختی می‌کند؛ چراکه تا پیش از این حادثه هم به‌سختی مخارج زندگی خودش، همسر و دو دخترش را تأمین می‌کرد. فشار مالی و تنگ‌دستی به هری فشار می‌آورد. همین می‌شود که او مجبور می‌شود به قوانین خود پشت‌پا بزند و به قاچاق انسان و مشروبات الکلی روی بیاورد. او شروع به جابه‌جایی افرادی می‌کند که از نظر سیاسی دچار مشکل هستند. در ادامه‌، ارنست همینگوی زندگی پر فرازونشیب هری را روایت می‌کند و ماجراجویی‌های او و سایر افراد را شرح می‌دهد.

وقایع رمان صوتی «داشتن و نداشتن» در میانۀ دهۀ ۱۹۳۰ میلادی در هاوانا و کِی‌وست، جنوبی‌ترین جزیرۀ مجمع‌الجزایر فلوریدای ایالات متحده، در خلیج مکزیک اتفاق می‌افتد. پس از سقوط سهام نیویورک در سال ۱۹۲۹، بحران بزرگ اقتصادی امریکا سراسر کشور را فرا گرفته بود و میلیون‌ها تن از مردم آمریکا به‌معنای حقیقی کلمه به خاک سیاه نشسته بودند. ارنست همینگوی یکی از این نویسندگان واقع‌گرا است که زندگی انسان‌هایی را شرح می‌دهد که در میان وقایع وحشتناک تلاش کرده‌اند تا ارزش‌های انسانی‌ خود را حفظ کنند. در رمان صوتی حاضر، هری مورگان نمایندهٔ این دست از مردم است که با وجود چارچوب‌ها و قوانینی که برای زندگی خود دارد، ناچار به‌سمت دیگری سوق داده می‌شود و مجبور می‌شود ارزش‌های خود را زیر پا بگذارد. 

رمان «داشتن و نداشتن» را عمدتاً نقطۀ عطفی در میان آثار ارنست همینگوی دانسته‌اند. این تنها رمان ارنست همینگوی است که بخش عمده‌ای از ماجرایش یک‌سره در خاک آمریکا می‌گذرد. مضمون آن ارتباط روشن و مستقیمی با اوضاع و احوال دشوار زندگی مردم آمریکا و نابرابری‌های طبقاتی و فساد و انحطاط مادی و اخلاقی طبقۀ ثروتمند جامعه دارد. از «داشتن و نداشتن»، اقتباس‌های بی‌شماری صورت گرفته است. یکی از مشهورترینِ آن‌ها ساختهٔ «هاوارد هاکس» است. فیلم‌نامهٔ این اثر را «ویلیام فاکنر» و «جولز فورتمن» نوشته‌اند؛ البته این اقتباس کاملاً به اثر اصلی وفادار نیست و می‌توان آن را برداشتی آزاد از کتاب داشتن و نداشتن دانست. همفری بوگارت و لوران باکال بازیگران اصلی این فیلم اقتباسی هستند.

شنیدن کتاب صوتی داشتن و نداشتن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی قرن بیستم آمریکا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره ارنست همینگوی

ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیهٔ ۱۸۹۹ در اوک پارک در ایالت ایلینوی متولد شد. او یک نویسندهٔ بزرگ آمریکایی، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات و پایه‌گذار سبک وقایع‌نگاری ادبی است. همینگوی در سال ۱۹۱۷ کار خود را به‌عنوان گزارشگر گاه‌نامهٔ استار آغاز کرد. آنچه او به آن شهره است، ماجراجویی اوست. در جنگ جهانی اول داوطلب ورود به ارتش و حضور در جنگ شد. ضعف بینایی او گرچه مانع حضور او در ارتش شد، نتوانست او را از حضور در جنگ بازدارد. همینگوی عضو صلیب سرخ و رانندهٔ آمبولانس شد. او در ژوئیهٔ سال ۱۹۱۸ مجروح شد تا مجبور شود برای ماه‌ها در بیمارستان بستری شود و بعدها بر اساس همین حادثه رمان «وداع با اسلحه» را بنویسد. او پس از درمان جراحات جنگی‌اش، به‌عنوان خبرنگار مشغول به کار شد. در سال ۱۹۲۱ به‌همراه همسر اولش «هادلی ریچاردسون» به پاریس مهاجرت کرد و کار خود را پی گرفت. همینگوی در پاریس همنشین نویسندگان و هنرمندان بزرگی شد که در آن ایام در این شهر بودند. او اولین رمان خود «خورشید نیز طلوع می‌کند» را در سال ۱۹۲۶ نوشت.

همینگوی در سال ۱۹۳۷ برای پوشش جنگ داخلی اسپانیا به‌عنوان خبرنگار عازم این کشور شد و تا سال ۱۹۳۹ نیز در آن کشور حضور داشت. او در اوایل سال ۱۹۳۹ با قایق خود به کوبا سفر کرد و هتل آمبوس موندوس در هاوانا ساکن شد. او در هاوانا با «مارتا گلهورن» آشنا شد و این آشنایی پس از جدایی قطعی همینگوی از همسرش اولش در سال ۱۹۴۰ به ازدواج انجامید. او در سال ۱۹۴۱ به‌همراه مارتا گلهورن به چین رفت و برای مدتی در آن کشور زندگی کرد. ارنست همینگوی در سال ۱۹۴۴ وارد لندن شد و در آنجا با «مری ولش» خبرنگار روزنامهٔ مجلهٔ تایم آشنا شد و به او علاقه پیدا کرد. همینگوی پس از جدایی از مارتا در سال ۱۹۴۵ با مری ولش ازدواج کرد. او در جنگ جهانی دوم نیز شرکت داشت. یکی از مهم‌ترین لحظات همینگوی در جنگ دوم جهانی، حضور او در آزادی پاریس در ۲۵ آگوست به‌عنوان خبرنگار بود. در سال ۱۹۴۷ به‌‌پاس حضور همینگوی در جنگ جهانی دوم، مدال ستارهٔ برنزی به او اعطا شد. ارنست همینگوی پس از یک ‌عمر فعالیت درخشان ادبیْ نوبل ادبیات را در سال ۱۹۵۴ دریافت کرد. او دوم ژوئیه ۱۹۶۱ پس از یک دوره بستری در کلینیک به‌دلیل افسردگی، با تفنگ دولول محبوبش، به خودش شلیک کرد و درگذشت.

از آثار ارنست همینگوی می‌توان به کتاب‌های «در زمان ما» (۱۹۲۵)، «خورشید همچنان می‌دمد» (۱۹۲۶)، «وداع با اسلحه» (۱۹۲۹)، «برف‌های کلیمانجارو» (۱۹۳۶)، «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند» (۱۹۴۰) و «پیرمرد و دریا» (۱۹۵۲) اشاره کرد. 

معرفی نویسنده
عکس ارنست همینگوی
ارنست همینگوی
آمریکایی | تولد ۱۸۹۹ - درگذشت ۱۹۶۱

ارنست میلر همینگوی، نویسنده امریکایی برنده نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی»، شناخته می‌شود.

نظرات کاربران

Aydin
۱۴۰۲/۰۹/۲۵

داستان در رابطه شخصیتی هست که چهارچوب اخلاقی داره و سخت‌کوشه. ولی بنا به شرایط بد اقتصادی و فقر و ورشکستگی، به سمت خلاف و بدی کشیده میشه تا بتونه شکم خانوادش رو سیر کنه. همینگوی از قشر ضعیف میگه

- بیشتر

زمان

۸ ساعت و ۲۴ دقیقه

حجم

۱ گیگابایت, ۱۳۱٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۸ ساعت و ۲۴ دقیقه

حجم

۱ گیگابایت, ۱۳۱٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۴۶,۰۰۰
تومان